Přejít na obsah

Frankfurt GMT


x591

Doporučené příspěvky

Počítám, že tohle je můj poslední "sanity check". Po experimentu s Apple Watch se vracím k automatům a moje Altenburg 42 s Mioyotou už mi nestačí. Původně jsem chtěl jít do ORIS Pilot Big Crown, ale nadchnula mě speciálka Laco Frankfurt GMT - https://www.laco.de/en/the-frankfurt-gmt-set

Je tam něco, co by mě mělo odradit? Počítám, že místo Elaboré pořídím Top grade. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně tady na fóru v podstatě ještě hoří vajgl na nadráží, tak nemám moc co radit. Orisky jsou fajn, ale předpokládám, že porovnáváš "běžné" Big Crowny se Sellitou a tady míříš výš. Tak asi není o čem pochybovat, když to máš takto nastavené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já právě teď ještě čekám na upřesnění od Laco, co je tam - jestli ETA nebo Sellita. Protože všechny recenze říkají ETA, jejích pre-sales materiály také, ale přímo produktová stránka říká modifikovaná Sellita 330-1. Ale jak jsem pochopil tak i jiné značky “potichu” přecházejí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak opravdu tam došlo ke změně 

Citovat

We changed the movement of this model recently from ETA to Sellita. However we also added a magnetic field protection to the case of this model. Furthermore you have the possibility to upgrade the movement from the quality grade Elaboré to Top. You can spot the revised model by .2 at the end of the reference.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@sodekcz oni právě neměli žádné k dispozici asi 3 měsíce a po “návratu” už tam je SW. 
 

Jinak ve všech diskuzích jsou právě ty modré ručičky zmiňované jako to, co dává Laco o trochu víc autentičnosti než třeba Stowa. Ale osobně je mi to jedno, a za mě modré jsou OK. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže Frankfurt přistál a po dni používání tady jsou moje poznatky:

  • Modrá je dobrá
  • Černá je správná volba, ale každopádně až to bude možné, tak se chci jít podívat na šedou verzi
  • Dobře se nosí. I když jsou “papírově” vyšší než moje druhé pilotky Laco, tak opticky jsou mnohem nižší.
  • Zatím jsem vyzkoušel jen nylon strap, který je docela tuhý a na můj obvod zápěstí (19,5 - 20 cm) sedí délkou přesně.

A hlavně působí hodně nenápadně. Takže za mě 👍🏻

1195F3ED-DD3D-4CB2-A0D7-4ED7B6E9015C.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 5. 2021 v 19:56, x591 napsal:

Po týdenním používání jsem nadšený z přesnosti chodu - zatím mají -0.80 spd 

 

Tak tady jsem ze sebe udělal pěkného vola. Mají 9 spd, ale ta odchylka osciuluje +/- 0.80 spd. Teprve dnes jsem si říkal, kde jsem po týdnu nabral skoro minutu a blbě jsem četl aplikaci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...