Jump to content

Jaké Hamiltony máte dnes na ruce?

OWG
 Share

Recommended Posts

• Replies 228
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

před 20 hodinami, lemon napsal:

Niekoľko týždňov na ruke a stále ukazujú na minútu presne… som milo prekvapený ako vyladený môže byť Valjoux

4D6CA4C0-0289-4A2D-AF8D-D77F2E67A2D7.thumb.jpeg.40328d0cc9d7add88bddb28e3ad7780d.jpeg

Překvapený nejsem. Po dvou letech přesnost počítám na desetiny sekundy denně a nastavuji jen pomocí změny polohy přes noc.

Před hodinou, LuBart napsal:

Vidím to stejně, hodinky nenosím kvůli honění přesného času. Pletená paráda, co to je?

Súhlas, na presný čas mám mobil. Ale kvalitu hodiniek vnímam ( ak sa nejedná o vintage )ako sú spracované, aké majú fičúrky ( rýchla výmena náramku; mikroregulácia … ) a aký majú kvalitný strojček. A práve presnosť, rezerva a stálosť strojčeka vytvárajú kvalitu strojčeka. 

před 22 hodinami, LuBart napsal:

Vidím to stejně, hodinky nenosím kvůli honění přesného času. Pletená paráda, co to je?

To není o honění přesného času ale o fascinaci mechanickým strojkem. 

V 19. 11. 2022 v 13:11, lemon napsal:

Súhlas, na presný čas mám mobil. Ale kvalitu hodiniek vnímam ( ak sa nejedná o vintage )ako sú spracované, aké majú fičúrky ( rýchla výmena náramku; mikroregulácia … ) a aký majú kvalitný strojček. A práve presnosť, rezerva a stálosť strojčeka vytvárajú kvalitu strojčeka. 

Na ježdění mám MHD,  u auta mě zajímá kvalita zpracování, jestli mi na místě nezrezne, jak dobře se mění kola, když je prohazuju, aby nebyly hranatý, jestli jsou pohodlný sedačky a je tam telka, když si tam občas jdeme sednout 🤣 Škoda že není na ježdění... Sory ale nedalo mi to 😇 Naprosto respektuju,  že to máme každej jinak.

V 20. 11. 2022 v 10:39, ZdenálGT napsal:

To není o honění přesného času ale o fascinaci mechanickým strojkem. 

Tak to bez debat. Facinace mechanickými strojky mě drží přes půl století. Proto taky nemám ani jedny (i kdyby byly 100% přesné) baterkáče.

• 2 weeks later...