Přejít na obsah

Jak jste to měli s přechodem na dražší hodinky?


Doporučené příspěvky

@kex díky - tohle přesně na mě sedí. Sice nemám ty stavy nějak extrémní, ale je to tam. U většiny “spotřebních” gadgetů tohle neřeším, protože je tam cenová hladina v úrovni, která nebolí. Versus 3 - 4k EUR “jen” za hodinky. 
 

Každopádně mě uklidnilo, že to je normální a vlastně jen předstupeň normálního hodinkového postiženi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 78
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

@x591 myslím, že toto zažívala väčšina chronopacientov v čase, kedy ku nim došlo k tomuto narušeniu duševného zdravia (teda okrem tých, čo im prachy rastú na strome na záhradke - žiaľ nemám takéto záhradkárske úspechy 🙃 ). No súhlasím s Kexom, ak sa dá, radšej kúp na šupu tie vysnívané. Ak si kúpiš vysnívané za vyššiu sumu, bude to investícia do splneného sna. Ak kúpiš nie zrovná lacné "komprominé" hodinky, myslím, že ťa bude nahlodávať pocit za "vyhodenia peňazí" za niečo, čo nie je úplne to pravé orechové. Aspoň u mňa to tak funguje - buď lacné dočasné riešenie, alebo pošetrenie a investovanie do niečoho, k čomu nemám žiadne výhrady a je to zhmotnenie mojich predstáv.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když mi před časem jeden místní kolega-chronomagor popisoval jeho chronocestu, jakože "tyhle už jsou fakt ty top a vejš a dráž už fakt nepůjdu", a to se několikrát opakovalo a možná se opakuje doteď, tak jsem cejtil stejnou úlevu, protože přesně tak jsem to měl i já. Na druhou stranu myslím, že pokud by z toho chtěl člověk někdy úplně utéct, tak prostě všechno rozprodá a nezanedbatelnou částku co v tom utopil získá zpátky (to, že to je ale v drtivý většině prodělečný je ale jasný). Na druhou stranu to je pořád lepší než to prohulit, prochlastat nebo vrazit do zážitků, cestování a podobnejch aktivit, ze kterejch už zpátky nezíská ani korunu. Bavíme se tedy aktuálně o finanční stránce. To, že zážitky typu žahnutí medůzou v moři u přelidněný pláže v hodinkách nikdy nebudou je určitě taky jasný :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To dilema znám a taky jsem ho ještě nevyřešil. Je to niterný boj mezi racionálním a iracionálním jednáním, protože kdo proboha může potřebovat hodinky za 100k, když stejnou funkci splní i za 3000,-? Druhá otázka je, jestli ty mnou vybrané drahé hodinky mají skutečně takovou hodnotu, jakou si účtují cenu, tj. jestli to není jen naleštěná bída, hodnota hodinek 5000,-, příplatek za swiss made a značku 50000,-. U hodinek, kterýma chci ohromit okolí to chápu, tam je značka alfa a omega, ale u hodinek, které mají být mé vysněné chci prostě něco víc.

A když už najdu hodinky, které se mi opravdu líbí, splňují mé požadavky na kvalitu, strojek, značku, historii, je potřeba si zdůvodnit i nákup. A tady je to oříšek.

Něco jiného jsou levné potápky na léto k vodě, na dovolenou, na hory, které s klidem za rok prodám, ale hodinky za 100k? Myslím si, že když nákup navážu na nějakou důležitou událost v mém životě, kterou mi budou ty hodinky připomínat, je to dostatečný důvod pro vyšší investici. A nemusí to být zrovna narozeniny nebo svatba, může to být nějaká expedice, nebo třeba Covid, ten změnil život všem a připomínat si to pěknýma hodinkama třeba za deset dvacet let, proč ne?

Teď jen najít ty správné hodinky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 37 minutami, tombas napsal:

je potřeba si zdůvodnit i nákup. A tady je to oříšek.

A copak zdúvodni to sobě, to není to nejhorší, já už vím jak na sebe.
Ale drahé polovičce ;o)

Docela se s tím povzdechem opakuji, ale opakování matka moudrosti.
mám nachystánu jízlivou poznámku "no někdo mi musí udělat radost, a v poslední době jsem na to zůstal sám" (ale fuj, tak zle není, zatím)

A s hodinkama je to holt pořád dokola, nakonec pro skoro všechny jejich součástky je to typický pohyb, že
 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, Datel napsal:

A copak zdúvodni to sobě, to není to nejhorší, já už vím jak na sebe.
Ale drahé polovičce ;o)

Docela se s tím povzdechem opakuji, ale opakování matka moudrosti.
mám nachystánu jízlivou poznámku "no někdo mi musí udělat radost, a v poslední době jsem na to zůstal sám" (ale fuj, tak zle není, zatím)

A s hodinkama je to holt pořád dokola, nakonec pro skoro všechny jejich součástky je to typický pohyb, že
 

:) dobrý postřeh. V tomhle už to mám mentálně vyřešené z jiných "hraček". První je nepřipustit reálnou cenu a druhé řešení je utratit dost za něco jiného, co není nutně radost pro mě. Moje příští hodinky takhle budou "offsetované" tenhle víkend předělanou zahradou...

Takže radost si opravdu budu muset udělat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, x591 napsal:

:) dobrý postřeh. V tomhle už to mám mentálně vyřešené z jiných "hraček". První je nepřipustit reálnou cenu a ...

v tomto pripade je ale riziko ze ked sa ti nieco stane, tak tvoja polovicka preda hodinky za cenu ktoru si jej povedal ze si ich kupil 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, Polo21 napsal:

v tomto pripade je ale riziko ze ked sa ti nieco stane, tak tvoja polovicka preda hodinky za cenu ktoru si jej povedal ze si ich kupil 😉

Cenu klidně přiznej skutečnoua reálnou, ale můžeš k tomu dodat: "víš, zlato, že XYtis. je super cena, když uvážíš, že existují hodinky i za milion a víc?" :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 minutami, tombas napsal:

Cenu klidně přiznej skutečnoua reálnou, ale můžeš k tomu dodat: "víš, zlato, že XYtis. je super cena, když uvážíš, že existují hodinky i za milion a víc?" :D

Nevím nevím, to by nakonec mohlo skončit ještě mnohem hůř pro mě :) teda bankovní účet.  Ale to je spíš tím, že hodinky jsou taková viditelná záležitost. Nebo řešení je do toho mixu hodit pár levných Quartzů a pak se v tom nevyzná nikdo :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s tím přišla Agátha Christie v románu "Vraždy podle abecedy" -  naředit jeden výdaj dalšími a hodinky se nejlíp ztratí mezi dalšíma hodinkama.

problém se tím ovšem posune k vysvětlování, na co (probohaživého) potřebuješ další hodinky - tolik dalších hodinek !! 

 


aktuálně si mladá zařizovala pokojík dospělejším nábytkem (inu skoro 16...) a já jsem byl velmi vstřícný,
na Heuréce jsme po seřazení od nejnižší ceny kolikrát i opustili první stranu, a to je co říct ;o) -

tak až se na mě zas něco provalí, tak já nebudu ten, který šetří na jiných a sobě dopřává 
 

 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No mezitím jsem už objednal nějaké levné Timexy z US, co se mi líbili (spíš referencí na starší modely), takže kostky jsou vrženy.

Teď už vlastně čekám, že příští týden otevřou Koscom a zajdu se ještě inspirovat naživo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sakra, v nadsázce musím říct, že mě zdejší fórum pěkně nas..lo (v dobrém slova smyslu). První místo na netu, které se chová dospěle - od odpovědí tady a na jiných místech, přes naprosto luxusní prodej a osobní předání přes zdejšího uživatele, a teď ještě nabídka, která se neodmítá na hodinky, které stejně chci. Uvidím jak moc se mi moje moratorium podaří dodržet...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 3. 5. 2021 v 10:05, tombas napsal:

... U hodinek, kterýma chci ohromit okolí to chápu, tam je značka alfa a omega, ...

Rolex a Omega! 😄

@x591, to jsme rádi, že se Ti tu líbí, ale neboj, ono se to i tady občas dokáže docela slušně vyhrotit. Je tu pár legendárních vláken, kde se projevily... jak to říct? Nízké pudy... asi 😄 Jo a počítej s tím, že Tě tenhle koníček bude stát dost peněz 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Evidentně jsem potřeboval jen tu poslední motivaci :) A co nestojí dost peněz 😅 každopádně své moratorium jsem nedodržel, tenhle týden teď koupil už druhé hodinky a jedny zvládnul prodat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to si představte, že já osobně jsem se obával, že mám nějakou velmi vzácnou úchylku, jako děcko (tzn než jsem se oženil v r. 1994) tak jsem byl vyložený maniak, s nástupem  mobilů mně to sice úplně pustilo - leč s příchodem senility po padesátce a nalezením těchto CHM stránek jsou dětské pudy zpátky, fortifikované o ten dvacetiletý půst. A tu vidím, že mezi chlapama je chronické postižení skoro podobně pravděpodobné jako dna nebo hyperplazie prostaty ;o)

Naštěstí pro mne i rodinu nejsem chronostrávník náročný, hodinky za 2-5k mne docela uspokojí, jsou to "dospělácké" hračky mého "vnitřního dítěte" (psychologický termín...)Ty s cenami o řád až dva výše by mne zbytečně děsily, tam bych první oděrku rozdýchával těžko. Božuhel pozoruji, jak se člověk přizpůsobuje svému (zde virtuálnímu) okolí. Nastupoval jsem s tím, že si "dopřeju" SEIKO5 za dva litry a bude vystaráno navěky, kdepak... to jsem netušil, že člověk může (musí) vlastnit více než jedny hodinky ;o)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...