Přejít na obsah

Dilema potápky / léto


Doporučené příspěvky

Zdravím místní osazenstvo 

Už, už, jsem chtěl na léto objednat nějaký levný potápky,v mím případě Citizen Promaster NY0040 ( ty s černým cifrem),ale kolega by pustil svoje Seika SKX007 za ty samý prachy co stojej nový NY0040,akorát nesou samozřejmě známky nošení- takže vlásečnice na pouzdře a jeden menší ťukanec na vložce lunety. Tak, a teď babo raď. Co má podle Vás větší smysl?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Už jsem se do SKX opřel několikrát - považuji je za nejvíc přeceněné hodinky. Designově navazují na své předchůdce, t.j. žádný kult a nová vlna jako Monstra - design byl evolučně vyladěný, ale prostě ne revoluční. Technicky ten nejzákladnější strojek co si lze představit. Materiály, ve smyslu luneta, sklo jsou taky to největší bláto. SKX ve své době a své kategorii low-cost potápek byly výborné - vytvořil se kult podpořený hromadou MOD dílů, takže se z nich staly takové univerzální hračky na bastlení a popularita vydržela.... jenže doba šla dál, SKX objektivně ztratily dech. Dodrbané nemají žádný "investiční" potenciál - už teď platit za dodrbané SKX cenu rovnou nový NY0040 je blbost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V této ceně bych se nebál Spinnakerů - Seiko NH35 je pořád lepší než 7S26 i než Miyota 8215 - už kvůli hackingu. Spinnaker má ten design zmáknutý, alespoň na fotkách - na živo jsem je nepotkal... v inzerci jsou dva kusy ve stavu nových a v dané cenové hladině, sklo safír, pěkný cifr... asi bych se teď vydal tímto směrem - buď NY0040, nebo Spinny , ale provizi od prodávajícího @BeeK86nemám :) - Kamasu mně nevím proč nikdy neoslovily

5B.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 4. 2021 v 9:02, Snekofon napsal:

V této ceně bych se nebál Spinnakerů - Seiko NH35 je pořád lepší než 7S26 i než Miyota 8215 - už kvůli hackingu. Spinnaker má ten design zmáknutý, alespoň na fotkách - na živo jsem je nepotkal... v inzerci jsou dva kusy ve stavu nových a v dané cenové hladině, sklo safír, pěkný cifr... asi bych se teď vydal tímto směrem - buď NY0040, nebo Spinny , ale provizi od prodávajícího @BeeK86nemám :) - Kamasu mně nevím proč nikdy neoslovily

5B.jpg

opravdu provizi nema :)

 

ake doplnim, nebo oponuju, ze ty Kamasu (ktere mam taky) jsou pocitove o jeden cenovy level vys. Je potreba jit do odvaznejsi zelene nebo rubinove varianty, pak teprv vynikne jejich cifr... 

 

Pro me by ultimatni low cost diver bylo Kamasu! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...