Přejít na obsah

Sčítání lidu


Bob

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 93
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 10 hodinami, guzmic napsal:

Kontrolní otázka, jsem Čech/Moravák žijící na území SK ale OP mám český... mám se taky počítat?

Druhá otázka je slovenské sčítání...tam budu taky v prdeli. 😜

Ja to mám opačne, Slovák, žijúci na územi ČR a op mám slovenský. Sčítať sa mám, ale nemám sa ako prihlásiť...Žiaden doklad vydávaný cudzincom nemám. Takže musím počkať na papierovú formu.

Upraveno uživatelem koveras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, když vidím to vaše nadšení a ochotu sdělovat státu svoje osobní informace, tak si nemůžu odpustit takovou historickou vsuvku. Víte podle čeho u nás začali němci po roce 1939 selekci občanů, koho poslat do plynu? Ano správně, právě podle sčítání obyvatelstva provedených před válkou. Stačilo projít příslušnou administrativu a už se mohly rozjet gestapácké automobily na konkrétní adresy.

Tak abyste se třeba třeba nedivili, proč zrovna u vás bude zvonit kontrolor na kotel na pevná paliva, která je nutno povinně tento rok vyměnit apod. Jistě dosadíte spoustu jiných situací, kdy bude mít stát potřebu vás ochraňovat a bude vycházet jen z toho, co jste mu sami na sebe nabonzovali.

Takže za mě napsat jenom to co už ví a po zbytku je mim prd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, koveras napsal:

Ja to mám opačne, Slovák, žijúci na územi ČR a op mám slovenský. Sčítať sa mám, ale nemám sa ako prihlásiť...Žiaden doklad vydávaný cudzincom nemám. Takže musím počkať na papierovú formu.

Doklad vydávaný cizincům = průkaz o povolení k trvalému pobytu. Jestli ho nemáš, t.j. trvalý pobyt máš na Slovensku, tak bych to neřešil. Budeš muset počkat na sčítání v SR.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Překvapilo mě kolik lidí nemá o víkendu nic lepšího na práci než vyplňovat (dle většiny nesmyslný) dotazník aniž by je k tomu někdo vyzval... O tom že by se finanční prostředky na tento cirkus dali využít lépe asi nemá cenu debatovat :frusty:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Wanderer napsal:

Pánové, když vidím to vaše nadšení a ochotu sdělovat státu svoje osobní informace, tak si nemůžu odpustit takovou historickou vsuvku. Víte podle čeho u nás začali němci po roce 1939 selekci občanů, koho poslat do plynu? Ano správně, právě podle sčítání obyvatelstva provedených před válkou. Stačilo projít příslušnou administrativu a už se mohly rozjet gestapácké automobily na konkrétní adresy.

Tak abyste se třeba třeba nedivili, proč zrovna u vás bude zvonit kontrolor na kotel na pevná paliva, která je nutno povinně tento rok vyměnit apod. Jistě dosadíte spoustu jiných situací, kdy bude mít stát potřebu vás ochraňovat a bude vycházet jen z toho, co jste mu sami na sebe nabonzovali.

Takže za mě napsat jenom to co už ví a po zbytku je mim prd.

Nepřeháněj, podívej se, jak fantasticky je v tomhle státě všechno propojené (ironie). Na to, aby ti přijeli zkontrolovat kotel, jsou uvědomělí sousedé, na to tahle země žádný sčítání nepotřebuje 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vzpomněl jsem si na historku kterou mi kdysi jeden vyprávěl. Nechal se jako student najmout na sčítání. nafasoval papíry, instrukce a jel sečíst vesnici. V autobuse na něj divně koukali když si kupoval jízdenku a on taky koukal když vystupoval. Nikde nic, pustá pustina. Vesnice na poddolovaným území už dávno neexistovala. Další autobus za půl dne, vyděláno prd.

Takže nic nového pod sluncem. Stejně si myslím že je všechno někde zaznamenaný, jen si ty data dát dohromady. Ale ono to sčítání možná taky signalizuje nálady obyvatel, ochotu dělat kraviny na povel, kverulantství, podivínství a naschvály.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se z toho děla zbytečná věda. Teď jsem se sečetl včetně celé rodiny a naprosto vše v pohodě fungovalo a bylo srozumitelné. Každý průměrně inteligentní člověk, který umí číst a chápat psány text to podle mě zvládne. Už jsem musel vyplňovat mnohem horší dotazníky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra
před 2 minutami, xbraj19 napsal:

Se z toho děla zbytečná věda. Teď jsem se sečetl včetně celé rodiny a naprosto vše v pohodě fungovalo a bylo srozumitelné. Každý průměrně inteligentní člověk, který umí číst a chápat psány text to podle mě zvládne. Už jsem musel vyplňovat mnohem horší dotazníky. 

tak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je hlína!

Vyhozené prachy za aplikaci/program +10k/hlavu, výsledek je už v mašličkách,...tolik práce a přitom taková blbost...

Můžete dostat pokutu za nesečtení se?

Ano, můžete. Zapojit se do sčítání lidu je vaše zákonná povinnost. Za neposkytnutí potřebných údajů lze dle zákona o sčítání lidu, domů a bytů č. 332/2020 Sb. udělit pokutu až do výše 10 000 Kč. Při nezapojení se budete navíc tak či tak sečteni, a to v omezeném rozsahu na základě údajů, které jsou k dispozici v databázích státu.

zdroj:https://www.finance.cz/536258-scitani-lidu/#6

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...