Přejít na obsah

Sčítání lidu


Bob

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 93
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 23 minutami, paro napsal:

Prominte dotaz hlupce, nemajiciho s IT nic spolecneho. Ale to je technicky takovy problem napsat funkcni aplikaci a pak ji otestovat a nasadit, aby vydrzela napor BFU?


Sent from my iPhone using Tapatalk

já se obávám, že tohle je infrastrukturní problém, nikoliv aplikační. Servery a síťové prvky jim nezvládají takový nápor. Naprostá klasika u spouštění u takových služeb. 

Imho si měli na tuhle akci pronajmout výpočetní výkon od nějakých velkých cloudových hráčů jako je MS, Amazon, nebo Google. Vyšlo by to dost možná levněji, bez výpadků, teoreticky i bezpečněji.

A teprve až by se dosbírala data, tak to přesunout k sobě a tam si z toho dělat statistiky ... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky mi to slítlo při ukládání. Klasika. Jim nestíhá databáze. Což je vtipný, protože jsem čekal že budou poptávat mnohem více informací, když už za to stát vyplácá 2,2 miliardy Kč. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já se obávám, že tohle je infrastrukturní problém, nikoliv aplikační. Servery a síťové prvky jim nezvládají takový nápor. Naprostá klasika u spouštění u takových služeb. 
Imho si měli na tuhle akci pronajmout výpočetní výkon od nějakých velkých cloudových hráčů jako je MS, Amazon, nebo Google. Vyšlo by to dost možná levněji, bez výpadků, teoreticky i bezpečněji.
A teprve až by se dosbírala data, tak to přesunout k sobě a tam si z toho dělat statistiky ... 
Tak pry by to mel byt prave aplikacni problem - modul pro vyplnovani adres.

Odesláno z mého YOGA Tablet 2-1050L pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, tombas napsal:

Já už jsem sečtený, vše proběhlo hladce a bez zádrhelů. Dobrá práce státe, konečně něco, co funguje :).

Nechci nikoho naštvat, to jen abych trochu vyvážil všechny ty negativní komentáře.

Když pominu to, že mi to spadlo a nepovedlo se. Tak hlavně ta obsahoval stránka mi přijde uplně o nicěm. Jen údaje co má katastr a matrika. Když už je to povinné, tak proč teda neudělat trochu opravdový průzkum? Když dám dosažený vzdělání, je to je. Souhrn titulů, žádný rozklik a oddelit tituly od sebe. Co vědět najednou o tom jak jsme vysoký, tlustý, kategorizace zaměstnání taky tragická. Atd atd. Chápu, někdo by udaje sdilet nechtěl. Ale i blbej facebook o mě bude mít vic infa než stát ze slavného sčítání lidí. Na akci jednou za 10 let za mě dost fiasko a naprosto k ničemu, jen nepropojenost úřadů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, Žigi napsal:

Když pominu to, že mi to spadlo a nepovedlo se. Tak hlavně ta obsahoval stránka mi přijde uplně o nicěm. Jen údaje co má katastr a matrika. Když už je to povinné, tak proč teda neudělat trochu opravdový průzkum? Když dám dosažený vzdělání, je to je. Souhrn titulů, žádný rozklik a oddelit tituly od sebe. Co vědět najednou o tom jak jsme vysoký, tlustý, kategorizace zaměstnání taky tragická. Atd atd. Chápu, někdo by udaje sdilet nechtěl. Ale i blbej facebook o mě bude mít vic infa než stát ze slavného sčítání lidí. Na akci jednou za 10 let za mě dost fiasko a naprosto k ničemu, jen nepropojenost úřadů. 

V zásadě máš pravdu, ale naprostou většinu údajů, které vypisuješ, stát buď zná nebo je vědět nepotřebuje. Zásadní informace jsou geografické a demografické, kolik lidí bydlí v jakých bytech, domech, jak se dopravují do práce, k jaké národnosti se hlásí apod. To se nikde samostatně neeviduje a nedá se to jinak zjistit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když pominu to, že mi to spadlo a nepovedlo se. Tak hlavně ta obsahoval stránka mi přijde uplně o nicěm. Jen údaje co má katastr a matrika. Když už je to povinné, tak proč teda neudělat trochu opravdový průzkum? Když dám dosažený vzdělání, je to je. Souhrn titulů, žádný rozklik a oddelit tituly od sebe. Co vědět najednou o tom jak jsme vysoký, tlustý, kategorizace zaměstnání taky tragická. Atd atd. Chápu, někdo by udaje sdilet nechtěl. Ale i blbej facebook o mě bude mít vic infa než stát ze slavného sčítání lidí. Na akci jednou za 10 let za mě dost fiasko a naprosto k ničemu, jen nepropojenost úřadů. 
To je fakt, kdyz to prezenu, tak se mohli zeptat facebooku a ten by jim dal rovnou vysledky za celou ceskou republiku... :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, guzmic napsal:

Kontrolní otázka, jsem Čech/Moravák žijící na území SK ale OP mám český... mám se taky počítat?

Druhá otázka je slovenské sčítání...tam budu taky v prdeli. 😜

Povinnost sčítání mají lidé s trvalým nebo přechodným pobytem nad 90 dnů a osoby, kterým byl v Česku udělen azyl, případně doplňková nebo dočasná ochrana. Patří sem i osoby, které jsou na území České republiky v rozhodný okamžik. Povinnost sečíst se není vztažena pouze na cizince, kteří jsou v Česku na dobu kratší než 90 dnů, například na turisty, a na cizince využívající diplomatické výsady a imunity.

edit takže pokud máš OP ČR, tak zde máš i trvalý pobyt, tedy se sčítáš.

Upraveno uživatelem Tom4
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...