Jump to content

Recommended Posts

Ne zase tak dávno jsem viděl myslím tady prodávat prim sport 2 s tím, že pouzdro bylo kompletně zbavené chromu a zbyla jen mosaz. Na pohled to vypadalo hezky, skoro jako bronzaky.

Jak se ovšem to pouzdro bude chovat při nošení? 

Link to post
Share on other sites

Mosaz stačí po vyleštění namočit do sulky a potom vídeňským vápnem vysušit. Chytne to potřebnou patinu a dál to nic nedělá. Proces se dá časem opakovat. Jinak by se to mělo chovat normálně jako bronz. 

Link to post
Share on other sites

Když už bych to náhodou chtěl řešit. jak se ten chrom suundává? Dá se to dělat v klidu samo domo?

Link to post
Share on other sites

Já si do kdysi zkopíroval - teď už to tady nemohu dohledat, tak se omlouvám původnímu autorovi a vkládám jako text:

Citovat

Jak odstranit starý chrom z pouzdra

Tak s tou HCl můžu sloužit. Jde to rychle, výsledek je perfektní (žádný chrom už po několika sekundách), ale ukrutně to dýmá a tím i smrdí 

Je třeba mít následující: skleničku, technickou HCl, drátky, autonabíječku (nebo jiný zdroj stejnosměrného proudu kolem 3A) a železné drátky. 

Postup: Do skleničky vliješ tolik kyseliny, aby se pouzdro ponořilo. Vezmeš pouzdro, které je zbavené nečistot a odmaštěné a omotáš okolo něj drátek tak, aby byl zajištěn dobrý kontakt. Druhý konec drátku připojíš na plusový vývod nabíječky. Pouzdro s drátkem ponoříš do kyseliny. Na mínusový vývod připojíš druhý drátek. Zapneš nabíječku a mínus ponoříš do kyseliny tak, aby se nedotýkalo pouzdra. Efekt uvidíš do několika sekund 

Ale pozor! Kyselina je kyselina a žere na co přijde. Kromě toho HCl hodně dýmá. Výpary nejen že jsou korozivní, ale také dokáží způsobit nevolnost, v krajním případě i poleptat sliznice . Takže pracovat v dobře větraných prostorech, ideálně venku.

Jo a ještě jedna věc. Jak si to tu po sobě čtu, trochu jsem znejistěl tím pólováním. Jde to ale jednoduše ověřit. Použije se zapojení jak uvedeno výše, jen se vynechá to pouzdro. Po zapojení se na jednom drátku začne vyvíjet plyn. Pouzdro se uchytí na opačný drátek.

Teoreticky by to mělo fungovat i na zlacená pouzdra, ale nezkoušel jsem to.

 

 

Link to post
Share on other sites

Tak hlavně nezapomeňte ukázat výsledky - já si na to už dávno vyčlenil taky jedno pouzdro, ale jako obvykle jsem to nedotáhl... 

Link to post
Share on other sites

Já ještě nemám ani to pouzdro. Napřed jsem chtěl řešit předělávku na nerez, ale to odmítám zaplatit a pak jsem narazil na ,,bronz" pro chudé a tak mě to zaujalo.

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...