Jump to content

Blancpain Blog

brownwld
 Share

Recommended Posts

Zaprvé díky Bertovi, který rychle zareagoval a vytvořil "složku" v sekci Švýcarské hodinky i Blancpainu.

Blancpain je moje nejoblíbenější hodinková značka, tak doufám, že se tady nějaké příspěvky budou objevovat. 

Rád bych všem doporučil Blancpain Blog, kde jsou skvělý recenze (například již i novinky Fifty Fathoms No Rad) a další informace. Henrik (borec co to píše) je dobrej Blancpain blázen. :) 

Na foru jich moc není a je to velká škoda, protože je to vážně extraliga. A to i přes to, ze jde o znovuobnovenou značku s přerušenou kontinuitou. 

Mě hodně berou limitky 40mm FF jako jsou No Radiation, Mil Spec, Barakuda nebo Ocean Commitment...

před 7 hodinami, martar napsal:

Na foru jich moc není a je to velká škoda, protože je to vážně extraliga. A to i přes to, ze jde o znovuobnovenou značku s přerušenou kontinuitou. 

Mě hodně berou limitky 40mm FF jako jsou No Radiation, Mil Spec, Barakuda nebo Ocean Commitment...

To jsme na tom stejně... :frusty:

před 8 hodinami, martar napsal:

Tak tys jednu dobu o nakupu BP FF Bathyscape v chronu docela uvazoval, pokud si dobre pamatuju, ne? :) 

Ano, pamatuješ si to dobře :) ale nedopadlo to. A ty 40mm limitky jsou sice krásné, ale na mě fakt prťavé. No a popravdě, teď v době kovidové mám trochu jiné priority.

• 1 month later...

Zajímavost vyčtená z knihy Rolex od Gisberta Brunnera - do roku 1981 (od Fifty Fathoms 1952) měl Blancpain patentovou ochranu na lunetu otočnou v jednom směru a ostatní značky musely otáčet v obou směrech.

image.jpg

Díky - zrovna tenhle detail ohledně původu jednosměrně otočných lunet (které jako suchozemec nesnáším, protože je dnes poblblí výrobci cpou i tam kam vůbec nepatří) jsem před víkendem hledal :speak_cool:

Je to síce mimo tému, no musím ochotu Blancpainu pochváliť. Nakoľko stále je trošku problém sa dostať do zahraničia a trošku som sa nudil, poslal som im žiadosť o zaslanie katalógu, keď nemôžem nad ich hodinkami slintať naživo, tak nech môžem aspoň nad ich knižkou ... písal som im v sobotu v pondelok katalóg dávali expresne FedExu a v utorok na obed mi zvonil kuriér, že mám zásielku zo Švajcu ... neskutočná odozva a za túto ochotu majú u mňa obrovské plus.

• 3 months later...