Jump to content

Novinky IWC 2021


Recommended Posts

  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

OU, ty day date chrona vypadají božsky. Já ale s hodinkama skončil a jsem spokojenej parchant, sakra, sakra.

Link to post
Share on other sites

41mm fliegerchrono je super, skoda, ze neni klasika s cernym cifrem, ale i modrej je paradni a zelena dnes frci. To se povedlo, nadherny a skvele nositelny hodinky.

No a ”malý BP”(krasnej oxymoron), z toho jsem trochu v rozpacich. Bude to asi hit, spoustu lidi na to cekalo a problem s malym zapestim chapu. Na druhou stranu nejsou uplne nejlevnejsi, a hlavne BP jsou jen jedny a ty jsou opravdu oversized a maji 7days 🙂 Takze za me hezky hodinky, ale se spatnym nazvem, protoze tyhle nemaji s celym pribehem BP vubec nic spolecnyho a nejsou to Big Piloty 🙂 

Nicmene IWC jde po mnoha letech uz delsi dobu spravnym smerem a mam z toho radost.

 


 

 

Link to post
Share on other sites

Budou ty BP s průhedem antimagnetické? Nějak tato vlastnost z popisu hodinek vypadla a soft iron case toto řešení asi neumožňuje a ani nic nepíšou o nějakém spešl vlásku.  

Link to post
Share on other sites

Souhlas. Ale název nenázev, když pominu velikost, tak se mi hlavně líbí ta jednoduchost, fliegery jak víno. A nodate cifr jsem od značky typu IWC už skoro ani nečekal

Link to post
Share on other sites

Taky se mě ty 43mm BP líbí. Krásný, nositelný pro menší zápěstí a hlavně budou dostupný. Cena bude k jednání, tak budu mít o čem přemýšlet.

Link to post
Share on other sites

Chrona me obecne u pilotek nejak neberou, ale maly BP bombovy. No maly... furt maji 43 mm a nejsou zrovna nizky, ale holt Big Pilot. Za me palec nahoru pro IWC.

Ja bych asi potreboval jeste tak 2 mm dolu, aby se dostaly tak tech 41 mm, takze zustavam u Mark XV, ale tesim se az je za zapesti vyzkousim :)

Link to post
Share on other sites

Tak ty BP jsou velká paráda. Chtěl jsem si znovu pořídit Mark XV, protože BP byly na mě moc veliké, ale tady to bude asi těžká volba.

Link to post
Share on other sites

Mne sa na chronach paci, ze konecne znizili puzdro, aj ked za cenu odstranenia soft iron core, a dali 100wr. Cierny model je uz myslim niekde za obzorom.

Inak povodne som si hovoril, ze bude aj ocelova 3706 tribute verzia.

Link to post
Share on other sites

Chrona se mi líbí, zelená je super.

Co se týče nových BP - pro mě jsou BP ikonická záležitost - 46mm, na kůži, 7 dnů reserva chodu, datum. Nové jsou sice hezké pilotky, ale určitě bych je nenazýval Big Pilot. Navíc mi tam vyloženě chybí datum. Nevím, ale já si neumím hodinky bez datumu představit.

 

Link to post
Share on other sites

Je zajímavý, jak spousta lidí má Big Piloty prostě spojený s tou velikostí. Samozřejmě to chápu, ale třeba já je spíš vždycky vnímal jako pokračovatele B-Uhren a to splňuje i nynejší model. BP= Luftwafe, Marky= RAF. I když je pravda, že tuto logiku držely tak max do Mark XV, pak už jsou Marky až na korunku spíš podobný práve B-Uhren. 

A aby bylo jasno- mně se BP vždycky líbily, při vstupu na fórum to byl i takovej můj grál, ale ta velikost je prostě pro většinu mimo. Navíc mně tam začala vadit i ta asymetrie rezerva vs. datum vs. díra na 9

Link to post
Share on other sites

BP za mě palec nahoru, asi nejlepší letošní novinka W&W. Ta cena je dle mého taky trošku mimo, když se porovnají se 46 BP se sedmidenním nátahem, ..., ale celkové krásná hodinka a jestli budou pohybovat kolem kilapade, tak bude nad čím přemýšlet, v jednoduchosti je krása a na pazouře to nebude takový puk.

Link to post
Share on other sites

Jj, jsou povedené a když porovnám s novinkami od rolexu, tak pro mě je IWC jasný vítěz. Jen prostě pod názvem Big Pilot vidím něco jiného, velkou ikonu.

Link to post
Share on other sites

Jako že letecké hodinky IWC, legenda všech legend, s průhledem, bez antimagnetických vlastností? Hnus velebnosti. Prostě jen pokračování nastoleného trendu, inženýry co už nejsou inženýry, Big Piloty co už nejsou BIG a které nejspíš rozhodí i mikrovlnka. Svět se definitivně v pr--l obrátil, aneb dobře už bylo.

Link to post
Share on other sites

Já bych to neviděl zas tak tragicky. Zmenšování (a vychloubání) má holt nějaký úskalí a hlavně kdo chce, tak si pořád klasiky se vším všudy může koupit. Navíc myslet si, že ten novej kalibr rozhodí kde co, asi není úplně na místě.

A hlavně upřímně- užití "faradayovy klece" v hodinářským průmysl už je taky dost velkej přežitek, nechápu, že taková manufaktura jako IWC, už dávno nepoužívá materiál vlásku, kterej sám o sobě zajistí antimagnetičnost

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...