Přejít na obsah

Seamaster PO 42mm - guma tah


LukasK

Doporučené příspěvky

Ahoj, 

prosím o radu kde se dá sehnat guma na PO - mimo AD a Chrono ( orig. nebo i neorig - pokud se dělají ) + doporučené nářadí na přehození tahu. u gumy je nutné koupit ještě sponu? 

Chtěl bych to střídat 🙂 

Děkuji za pomoc

IMG_7047.thumb.JPG.c0c33f7b1ff42de1147d82e36e7af08a.JPG

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdar, pokud chces origo, levnejsi nez u AD sezenes tezko, respektive musel bys mit kliku na inzerat treba tady.

 Pokud origo nechces, jsem si jistej ze moznosti bude spousta, kdyz zadas neco jako “aftermarket rubber strap” a tvuj model. Pak zalezi jestli trvas na tom, aby prilehala k pouzdru tak jako origo, tam bude moznosti min, nebo ti nevadi mezera a tam je tech moznosti vic. To sou 43,5mm, zejo? Supr hodinky, akorat maj myslim 21mm mezi nozkama, coz moznosti zas limituje..

 Origo sponu nepotrebujes.

 Jo a na sundani staci jakejkoli vystezejkovac nebo, pokud si veris, treba tenkej sroubovacek:)

 Ja je obcas nosil na natu, ale jak ma ten tah mikroregulaci, sou na nem stejnak nejlepci.

 Edit: Ja sem debil, pises 42mm, tak sorry. Ty maj mezi nozkama 20mm? Pak bude variant spousta..

 

A0421D67-3D6C-4662-9A85-877B1795721C.jpeg

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Micey napsal:

Zdar, pokud chces origo, levnejsi nez u AD sezenes tezko, respektive musel bys mit kliku na inzerat treba tady.

 Pokud origo nechces, jsem si jistej ze moznosti bude spousta, kdyz zadas neco jako “aftermarket rubber strap” a tvuj model. Pak zalezi jestli trvas na tom, aby prilehala k pouzdru tak jako origo, tam bude moznosti min, nebo ti nevadi mezera a tam je tech moznosti vic. To sou 43,5mm, zejo? Supr hodinky, akorat maj myslim 21mm mezi nozkama, coz moznosti zas limituje..

 Origo sponu nepotrebujes.

 Jo a na sundani staci jakejkoli vystezejkovac nebo, pokud si veris, treba tenkej sroubovacek:)

 Ja je obcas nosil na natu, ale jak ma ten tah mikroregulaci, sou na nem stejnak nejlepci.

 Edit: Ja sem debil, pises 42mm, tak sorry. Ty maj mezi nozkama 20mm? Pak bude variant spousta..

 

A0421D67-3D6C-4662-9A85-877B1795721C.jpeg

OK, díky za info.. debil jsem já, jsou to 43,5 😇

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Micey napsal:

No vidis:) Tam je to trochu na levacku s tim rozmerem.. na origo se vykasli, za tu raketu to nestoji. Moznosti aftermarketu v 21mm budou asi omezeny, no.

na nějakej aftermarket jsem koukal, našel jsem konkrétní co by se mi líbil ale mají ho i vedený na PO ale píšou rozměr 20mm, resp mají na výběr 20 nebo 22, tak nevim jak to berou.. jestli ma byt o 1mm mensi nebo co.. 🤓

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to je vlastne fakt, mam dojem, ze i origo Omega mela stejnej rozmer na 20 a 21, s tim, ze je to nekde mezi a ze to sedi na obe roztece.. coz je u remenu treba za desitku obzvlast vtipny.

 Vykasli se na to, kup si par 21mm remenu typu canvas, tropic, nejakej Nytech, sailcloth, at je to aspon vodotesny, zkus to a po par dnech se zas vrat k tahu:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, Micey napsal:

Jo to je vlastne fakt, mam dojem, ze i origo Omega mela stejnej rozmer na 20 a 21, s tim, ze je to nekde mezi a ze to sedi na obe roztece.. coz je u remenu treba za desitku obzvlast vtipny.

 Vykasli se na to, kup si par 21mm remenu typu canvas, tropic, nejakej Nytech, sailcloth, at je to aspon vodotesny, zkus to a po par dnech se zas vrat k tahu:)

jj něco objednám a uvidíme 🙂 možná je ve finále prodám, protoze mam k vyzvednuti novy kus a asi bude potreba uvolnit misto 🙂

díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Omega dela ty lichy velikosti jen u NATO reminku, 19‑20 mm, 21‑22 mm.
U remenu a tahu samo treba objedbavat rozmer presne dle modelu hodinek, kde to pak licuje 100%
Na vymenu jsou idealni kleste, nebo Bergeon 6767 s vidlema 1.38mm
Jeste kutilum doporucuju si sehnat spravny stezejky - pro tah maji jinou delku nez pro gumu/nato/kuzi - jsou delsi

https://www.watch-tools.de/tools/springbars/tool-set-for-omega-bracelets-official-geneva.php

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 10. 6. 2021 v 14:20, Seamaster napsal:

Jeste kutilum doporucuju si sehnat spravny stezejky - pro tah maji jinou delku nez pro gumu/nato/kuzi - jsou delsi

Jak to myslíš delší ? Vzdálenost mezi nožkami přece bude pořád stejná...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rozteč mezi nožkami je stejná. Ale Omega má různé délky stěžek pro upevnění (kovového) tahu a nebo pásku z jiných materiálů.
Hlavní důvody vidím kvůli manipulaci při nasazování/sundávání a pro zamezení rizika vypadnutí.
Ale kolega Seamaster určitě vysvětlí lépe. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 12. 6. 2021 v 16:34, Mareka01 napsal:

Rozteč mezi nožkami je stejná. Ale Omega má různé délky stěžek pro upevnění (kovového) tahu a nebo pásku z jiných materiálů.
Hlavní důvody vidím kvůli manipulaci při nasazování/sundávání a pro zamezení rizika vypadnutí.
Ale kolega Seamaster určitě vysvětlí lépe. 😉

Je to tak. Kdysi mi z toho šla hlava kolem a říkal jsem si, že snad nedokážu nasadit tah nebo co. A ony to byly stěžejky ke klasickému řemenu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stezejky do nato/remenu jsou delsi, kvuli bezpecnosti. U tahu je kratsi,  plny endlink je presne slicovany a riziko prohnuti stezejky minimalni, musela by se strihnout v podstate a to uz by musela byt super sila to vytrhnout.
Pro priklad uvadim rozdil pro roztec 22mm:

68ST2209 - 22mm, 24,33 mm free lenght, shaft 18,6mm - i.e. PO Chrono, PO XL, SS bracelet ref. model 2200.50.00
68ST2210 - 22mm, 25,22 mm free lenght, shaft 19,2mm - integrated rubber strap, ref. model 2900.50.91

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...