Přejít na obsah

Wenger Metropolitan Automatic - pěkné automaty pro běžného smrtelníka?


Doporučené příspěvky

Chci si koupit nějaké klasické hodinky s automatickým strojkem ke střídání k Apple Watch (já vím fuj fuj ale mně jako postiženému člověku dost ulehčují život). Jde mi o střídání a formálnější příležitosti, rozhodně nechci utratit desetitisíce a hodinky nechci jako investici. Chci je pro radost a doplněk.

Všechny požadavky i stran designu splňují tyto Metropolitan Automatic od Wegneru:

Wenger Urban Metropolitan Automatic 01.1746.102 | Hodinky Helveti.cz

Je něco na co si u těchto hodinek nebo značky dát pozor? Měl jsem nůž a nedal jsem na něj dopustit než mi ho ukradli 🙂

Ocenil bych taky doporučení vhodného ocelového tahu, kůže mi úplně nesedí a s ocelovým tahem se bohužel neprodává.

Všem díky předem!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z hlediska provedení není moc co těm hodinkám vytknout - safír, Sellita, WR 100m, šířka řemene 22mm... snad jen ta PVD úprava nebude moc odolná proti oděrkám.

Tah je na zváženou, stříbrný se k černému PVD nebude moc hodit a černý bude hodně náchylný na škrábance, které budou hodně vidět.

Něco např. zde:

https://www.nejpanskehodinky.cz/ocelove-reminky/?pv40=55&pv151=742

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za názor, právě z důvodu PVD úpravy jsem se nakonec rozhodl pro tyto limitky:

Wenger Attitude Heritage - Limited Edition 01.1546.101 | Hodinky Helveti.cz

Po objednání jsem ale narazil na rozpory ohledně sklíčka. Helveti a Wenger na dýnku uvádí Saphire Crystal (čistý safír). Jiné obchody a zdroje uvádí ale minerální, pouze se safírovou vrstvou. Obchod na dotaz zatím nereagoval, tak uvidíme. Bohužel se mi nepovedlo sehnat už limitku s ocelovým tahem, škoda, snad půjde někde třeba objednat dodatečně. Pak jsem se taky dočetl o častých problémech s přesností a rezervou tahu strojku ETA 2824-2, tak snad jsem neudělal chybu 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, dosek napsal:

Tak jsou doma a mám z nich opravdu radost. Po letech pouze s Apple Watch je zvláštní pocit mít na ruce zase klasické hodinky. Snad budou v pořádku po dlouhá léta. Díky všem za rady.

EDE430FE-8713-4C7D-AD56-B2DADF64CC1A.jpeg

Zdá se mi to, že ti nožky hodinek přesahují zápěstí? To máš tak útlou ruku, nebo jsou ty hodinky tak velké? Jinak gratulace a ať šlapou jako hodinky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám hodně útlou ruku, bohužel, ale nožky nepřesahují, je to úhlem, ikdyž těsně. Ano, mít na chlapa takhle útlou ruku je na prd, ale houby s tím udělám. Hodinky jsou 46mm a jsou maximem které si mohu s rukou dovolit 😞

Upraveno uživatelem dosek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...