Přejít na obsah

Nové Omega Seamaster 300


martin151

Doporučené příspěvky

Je to jak krizenec mezi Spectre a Trilogy....ta korunka no comment. Dat na to korunku z Trilogy, tak ty modry se mi celkem libi. Zas lichej lug size, to taky nesnasim :)
JAkej je rozdil mezi cal 8912 a 8806? Neco jsem nasel, ale neni za tim neco vic, nez jen zvysena rezerva chodu?
Zajima me, proc vzniky temer soucasne tak podobny strojky...

Brand: Omega
Reference: 8912
Base: Omega 8500
Movement: Automatic
Display: Analog
Diameter: 29.00
Jewels: 38
Reserve: 60
Frequency: 25200
Hands: Hours, Minutes, Seconds
Additionals: Chronometer, Co-Axial Escapement

 

Brand: Omega
Reference: 8806
Base: Omega 8800
Movement: Automatic
Display: Analog
Diameter: 29.00
Jewels: 35
Reserve: 55
Frequency: 25200
Hands: Hours, Minutes, Seconds
Additionals: Chronometer, Co-Axial Escapement
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plechová luneta je u vintage vzhledu plus. A až budou za pár let lehce domlácený, tak budou vypadat ještě líp  A jsem rád, že ubraly v nápisech, jen ta plácačkoidní vteřinovka to kazí, špičatá by byla lepší.

To je jedna z věci, který se mi libjej na bronxgoldech - špičatá vterinovka (taky ty lizatka nemusím)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Seamaster napsal:

Je to jak krizenec mezi Spectre a Trilogy....ta korunka no comment. Dat na to korunku z Trilogy, tak ty modry se mi celkem libi. Zas lichej lug size, to taky nesnasim :)
JAkej je rozdil mezi cal 8912 a 8806? Neco jsem nasel, ale neni za tim neco vic, nez jen zvysena rezerva chodu?
Zajima me, proc vzniky temer soucasne tak podobny strojky...

Brand: Omega
Reference: 8912
Base: Omega 8500
Movement: Automatic
Display: Analog
Diameter: 29.00
Jewels: 38
Reserve: 60
Frequency: 25200
Hands: Hours, Minutes, Seconds
Additionals: Chronometer, Co-Axial Escapement

 

Brand: Omega
Reference: 8806
Base: Omega 8800
Movement: Automatic
Display: Analog
Diameter: 29.00
Jewels: 35
Reserve: 55
Frequency: 25200
Hands: Hours, Minutes, Seconds
Additionals: Chronometer, Co-Axial Escapement

Strojky řady 89 mají dva pérovníky a řada 88 jen jeden. Holt pokrok, no...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za hint s perovnikama... je to tak, uz jsem to nasel, v tech odkazech je chyba, protoze nejsou ani stejne veliky,
 8800 is an 11.5 ligne (26mm) movement that is 4.60 mm tall = je to Inhouse Master Chronometer nahrada puvodniho cal2500 (ETA based)
8900 is a 13 ligne  (29mm) movement that is 5.50 mm tall = je to Master Chronometer evo puvodniho cal8500

Upraveno uživatelem Seamaster
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Od představení o nich přemýšlím a pořád nemám jasnej názor.

Za mne velký plus je:

- "samičí" koncovky tahu

- prohození leštěných a broušených ploch náramku

- modrá verze v oceli

- čistší cifr

Minus:

- lízátková vteřinovka, tu si měli nechat jen pro limitky

- jednodušší spona (jestli si to s něčím nepletu, píšu z hlavy ve vlaku a jsem línej si to ověřovat...)

Nevím co si mám myslet:

- hliník místo keramiky (nejdřiv jsem byl v šoku, teď to asi i chápu, ale byl bych radši za keramiku s dotaženým vintage lookem

- zaklenutější safír (vypadá to pěkně, ale bude to víc na ráně)

- sendvič čísla na cifru

Celkově mi přijde, že zmenšením množství nápisů na cifru, hliníkovou vložkou lunety a klenutějším sklem chtějí působit ještě víc retro, ale safír a dvoubarevná lumi to stejně zcela popírá, o průhledu na stroj nemluvě. 

Hodinky jsou to ale moc pěkný, přes vsechny výhrady.

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 3. 2021 v 14:26, Seamaster napsal:

Diky za hint s perovnikama... je to tak, uz jsem to nasel, v tech odkazech je chyba, protoze nejsou ani stejne veliky,
 8800 is an 11.5 ligne (26mm) movement that is 4.60 mm tall = je to Inhouse Master Chronometer nahrada puvodniho cal2500 (ETA based)
8900 is a 13 ligne  (29mm) movement that is 5.50 mm tall = je to Master Chronometer evo puvodniho cal8500

Opisal si to velmi presne. 

 

Z uzivatelskeho hladiska su dva rozdiely: 

Ina rezerva chodu a prva poloha korunky - v pripade kalibru 8900 posuvas hodinovu rucicku (a mozes nou preklopit aj datum), v pripade 8800 mas "len" rychlopreklapanie datumu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Nevíte náhodou, jestli se tady, nebo na zahraničních fórech, řešila kompatibilita náramku z nových Seamaster 300 (2021) a pouzdra starých Seamasterů 300 (2014)? U letošní verze se mi líbí jak reverzní řešení leštěných a broušených dílků, tak samičí koncovky, které zmenšují L2L rozměr a zlepšují estetiku i komfort.. Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Nevim jak moc je to aktuální, ale řeším to teď taky. Dnes jsem získal vyjádření v Kvedu (servis Dušák), že nový náramek vůči starým třístovkám asi kompatibilní nebude, protože referenční část čísla týkající se pouzdra je jiná a v systému jim to zaměnitelnost neukazuje. Přitom změna se pravděpodobně týká jen lunety, safíru a dýnka. Střední část pouzdra s nožkami vypadá nezměněna. Nezbývá tedy než to časem vyzkoušet s nějakým majitelem nových třistovek, za flašku bourbonu třeba :)

Jediný problém by podle mne mohl být v rozdilné pozici stěžejky v klučičích a holčičích koncovkách (přece jen tam může "překážet" ten segment navíc) a tedy i v jiném vrtání nožek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A sakra. Děkuju. Takže nedomyšlenej náramek do krabice a nosit je do vody na Hirschi Performance nebo gumě od Bartona. Stejně na tom vypadaj nejlíp :)

Upraveno uživatelem martar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...