Přejít na obsah

Jak moc volně se má pohybovat rotor automatů?


PetrH

Doporučené příspěvky

Ahoj, pořídil jsem nové hodinky se Seiko strojkem a zdá se mi, že rotor jde velmi ztuha. Nejsem si jist, že takto hodinky vůbec natáhne.
Když to porovnám s dalšími hodinkymi co mám (Myota a Valjoux) tak tam se rotor točí mnohem lehčeji - viz. video 
Je to důvod k reklamaci? Předem díky za názory..

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám u Seiko NH35 stejný chod rotoru a nemám problém s natažením - není to vada, ale vlastnost. U Miyoty 8215 lítá rotor na volnou stranu tak zběsile, že je schopný roztančit hodinky na zápěstí, ale nenatáhne tak nic... do záběrové strany jde stejně těžce jako Seiko. Nejhladší chod má strojek od Orientu 40A50, který jde nádherně hladce, tiše a podle ukazatele power reserve i spolehlivě natahuje... Každopádně bych se těch Seiko nebál a klidně je nosil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To jsou Deep Blue Master 1000. Mám stejné, také jsem měl pocit, že rotor chodí špatně (u druhých hodinek, které mají SW330, se rotor točí na obě strany mnohem volněji), ale natahuje v pohodě. Neměl bych z toho strach. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, paya01 napsal:

To jsou Deep Blue Master 1000. Mám stejné, také jsem měl pocit, že rotor chodí špatně (u druhých hodinek, které mají SW330, se rotor točí na obě strany mnohem volněji), ale natahuje v pohodě. Neměl bych z toho strach. 

jj, přesně, Master 1000;-) Tak díky za finální uklidnění;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, siwi napsal:

A což teprve taková klasická ETA 2824. Ta je líná jako veš, ale při běžném každodenním nošení se taky vždycky dostatečně dotáhne.

Odesláno z mého SHT-W09 pomocí Tapatalk
 

jo jo, tu mam taky i kdyz bez pruhledu. Nicmene jsem ji prave o vikendu vzal na celodenni vylet a sledoval kolik pak vydrzi a bylo to skoro 41 hodin, takze cajk:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne zajímalo, jaký je "převod" natahovacího ústrojí.

Nechal jsem tedy 7S36 vyjít do zastavení, pak udělal sto kyvů hodinkama (v tempu tam-zpátky tak 100x za minutu)
A hodinky na to ušly pokaždé cca 10,5 - 11,5 hodiny (nepřesnost pohybu laborantovy ruky, tedy mojí ruky), měřeno 3x.

Takže své noční hodinky (BottleCaps 4R36) které jdou z nočního stolku na ruku a zpátky ;o) takto natahuju, 3 minuty každovečerní rozcvičky levého zápěstí
(čtu si při tom, už to mám zautomatizováno) a hodinky trvale jdou.

Krajní pozice kyvu:

ráááz malý.jpga dva malý.jpg

 


 

 

 

 

 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, Datel napsal:

Mne zajímalo, jaký je "převod" natahovacího ústrojí.

Nechal jsem tedy 7S36 vyjít do zastavení, pak udělal sto kyvů hodinkama (v tempu tam-zpátky tak 100x za minutu)
A hodinky na to ušly pokaždé cca 10,5 - 11,5 hodiny (nepřesnost pohybu laborantovy ruky, tedy mojí ruky), měřeno 3x.

Takže své noční hodinky (BottleCaps 4R36) které jdou z nočního stolku na ruku a zpátky ;o) takto natahuju, 3 minuty každovečerní rozcvičky levého zápěstí
(čtu si při tom, už to mám zautomatizováno) a hodinky trvale jdou.

Krajní pozice kyvu:

ráááz malý.jpga dva malý.jpg

 


 

 

 

 

 

Pěkný pokus a při hlubším zájmu o problematiku bych Tě odkázal na článeček o efektivitě samonátahu u Seiko strojů

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Zdar

jednou = tam a zpátky

jsem si vzpomněl na prastarý vtip, jak přišel vojáček za prostitutkou, ale že může zaplatit jen jedenu korunu, víc peněz že u sebe nemá
tak vojáčku, ale za korunu to bude jenom jednou tam a nazpátek
tak že jo. Vojáček provede ono "tam" a nemá se k vycouvání, a když se prostitutka ptá, co je, tak vojáček přizná
víte, já už na to "nazpátek" nemám,  já mám vlastně jenom padesát halířů

;o)

 

 

 

 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...