Přejít na obsah

Omega Seamaster Diver 300 "Phantom"


Jenkiz

Doporučené příspěvky

To je pro mě zásadní problém všech celočerných hodinek, že se na nich všechno ztrácí. Asi bych měl problémy s čitelností. Třeba u DSOTM to nevnímám, to celočerné pouzdro s černým ciferníkem funguje, hlavně kvůli kontrastní barvě ruček a indexů

Odesláno z mého Redmi Note 7 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je pro mě zásadní problém všech celočerných hodinek, že se na nich všechno ztrácí. Asi bych měl problémy s čitelností. Třeba u DSOTM to nevnímám, to celočerné pouzdro s černým ciferníkem funguje, hlavně kvůli kontrastní barvě ruček a indexů

Odesláno z mého Redmi Note 7 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To me na Omeze trosku stve. Prijde mi, ze neumi byt “trend setter”, jako treba Rolex nebo par dalsich znacek. Jen se vezou a vetsinou prijdou se svym produktem pozde. Viz cernocerne hodinky, nebo ty jejich bronzovky apod. Umi jen zvysovat ceny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, AndyAaron napsal:

To me na Omeze trosku stve. Prijde mi, ze neumi byt “trend setter”, jako treba Rolex nebo par dalsich znacek. Jen se vezou a vetsinou prijdou se svym produktem pozde. Viz cernocerne hodinky, nebo ty jejich bronzovky apod. Umi jen zvysovat ceny.

Tyjo, zvyšují ceny, ale dělají updaty jako prase. Jak na poli strojků, tak materiálu pouzder, ciferníků atd. To spíše když kouknu na Rolex, tam jsou updaty ve formě zúžení nožek a přidání rezervy nátahu, kde Omegu tak nějak konečně dohání. Při tom všem oni zvyšují ceny. 
Určitě bych z toho nevinil zrovna Omegu :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hosi, blbe jste me pochopili. Ja Omegu neobvinuju z toho, ze nedelaji inovace. Ano, strojky, konecne nejake jine materialy atd. To je fajn. Ale (a pisu to subjektivne):
- Omega pro me uz nema zadne zajimave modely. Loni a predloni se vezli na neustalych limitkach speedmastru tak, ze mi to celou modelovou radu znechutilo.
- Zvetsene SMP me extra za srdce nechytly. Tajne jsem doufal, ze se tim vytvoril prostor pro mid-size verzi v 38mm, ale pi te neni ani vidu ani slechu. Misto toho jedou barvicky a dalsi materialy, ale furt je to porad dokola.
- Puvodni SMP pritom byly celkem ikona, clovek je mel spojene s Bondem a s dalsima lidma. Ty bych definoval jako tehdejsi trend setter - ultimatni potapky ovsem pekne uhlazene a vhodnejsi k obleku nez Suby.
- U PO je to taky jen hrani s barvickama. Po AT nejak ani vidu ani slechu. Minuly rok predstavili aspon Constellation, coz je dost specificky model.

Ja nevim, mozna je to jen formou propagace nebo tak neco. Ale za sebe tam proste nevidim nic, po cem bych vasnive palil. Neco, co by rikalo: ve dvacatych letech byla Omega XX pecka hit. Kazdej prdel na Rolex a vsichni chteli Omegu.

Ale jak pisu vys, je to jen muj subjektivni pocit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, chápu jak to myslíš. Taky už mě nějak nezvedají ze židle neustálé limitky Moonů a SMPc. Stejně jako mě nějak nesere, že Rlx vydal nový model, který je prakticky totožný. Rolex má výhodu v tom, že trefil vzhledem hřebík na hlavičku a je to. Ono to zlidovělo a stalos e to standardem. Omega má hodně těžkou pozici, protože tenhle ikonický vzhled, který zají i lidé mimo hodinky, prostě nemá a snad ani nemůže mít. Rolexu stačí zúžit nožky a nikdo ani necekne. 
Proto si říkám, že vše co zkouší Omega je pro mě jako pro zákazníka naprosto super, protože dost pravděpodobně stejně netrefí designem do černého, když už tady jeden standard je. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mas asi pravdu s tim standardem, lehky to rozhodne nemaj. Rolex je zase kapitola sama pro sebe, kde to hype kolem taky nechapu. Vydaj pepsiny a vsichni se muzou zblaznit. Nebo blbou zelenou lunetu a fans padaj do mdlob. Ale co uz. Asi tak nejak ze me mluvi ma hodinkova vyhorelost, pripadna saturace v uplne jinych vodach :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skusim dat  svoj nazor... Hlavny problem Omegy je, ze sa kazdu cenu porovnava s Rolexom. Vzdy mam pocit, ze chcu vytasit s niecim, co "druha" strana nema. Vysledkom je uz tak neprehladna splet roznych typov hodiniek, ze sa v tom nevyzna ani diva svina. Cierne, biele, sive, sedosive, grey side, black side, pitch black, white.... A do toho kazdu chvilu nejaka nova "limitka". Co sa mi na Rolexe paci je relativne prehladny a jasny "lineup" a hlavne bez nestastnych limitiek. Tu nam Omega pokulhava, za to ceny nastavuje podla mna uz prilis odvazne. Priklad: Nove moony za 6 litrov, ked pred dvoma rokmi som stare kupoval za tri? Chapem . bez penez do hospody nelez - ale akosi nedokazem sam pred sebou obhajit kupu novych moonov za tie prachy, aj ked po nich velmi tuzim...

A toto pisem ako velky fanusik Omegy, ktory sam vlastni hodinky tejto znacky... Apropo toho noveho modelu - za mna tiez nie. Mozno ako military hodinky - ok. Ale akosi mi to nesadlo....

Naposledy som vo vlakne Prim cital kritiku, ze Elton reinkarnuje stare modely, co ja osobne povazujem za super vec. Starsie a tradicne Primacke modely, aj ked reinkarnovane, su tisickrat lepsie, ako tie ich Eltonacke "novinky". Cim dalej mam rovnaky pocit u Omegy. Nove moony su genialne. Tieto cierne cuda? Hmm, ja neviem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skusim dat  svoj nazor... Hlavny problem Omegy je, ze sa kazdu cenu porovnava s Rolexom. Vzdy mam pocit, ze chcu vytasit s niecim, co "druha" strana nema. Vysledkom je uz tak neprehladna splet roznych typov hodiniek, ze sa v tom nevyzna ani diva svina. Cierne, biele, sive, sedosive, grey side, black side, pitch black, white.... A do toho kazdu chvilu nejaka nova "limitka". Co sa mi na Rolexe paci je relativne prehladny a jasny "lineup" a hlavne bez nestastnych limitiek. Tu nam Omega pokulhava, za to ceny nastavuje podla mna uz prilis odvazne. Priklad: Nove moony za 6 litrov, ked pred dvoma rokmi som stare kupoval za tri? Chapem . bez penez do hospody nelez - ale akosi nedokazem sam pred sebou obhajit kupu novych moonov za tie prachy, aj ked po nich velmi tuzim...
A toto pisem ako velky fanusik Omegy, ktory sam vlastni hodinky tejto znacky... Apropo toho noveho modelu - za mna tiez nie. Mozno ako military hodinky - ok. Ale akosi mi to nesadlo....
Naposledy som vo vlakne Prim cital kritiku, ze Elton reinkarnuje stare modely, co ja osobne povazujem za super vec. Starsie a tradicne Primacke modely, aj ked reinkarnovane, su tisickrat lepsie, ako tie ich Eltonacke "novinky". Cim dalej mam rovnaky pocit u Omegy. Nove moony su genialne. Tieto cierne cuda? Hmm, ja neviem...
Nevim, jestli omega dela tolik modelu a limitek kvuli tomu, aby predehnala Rolex. Podle me je spis o nastavenem business modelu, ktery jim podle me funguje - limitky jsou vyprodane, jeste nez se dostanou na kram, a ty co se na kram dostanou, jsou vetsinou zamluvene. A co se tyce barevneho spektra modelu, taky toho nejsem fanousek, ale podle me tim jen pokryvaji co nejsirsi zaber zakazniku. Zatimco Rolex castecne zaklada svuj business model na nedostupnosti, Omega sazi spis na variabilitu.

Odesláno z mého Redmi Note 7 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa náhodou páčia. Keby tam nebol ten vrchnáčik zo zubnej pasty na ľavej strane, tak sú úplne super. Čitateľnosť síce bude komplikovanejšia, no zase ich majiteľ za svoje peniaze dostane niečo, čo nebude mať na ulici každý druhý - čo mne práve vyhovuje aj na vyššie sprdnutých limitkách a čo je u mňa najväčším problémom Rolexiek 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...