Přejít na obsah

Keramické hodinky


Doporučené příspěvky

Ahojte spolupacienti. Neviem, či je to príchodom jari, alebo mizerným spoločenským životom spôsobeným proticovidovými opatreniami, alebo niečim iným (kríza stredného veku? 😮), prípadne kombináciou všetkého dokopy, no ako sa tak nudím a pozerám si fotky a videá rôznych hodiniek, často narazím na hodinky s keramickým púzdrom vo farbách, ktoré si viem živo predstaviť na "jarno-letné" použitie. Máte niekto skúsenosti, prípadne nejaké odborné - logické vedomosti o výhodách, prípade nevýhodách keramiky pri použití na púzdre (tvrdosť, krehkosť, údržba, farebná stálosť ...)?

Neviem prečo, no napríklad tento tučniačik má niečo do seba ...

Zenith DEFY Classic Black & White

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 102
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Bohužel je to asi jako s ocelí. Keramiky je spousta druhů, a bude záležet na daném výrobci, jakou keramiku používá. 

Obecně se dá říci, že keramika používaná v hodinařině je bezúdržbová a nepoškrabatelná. To + nízká váha budou zhruba obecné plusy oproti oceli. 

Nevyhodou bude zase naopak celková tvrdost/pevnost tohoto materiálu. Kde u oceli bude vlásečnice nebude u keramiky pravděpodobně nic. Ale naopak, tam kde u oceli docílíš hlubokého vrypu, záseku vlivem tvrdého kontaktu, může keramika i prasknout.

Zde odkazuji na RADO mojí mamky, která má takovou tu klasiku kde hodinky plynule přecházejí do tahu. Vše keramické. Hodinky upadly a jednomu z článků tahu se doslova odštipl roh. 

Nutno podotknout, že mamka má ty RADA už přes 15let a od té doby šel vývoj ve všech směrech kupředu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@DarylVanHorne @Harwey páni, ďakujem za odozvu. Ja som sa snažil tiež čo to dopátrať a výsledok bol, že keramika je tvrdá, no krehká - zvládne toho veľa, no keď to je za hranou, tak je z toho prúser. Len som sa nedopátral, kde je tá "hrana". No keďže DarylVH píše, že tou "hranou" môže byť aj padnutie, tak asi by som si mal takého tučniačika vyhnať z hlavy, nakoľko hodinky majú robiť radosť a nie ich oprašovať a obávať sa, aby človek nimi niekde hlúpo neťukol (no zase aj píše, že mamka ich má 15 rokov a nakoľko ja som tvrdohlavé decko v starom tele, tak túto myšlienku ešte úplne nepochovám, ale asi sa viac sústredím na klasické materiály 🙄).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci strašit, to fakt ne, uvědom si ze píši o dámskych hodinkach, takže tenounke a materiálu minimum, tudíž bezesporu i náchylnější k ne citlivému zacházení. A samozřejmě jsou staršího data. 

Ale za tím, že kdyby to byla ocel, nestalo by se nic velkého, si stojím. 

Otázka je, jak by tomu bylo v případě jiné keramiky a kdyby z té keramiky byla celá luneta, či pouzdro (víc materiálu)... To ti neodpoví nikdo, leda ten, kdo má zkusenost. 

Marketing a PR vždy budou o svých produktech tvrdit jediné: že jsou TOP 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono jde spíš o hmotnost - s velkýma těžkýma chronama jsi vždycky blíž k průseru než s lehkýma quartzkama. Odštíplej/chybějící dílek integrovaného tahu (pokud nemáš v krabce rezervní) a nebo “safírová helma” jsou třeba u RADO překvapivě levné, v cenách kolem tisícovky - a po 10 letech vlastnictví keramicko-titanových Sintra Chrono můžu potvrdit že jde o prakticky bezúdržbovou záležitost, když teda pominu potřebu výměny baterek a přetěsňování co 4-5 let.
IMG_4369.jpg.aa131a9c98e0dde88530a93cc8358d6a.jpg

S těma Zenithkama (a nebo podobně bachratýma keramickýma PAM v inzerci) už bych si “nerozbitností” tak jistý nebyl - ani ne tak kvůli keramice, ale vzhledek tomu že každou ránu od futer/kachliček koupí kromě pouzdra i masivní rotor a strojek. No a pokud má velevážený user potřebu sundávat a odkládat své “drahé keramické hodinky” v koupelně na roh umyvadla nad dlažbou (aby nedošly úhony ukrutným proudem vody ve sprše a nebo při holení?), je to jen jeho riziko... :smoke:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@DarylVanHorne je mi jasné, že elegantné tenučké hodinky spred 15 rokov budú mať iné "vlastnosti", ako niečo masívne vyrobené teraz (snáď nejaký pokrok v materiáloch nastal), no kým si mi nedal info z vlastnej (maminej) skúsenosti, nemal som ani predstavu, či na poškodenie keramiky je potrebná rana šutrom, alebo stačí nešťastne mierený jemnejší úder. U mňa je kúpa hodiniek výsledkom šetrenia na úkor niečoho iného (v športe som patril vždy k priemeru a nikto z rodiny nesprivatizoval nejaký strategický podnik, tak mi ostáva len pracovať 😄 ), tak si vždy pred kúpou daných hodiniek zisťujem aj náklady na ich vlastnenie, aby som si potom mohol dovoliť aj ich servis. Kto chce mať opicu, musí mať na banány a radšej si vopred zistím cenu banánov, aby opica nebola potom hladná. Tak asi nechám túto myšlienku otvorenú a až sa otvoria obchody, pôjdem sa ku AD opýtať na ceny servisu - vymeniť sa dá vždy všetko, možno to nakoniec nebude tak dramatické - alebo naopak 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Radek124 ono nemusí byť človek tak "opatrný" a dávať ich na roh umývadla. Náhoda vie byť sviňa niekomu môžu hodinky padnúť 100x a nič sa nestane a ty svojimi niekde ľahko ťukneš tak "šťastne" že v servise majú Vianoce a ty si ich hlavný sponzor ... no viem, že sú to len hodinky a nejde pri nich o život (s tým počítam), len zase nepotrebujem niečo, čo sa reálne ani nebude dať nosiť a budem z toho mať doma leštenku vo vitríne 🙂

A tie Rado, čo máš na fotke sú super, kamarátka mala podobné v dámskej verzií a vždy som na ne čumel, ako puk, že aké hodinky si to dopriala. Krásne spomienky na mladosť a kamošku a jej hodinky ... a to, ako som ako mladý pozeral v Sherone do výkladu na hodinky o ktorých som si ani nedovolil snívať 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně, on-line můžeš koupit cokoliv, ale ten "real feel" dělá nejvíc... Tedy u mne rozhodně. Viděl jsem a prošly mi rukama troufnu si říci stovky hodinek od 10k po morbidně nesmyslné ceny. A u všech (bez rozdílu ceny) platilo že PR foto a info nemá nic společného s tím, jak působí a vypadají v reálu. Pokud je možnost, tak si ty, na které myslíš napřed vyzkoušejte a obsahem a uvidíš. 

Nejlepší příklad je třeba Moser... Na fotkach je to takový kulatý nic a o ničem. Neviděl jsem žádnou, ktera by vystěhovala tu geniální jednoduchost a perfektní zpracování. Takže tak... 

Neporadil jsem? Já vím 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Pán času Řeknu to takhle: Musela by to být fakt řacha do nějakého dost exponovaného místa, aby Ti sintrovaná keramika s vysokou hustotou “pukla”, bez ohledu na výrobce - rozhodně to neporovnávej s keramickým nádobím z kaolinové břečky, to je úplně jiný materiál. Naopak, většinu obvyklých kolizí (typicky s futrama/zdí/sklem) Ti “hodinková” keramika na rozdíl od měkké oceli přečká bez jakýchkoliv stop (to už spíš škrábneš sklíčko) - takže pro lidi hýčkající své časostroje a děsící se mikrovlásečnic, “stop nošení” a “ztráty resale value”  jde o naprosto dokonalou volbu, limitovanou jen omezenou nabídkou modelů (obrobek z 316L bude pro výrobce vždycky levnější + ne na všecky tvary se lisovaná keramika hodí).

PS: i přes všecky zdejší legendy, poškozené pouzdro (odštíplý roh nožky jakýchsi Hujerek) jsem na obrázku viděl jen jedno jediné - a tehdy prý šlo právě o ten nešťastný pád z umyvadla na kachličky, jinak bych tu lapálii ani nezmiňoval.

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 28 minutami, DarylVanHorne napsal:

Přesně, on-line můžeš koupit cokoliv, ale ten "real feel" dělá nejvíc... Tedy u mne rozhodně. Viděl jsem a prošly mi rukama troufnu si říci stovky hodinek od 10k po morbidně nesmyslné ceny. A u všech (bez rozdílu ceny) platilo že PR foto a info nemá nic společného s tím, jak působí a vypadají v reálu. Pokud je možnost, tak si ty, na které myslíš napřed vyzkoušejte a obsahem a uvidíš. 

Nejlepší příklad je třeba Moser... Na fotkach je to takový kulatý nic a o ničem. Neviděl jsem žádnou, ktera by vystěhovala tu geniální jednoduchost a perfektní zpracování. Takže tak... 

Neporadil jsem? Já vím 😂

Neporadil? Ja som vďačný vždy, keď sa niekto podelí o osobnú skúsenosť, môžem sa poučiť bez vlastného popálenia sa 🙂 A s tým skúšaním máš samozrejme pravdu (Mosery som naživo asi ani nevidel). Jedna vec je, že každá produktová fotka je je len fotka a reálny model (živý, či neživý) je niekde inde, no pri hodinkách niekedy ani nejde tak o to, ako vyzerajú, ale ako sadnú. Pár krát sa mi stalo, že som videl niečo dokonalé na fotke, tak som ich utekal pozrieť a na mojej ruke úplná katastrofa. No uvidíme, kým došetrím, možno sa nalepia nejaké nové informácie a skúsenosti iných vlastníkov ... a možno sa nájde zas niečo iné, čo "musím mať" a plány sa otočia o 180°, ako pri mojich posledných hodinkách 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PS: A když už se na obrázku vyskytly Zenithky, tak třeba u tříruček s lehounkým strojkem Elite jsem měl svého času mnohem větší (a asi stejně iracionální) hrůzu ze “škrábnutí” parádního titanového pouzdra a fazetek toho jejich epilačního tahu, zatímco o keramiku na kaučuku bych strach určitě neměl - ale skeletonové provedení a guma šly v tomhle případě naštěstí naprosto mimo můj vkus.

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Pán času Tohle je největší průser téhle pitomé “lockdownové” doby. Dřív bys skočil da auta a zajel do obchodu, na sraz a nebo prostě někoho kdo podobnou věc má pozval na kafe (v tomhle byl chronomag vždycky k nezaplacení) a nemusel ses trápit reálností produktových fotek :censored:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Radek124 keby nebolo lockdovnovej doby, tak mám inú prácu a nečumím hodiny denne do compu odkiaľ na mňa stále vyskakujú super hodinky a kričia na mňa "musíš ma mať" 😄 Predtým som si pozrel nejaké hodinky, spravil si užší výber 3 kusov, išiel do predajne ich vyskúšať a nakoniec som zobral štvrté, čo som o nich ani neuvažoval. No ďakujem za rady, iste tá keramika nebude tak dramatická, ako sa obávam, tak to nechám uležať v palici, možno nakoniec žiadne z tých hodiniek aj tak nesadnú pri osobnom stretnutí. Len som o keramike prd vedel a zaujali ma svojimi veselými farbami, tak mi to začalo vŕtať v hlave.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jako s autem... Parametry nový káry jsou všude na netu. U auta najdeš i dost testu. Ale pak sednes a zjustis, že to má tvrdý sedačky, nebo moc měkký, nebo tvrdej chod řadicky... A pak stejně to skončí nakonec u toho zásadního: Líbí vs nelíbí 😂😂 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco "málo" z keramik mi prošlo rukama, dole Ti dám pár fotek, což asi mluví za vše - keramika je v hodinařině super materiál. Vypadá to hezky, relativně nenápadně a hlavně to vypadá pořád stejně, neodírá se to. "Křupnutí" bych se obával jen při pádu na zem z výšky, jinak je to opravdu zbytečná obava. Na rychlo jsem našel nějaké zmenšené fotky pro představu.

Kdyby Tě cokoliv zajímalo, případně bys chtěl poradit s prodejem nebo něco vyzkoušet a podívat se, jak to vypadá na živo, napiš SZ.  Jen ještě jedna věc, kterou je třeba brát na zřetel a sice "re-sale", pokud Ti hodinky nesednou, tak na nich projedeš opravdu nemálo peněz, ztráta 40-50% je bohužel běžná, což nechápu. Absolutně největší ztráta v historii keramik, jsou BP - tam byl propal oproti ceně nových v Carollinu a následném prodeji přes 215.000,-Kč ztráty, takže aby se tomuhle člověk vyhnul je potřeba si to opravdu velmi dobře rozmyslet. A nebo je prostě neprodat, tohle Ti samozřejmě nikdo z prodejců neřekne a pak je to buď velká ztráta nebo definitivka. :D

Jinak jim není co vytknout. A protože se jedná o relativně stálý materiál, vyplatí se je koupit i z druhé ruky, z prověřeného zdroje, ale při nákupu velmi dobře prohlédnout, aby nebyly někde odštíplé a podobně čím člověk minimlizuje ztrátu. Ale i tak je tam při prodeji i několik desítek tisíc dolů. 

 

DSCN3381.JPG

DSCN3366.JPG

IMG_6356.JPG

DSCN7032.JPG

IMGP2614.JPG

IMAG0552_BURST002.jpg

DSCN3149.JPG

...JPG

IMGP4810.JPG

BP.JPG

IMGP3237.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se teď dívám na ty fotky, tak asi nejhezčí hodinky od IWC byly Top Gun Chrono DoppelChronograph, je to osmá fotka v pořadí. Triple date okno, rattrapante, keramika, zdobení ruček, titanové pushery, ty byly fakt super. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Krasne hodinky,ta keramika ma nieco do seba...asi treba vyskusat.Ta 7.fotografia asi naj chrona vobec-krasne prehladny cifernik.Triple date ma svoje kuzlo a uz sa mi vela krat stalo, ze idem pozriet datum a zrovna ho nebolo vidiet,tak som musel lovit mobil....Nebyt tej ceny,tak je rozhodnute😉.Pri tych rozbitych puzdrach sa robi vymena?alebo to nema vyznam?myslim financne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji, jsem ve spěchu, tak jen okrajově.

Pouzdra u Panerai i IWC se vyplatí vyměnit, jejich výměna vyjde na řádově několik desítek tisíc korun, ale jak jsem psal, samo od sebe nepraskne. Horší je to v případě Omegy Dark Side. V AS jsem dostal informaci, když byly na sevisu, že výměna pouzdra je 150K+, tam je to fakt problém, co je na tom pravdy jsem dále nezjišťoval, ale informace pro mě zajímavá. Informace se vztahuje na DSOTM.

A k tomu re-sale - nikdo Ti neřekne, proč tomu tak je, proto píšu jen z vlastní zkušenosti. A je to vidět i na tomto vlákně. Lidé se keramiky zbytečně bojí (co když ... co kdyby ...), takže o ni logicky není zájem, respektive takový zájem, jako o ocelové modely, každý volí "jeho cestu rozumu" a nakonec to zpravidla vyhraje ocelový model. Když už se někdo rozhoupe k nákupu keramik, je to fajnšmejkr, který má jiné hodinky, zpravidla v oceli, zpravidla (moje zkušenost) to nebývají jen jedny hodinky, ale je to spíš hi-tech specialitka. Něco, jako karbon, prostě to chceš zkusit - mít ve sbírce, ale nejsou to jediné hodinky.

A jak píše Radek, dá se začít na Rado, je to výborná značka, tzv. "entry level" do světa keramiky, mám tu značku rád právě díky hi-tech postupům vyroby. Výborné zpracování do 100K měly právě uvedené Wempe (na první a druhé fotce), do 160K pak Tudor. IWC a Panerai je někde jinde, tam už to chce fakt rozvahu.

Krásná hodinka + strojek + keramika = právě zmíněné Dark Side od Omegy, která to opravdu umí, to je ještě "předstupeň" před branami IWC a Panerai. Omega má doporučenou CZ cenu někde kolem 260 - 292K (Pitch Black) a zde je potřeba se zamyslet o tom, co jsem psal výše, že například v DE je člověk sežene nové kolem 200-220K. Tedy úspora tam je celkem slušná. Re-sale za hodinky v záruce je kolem 160-180K za super stav, čili i zde je potřeba počítat se ztrátou a hlavně to chce čas.

Ale i tak bych je vzal znovu a vřele doporučil. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...