Přejít na obsah

Seiko Prospex 1959 Alpinist


Snow

Doporučené příspěvky

Japonská značka hodinek Seiko , která se letos ohlédne za 140letou historií společnosti, si připomíná Alpinist Seiko Laurel čtyřmi novými modely. Tato známá klasika debutovala v roce 1959 jako první sportovní hodinky společnosti. V souladu se svým jménem byly přizpůsobeny požadavkům rekreačních sportovců a horolezců a měly robustní prvky, jako je šroubované zadní pouzdro a kožený řemínek  s podložkou, která měla chránit hodinky před potem jejich nositele. Indexy a ručky byly potaženy světelným materiálem, aby byly snadno čitelné ve tmě - dnes standardní, v té době neobvyklý rys. Čtyři hlavní indexy, které definují styl na hlavních bodech, byly také zcela ve službách čitelnosti a stále je lze najít v upravené podobě na mnoha cifernících sportovních hodinek Seiko a samozřejmě na těch čtyřech nových vydáních. Nejvěrnější je odkaz SJE085, který má názevSeiko Prospex 1959 Alpinist reissue.

Nevímjestli něčí oko zvlhne, protože těchto pohledů do minulosti začínábýt opravdu mnoho. Dobře se mají firmy, které ve své době frčely. To by mohlo pomoci mému oblíbému Enicaru, který by však potreboval finanční injekci  jako  sůl. In-hause strojků vymysleli u Enicaru dost a dost, také se z nich firmě Chronoswiss, která je komplet skoupila, aby mohla na nich mohla trénovat své skeletony,. Na obrázky mě už neužije. Jedině kdyby jste chtěli, abych to zase rozjel.

 

Všechno máte hier

 

Zdravíčko.

 

https://www.watchtime.net/uhren/seiko-prospex-1959-alpinist-neuauflage/?omhide=true&utm_source=Watchtime_daily_nl&utm_campaign=Seiko__Prospex_1959_Alpinist_Neuauflage_18032021&utm_medium=email

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Snow napsal:

Japonská značka hodinek Seiko , která se letos ohlédne za 140letou historií společnosti, si připomíná Alpinist Seiko Laurel čtyřmi novými modely. Tato známá klasika debutovala v roce 1959 jako první sportovní hodinky společnosti. V souladu se svým jménem byly přizpůsobeny požadavkům rekreačních sportovců a horolezců a měly robustní prvky, jako je šroubované zadní pouzdro a kožený řemínek  s podložkou, která měla chránit hodinky před potem jejich nositele. Indexy a ručky byly potaženy světelným materiálem, aby byly snadno čitelné ve tmě - dnes standardní, v té době neobvyklý rys. Čtyři hlavní indexy, které definují styl na hlavních bodech, byly také zcela ve službách čitelnosti a stále je lze najít v upravené podobě na mnoha cifernících sportovních hodinek Seiko a samozřejmě na těch čtyřech nových vydáních. Nejvěrnější je odkaz SJE085, který má názevSeiko Prospex 1959 Alpinist reissue.

Nevímjestli něčí oko zvlhne, protože těchto pohledů do minulosti začínábýt opravdu mnoho. Dobře se mají firmy, které ve své době frčely. To by mohlo pomoci mému oblíbému Enicaru, který by však potreboval finanční injekci  jako  sůl. In-hause strojků vymysleli u Enicaru dost a dost, také se z nich firmě Chronoswiss, která je komplet skoupila, aby mohla na nich mohla trénovat své skeletony,. Na obrázky mě už neužije. Jedině kdyby jste chtěli, abych to zase rozjel.

 

Všechno máte hier

 

Zdravíčko.

 

https://www.watchtime.net/uhren/seiko-prospex-1959-alpinist-neuauflage/?omhide=true&utm_source=Watchtime_daily_nl&utm_campaign=Seiko__Prospex_1959_Alpinist_Neuauflage_18032021&utm_medium=email

Cau Snowe! Doufam, ze se dari!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Uffff, ještě pár měsíců zpět jsem si myslel, že beru něco speciálního, když jsem šel do Mountain Glacierů. Ale vypadá to, že měli kluci na fóru pravdu a Seiko chrlí tolik limitek, že to tam vlastně netřeba psát : ).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, uja napsal:

Přesně tak,je to pouze marketingový tah od Seika.Jak mám tuhle značku rád i když mě tímto přístupem dost štve,obelhávat zarité fanoušky na úkor co největšího zisku.

A co delaj jiny firmy? Kdyz si to ty fanousci koupej, jakoze koupej, tak proc by to ta firma nedelala? Pokud se nepletu, tak tohle dela treba Omega, Doxa, Glycine a sposta jinejch firem dlouhy roky a nikdo se nad tim nepohorsuje, prodava se to jak rohliky. Nejak temhle steskum nerozumim. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 13 minutami, villain83 napsal:

A co delaj jiny firmy? Kdyz si to ty fanousci koupej, jakoze koupej, tak proc by to ta firma nedelala? Pokud se nepletu, tak tohle dela treba Omega, Doxa, Glycine a sposta jinejch firem dlouhy roky a nikdo se nad tim nepohorsuje, prodava se to jak rohliky. Nejak temhle steskum nerozumim. 

Jo jasně dělají to samozřejmně i ostatní firmy,protože ví že si to ti fanoušci koupí o tom žádná,ale podle mě když je to limitka tak by to tomu mělo odpovídat.Stejně dělají ten samí model jako běžnou manufakturu.Limitka by opravdu měla plnit svůj název,je to jen můj názor 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mne super počin, interpretace je konečně owg kousek od Seika. Originální layout, přiměřená velikost, 70hod rezerva a wr200m. S kovovým náramkem nebo s jubilee od strapcode dokonalá hodinka do casual použití v podstatě kamkoliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak se mi líbí Kontiki se svými trojúhelníkovými indexy, tak tahle reinkarnace Laurel Alpinist mi nic neříká. Tu limitku si může koupit jenom blázen (do Seika). 

E: Mimochodem, ten Snow je nějakej bůh, že se mu, nejen tu, klaníte? :)

Upraveno uživatelem Toblin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...