Přejít na obsah

Breitling SuperOcean Heritage II 44 Chronometer Chronograph rose gold


Doporučené příspěvky

Rád bych Vám představil moji novou hodinkovou akvizici – tentokráte od Breitlingu. Jsem silně zatížen na potápky, moje první Swiss Made byly Oris Aquis Date 43,5mm (skvěle nositelné, kvalitně zpracované – nedám na ně dopustit), následovaly opravdu snové – Omega Seamaster Professional Planet Ocean 600m 8900 43,5mm (jedním slovem: nádherné, takové chladně perfektní) a teď první švýcarské mechanické chronografy - Breitling SuperOcean Heritage II 44 Chronometer Chronograph rose gold na ocelovém tahu MESH (kalibr B13 - ETA 7750 s certifikací COSC), reference: U13313121B1A1.

Jejich pořízení je souhra několika událostí - přijemných i nepříjemných... Model SOH chronograf na meshi jsem viděl naživo poprvé asi v roce 2010 u mého kamaráda Jirky z Prahy, který měl na Šumavě chalupu, trávil zde hodně času a náhoda nás dala dohromady. Byl (bohužel byl – Jirko, odpočívej v pokoji, nikdy na tebe nezapomenu) to člověk z úplně jiné sorty lidí, než já, ale když jsem jej opravdu poznal, zjistil jsem, že jde o naprosto férového chlapa, a i když byl značně movitý, byl vždy upřímný (to spousta lidí nedala), přátelům pokaždé v nouzi nezištně pomohl a jeho humor byl kouzelný. Vidím ho stále, jak pohodovým způsobem pokuřuje z dýmky, popíjí buďto svoje oblíbené skotské Single Malt whisky nebo koňaky. Bavit se s ním dalo prakticky o všem, byl hodně zcestovalý, životem protřelý, velmi příjemný společník a úžasný kamarád. A s jakou noblesou uměl nosit ty svoje SOH chronograph 46 – pánové, to bylo něco! A již tenkrát mě zaujal i ten tah MESH, krásná věc a k tomuto typu hodinek naprosto dokonale padnoucí - jako SOH k Jirkovi, který si vzal za svou ženu naši kamarádku Janičku, která má v této době ve svém srdci smutek největší, ale to už je jiný příběh...

Začátkem roku 2021 Jirka v 77 letech zemřel (dlouhá těžká nemoc + covid) a mě poté, co jsem předtím viděl naživo u Bechyněho v Českých Budějovicích, ještě než to korona uzavřela, Breitling SuperOcean Heritage II 44 Chronograph Rose Gold na ocelovém tahu MESH, začala v hlavě hlodat myšlenka na jejich pořízení – přece jenom byly značné finanční výdaje před cca 14-ti měsíci za PO, ale Jirkův odchod moje rozhodování uspíšil a věděl jsem jistě, že právě tyhle konkrétní hodinky chci – za prvé, že mě naprosto dostaly a za druhé, že jejich pořízením chci vzdát hold právě Jirkovi...

Poprosil jsem tedy o pomoc svého kamaráda Davida, taktéž z Prahy. Je to zdejší člen fóra SPHINXX. A to je také člověk, který je mi svým chováním, jednáním, povahou a humorem velmi blízký, a kterému absolutně důvěřuji a pořízení SOH byl náš celkově 4. chrono-obchod (vždy a všechno na úrovni par excellence). Když jsem Davidovi řekl, co chci a zmínil růžové zlato, moc se netvářil a viděl jsem na něm, že si myslí něco o kýči, ale po několika dnech od našeho setkání, mi psal mail, ve kterém poslal i několik fotek se SOH rose gold na svém zápěstí a sdělením, že naživo super, a že to zlato je opravdu šmrncovní a néé kýčovité.

Slovo dalo slovo, bylo objednáno, doručeno a dnes je mám doma na ruce a jsem nadšený!

Takže, Davide, děkuji mockrát za všechno a Ty Jirko, koukej, mám "šnekovky" (Šnek byla Jirkova přezdívka).

Obrovské "DĚKUJI" patří i mé milované a úžasné přítelkyni Rádě za zásadní podporu při rozhodování o koupi těchto pro mě poměrně drahých hodinek, které pro mě nejsou jen šperk, jistý obdiv nad mechanikou, ale hlavně vzpomínkou na úžasného člověka.

Toliko můj příběh a pro ty, které zajímají spíše ty hodinky, několik osobních postřehů a základních dat:

 

  • Breitling SuperOcean Heritage II 44 Chronometer Chronograph rose gold na ocelovém tahu MESH (kalibr B13 - ETA 7750 s cetifikací COSC), reference: U13313121B1A1.

    průměr pouzdra: 44 mm, výška: 15,6 mm, hmotnost na tahu (zápěstí 19 cm) 191 gramů, použito 18k růžové zlato, rezerva nátahu 48 hodin, frekvence 4 Hz, day-date, WR: 200 metrů, šroubovací korunka, keramická vložka lunety – jednosměrně otočná, oboustranný antireflex na safírovém sklíčku, dýnko plné (ocelové, šroubovací), tah – mesh 22/20 mm.

První letmé postřehy: Ciferník je krásně oživený zlatými prvky, detaily, i přes chronograf je perfektně čitelný, dýnko s několika vygravírovanými slovy – tady bych viděl možný prostor ke zlepšení, třeba nějakým, nejlépe plastickým, motivem s odkazem na historii modelu (prostě nějakou tu vodu, apod..). Dýnko se mi třeba líbí u starších Avengerů. Jsou to poěerně robustní hodinky, ale o nějaký ten gram je odlehčil špičkový mesh a úměrně velká překlápěcí spona. Jsou to šmrncovní hodinky, které opravdu chytí za oko s retro nádechem a to je chtěl! Jelikož jsou to dost leštěnky, tak budou sbírat vlásečnice na potkání, ale to mi nevadí, budou tím psát svůj vlastní příběh...

 

Omlouvám se za kvalitu fotek, ale foceno mobilem a hlavně nejsem Spinxx ani Shewcza :speak_cool:

 

 

IMG_20210407_180225.jpg

IMG_20210407_180136.jpg

IMG_20210407_173926.jpg

IMG_20210407_173853.jpg

IMG_20210407_174104.jpg

IMG_20210407_180911.jpg

IMG_20210407_174032.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 42
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 11 minutami, igor261069 napsal:

Jsou parádní, navíc mám k těmto hodinkám slabost - SOH limitka černo/zelená byly moje první lepší hodinky. Barevná kombinace černá a zlato je nádherná, navíc se mi líbí i ten den, který přibyl. 

Moc děkuji, Igore 😉.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, Pivas napsal:

Velká gratulace chlape! Moc pěkný i když příběh ne úplně veselý,ale pěkná vzpomínka na kamaráda. Užívej je!

Lukáši, děkuju moc. Naživo jsou geniální a fakt mám radost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, DarylVanHorne napsal:

Smutný příběh s dobrým koncem? Spíš smutný příběh s nádhernýma hodinkama na konci 👍 

Daryle, máš pravdu, ať už bylo cokoliv, ty hodinky jsou opravdu pěkný. To zlato je v tomto případě "živá voda". Díky za reakci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Brajtle som zatial asi nedorastol. Neorientujem sa v jednotlivych radach, ich dizajn sa mi casto zlieva. Nie ze by ma iritovali ako niektorych, jednoducho ma nechavaju chladnym. Az na jedny s magickou skratkou SOH. Nadherne hodinky, navyse v chrone a s kontextom, ktory chytil za srdce a dokazem ho ocenit. Velka gratulacia k dokonalym hodinkam a kamaratovi, ktory zjavne stal za to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, junior300 napsal:

Na Brajtle som zatial asi nedorastol. Neorientujem sa v jednotlivych radach, ich dizajn sa mi casto zlieva. Nie ze by ma iritovali ako niektorych, jednoducho ma nechavaju chladnym. Az na jedny s magickou skratkou SOH. Nadherne hodinky, navyse v chrone a s kontextom, ktory chytil za srdce a dokazem ho ocenit. Velka gratulacia k dokonalym hodinkam a kamaratovi, ktory zjavne stal za to.

Juniore, děkuju za hezkou reakci. Ano, Jirka byl úžasný člověk a na něm jsem SOH vždycky obdivoval a byla to pro mě také jediná možná volba od Breitlingu. A co víc, mně se fakt neuvěřitelně líbí a s tím růžovým zlatem a na meshi - to je prostě dokonalé retro. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, tombas napsal:

@Radek Cigi Radku, ty hodinky jsou jedinečné, nejen provedením a jistou noblesou, ale především tím dojemným příběhem, který je provází. Opatruj je a budeš mít trvalou vzpomínku na kamaráda.

Tombasi, i tobě děkuji za reakci. Ono to je vždycky bonus, pořídit hodinky, které se ti líbí a mít k nim vzpomínku, vazbu. Jinak jsou to velmi elegantní hodinky s "růžovou jiskrou". 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, DarylVanHorne napsal:

@Radek Cigi Až budeš mít čas, udělej další fotky prosím 😉 Jsou super, máš z nich radost, tak se chlub a foť 👍

Počítám s tím. škoda, že neumím zachytit jejich skutečnou krásu a detaily. Až bude počasí, zkusím něco nafotit venku a dám to sem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radku, jsem doma a nestačím se divit, poté, co jsem odjel, tak jsem musel přes Prahu do Liberce a teď jsem dojel domů ... dneska nějakých skoro 600km, náročný den, ale stálo to za to.

Ano, jak jsi napsal, já se na to netvářil, ale potvrzuji, že volba je to výborná. Seš kus chlapa, s rukama, jak lopaty co jiného na takovou tlapu? Tohle je ale opravdu vyjímečná hodinka se spolehlivým strojkem, uznávám, že jsem na to původně koukal skrz prsty, ale poté, co jsem je viděl na své ruce, tak jsem změnil názor, i to se stává. Tobě ovšem sedí dokonale, fotky nevystihnou jejich krásu, ale přiště přiberu foťák a můžeme to zkusit nafotit detailně, dnes jsem zapomněl. Ten rose gold je fakt dobrý a decentní, ale tohle Breitling umí, vystihnout ty hodinky do posledního detailu, teda uměl, dnes už to platí jen po jednotky modelů. Užívej si je a hlavně je koukej nosit :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Sphinxx napsal:

Radku, jsem doma a nestačím se divit, poté, co jsem odjel, tak jsem musel přes Prahu do Liberce a teď jsem dojel domů ... dneska nějakých skoro 600km, náročný den, ale stálo to za to.

Ano, jak jsi napsal, já se na to netvářil, ale potvrzuji, že volba je to výborná. Seš kus chlapa, s rukama, jak lopaty co jiného na takovou tlapu? Tohle je ale opravdu vyjímečná hodinka se spolehlivým strojkem, uznávám, že jsem na to původně koukal skrz prsty, ale poté, co jsem je viděl na své ruce, tak jsem změnil názor, i to se stává. Tobě ovšem sedí dokonale, fotky nevystihnou jejich krásu, ale přiště přiberu foťák a můžeme to zkusit nafotit detailně, dnes jsem zapomněl. Ten rose gold je fakt dobrý a decentní, ale tohle Breitling umí, vystihnout ty hodinky do posledního detailu, teda uměl, dnes už to platí jen po jednotky modelů. Užívej si je a hlavně je koukej nosit :D 

Davide, děkuju ještě jednou. To si piš, že je budu nosit :lol2:!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Karussell napsal:

Gratuluju ke krasnym hodinkam(podle me jedny z nej od big Bé) ve velmi zajimave variante, musim rict, ze je to v kombinaci s keramickou lunetou fakt pekny. A nejhezci na tom je, jak jsi krasne sepsal ten pribeh, chapu, ze jsou pro Tebe proste “neco vic” 🙂 . Uzivej si je...

Karusselli, děkuji za tvou zprávu. Tato varianta pro mě byla jediná možná a mrzí mě, že moje fotky je značně degradují. Myslím si, že já to asi lépe nesvedu, ale pokud to v budoucnu vyjde, poprosím Davida (Sphinxxe), aby to napravil 😁. Mám z těch "šnekovek" opravdu radost. Měj se hezky. R.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...