Přejít na obsah

Jak jste to měli s přechodem na dražší hodinky?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 78
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

S odstupem měsíce to beru jako legraci. Něco jsem koupil, něco jsem prodal, něco se naučil a teď hlavně zjišťuju pořádně co se mě bere. Osobně jsem už stačil dojít do Koscomu a ověřil si, co se mi líbí. Teď ještě zkouším drobnosti jako různé materiály, provedení, atp. 

I tu cenu jsem si už nějak srovnal. Realita je, že většina hodinek, které se mi líbí stejně je kolem 2 - 3k EUR. Má to “výhodu”, že najednou se mi ty ještě dražší hodinky nezdají tak drahé :) Včera jsem se přistihl na stránkách IWC a ty “levnější” hodinky jsou najednou opravdu levnější 😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Na Chronomagu jsem dlouho, hodinky mám rád, ale pořád si tak nějak zachovávám chladnou hlavu. I když by na to peníze byly, mám uvnitř nastavený cenový strop cca 20 tis. za jedny hodinky a přes to nejdu. Asi holt nejsem ten správný chronomagor. Ani hodinky netočím (myšleno prodej), co si koupím nebo dostanu, to u mě zůstává. Jednou si koupím nějaké GS a vymalováno. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je fakt, že mi občas udělají radost i úplně bezcenné kousky. Minulý týden jsem si pořídil vintážní digitálky Casio, v podstatě to samé, co jsem měl na základce v osmdesátých letech a nosím to už několik dní v kuse hrdě jako tenkrát. 😆

xSPBY4a.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, Cova napsal:

Na Chronomagu jsem dlouho, hodinky mám rád, ale pořád si tak nějak zachovávám chladnou hlavu. I když by na to peníze byly, mám uvnitř nastavený cenový strop cca 20 tis. za jedny hodinky a přes to nejdu. Asi holt nejsem ten správný chronomagor. Ani hodinky netočím (myšleno prodej), co si koupím nebo dostanu, to u mě zůstává. Jednou si koupím nějaké GS a vymalováno. 

Cenový strop mi přijde jako hodně dobrý přístup. Já si pořád ještě kalibruji, kde mám tu hranici. Ale většina hodinek, které mám na seznamu "vidět naživo" se točí v nějakém rozptylu +/- 25%. 

S tím netočením hodinek můžu jen závidět. Hlavně online jsem už udělal pár chyb a taky mi pár kousků vůbec nesedlo naživo. 

Ono celý ten proces je docela zábava. Od prvních pochyb, přes diagnózu Amychophobie (jak jsem se dočetl tady fóru), po to, že jsem se bez zábran vydal k Dušákovi a nedostal z toho mrtvici (naopak jsem docela vážně chvíli přemýšlel o úplně jiné cenové hladině) až po to, že mi radost udělali hodinky za 10 tisíc, nebo že se snažím zjistit a koupit znovu digitálky, které jsem měl před 30 lety, atp. 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, Cova napsal:

Je fakt, že mi občas udělají radost i úplně bezcenné kousky. Minulý týden jsem si pořídil vintážní digitálky Casio, v podstatě to samé, co jsem měl na základce v osmdesátých letech a nosím to už několik dní v kuse hrdě jako tenkrát. 😆

xSPBY4a.jpeg

A přesně o tom jsem teď psal :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hehe, řešil jsem podobnou věc. Nomos pro mě byly prozatimní top a sen někdy na Vánoce... no a pak rušily ten obchod na Arkádách a bum, měl jsem Cluby s automatem a jede se dál 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 minutami, vanderB. napsal:

Hehe, řešil jsem podobnou věc. Nomos pro mě byly prozatimní top a sen někdy na Vánoce... no a pak rušily ten obchod na Arkádách a bum, měl jsem Cluby s automatem a jede se dál 😄

Jakou velikost a kolik máš obvod ruky? Ještě jsem se je "radši" nevydal zkoušet, ale zjistil jsem, že mi menší hodinky moc nesedí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super! Díky. Já právě až zkoušením zjistil, že ty subtilnější menší hodinky mi na mých 20 - 20.5 cm zápěstí moc nesedí (nebo jsem k tomu ještě dostatečně nedozrál). Takže mám i trochu strach abych stejně nedopadl u Nomosu (ale zase oni mají pár kousků 41 - 42mm, takže tam snad mám rezervu).

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, Cova napsal:

Je fakt, že mi občas udělají radost i úplně bezcenné kousky. Minulý týden jsem si pořídil vintážní digitálky Casio, v podstatě to samé, co jsem měl na základce v osmdesátých letech a nosím to už několik dní v kuse hrdě jako tenkrát. 😆

xSPBY4a.jpeg

Važ slova!!

;o)

"snadno dostupné" a "bezcenné" jsou v tomto případě hodně daleko od sebe ;o) a tenhle konkrétní model mně láká čím díl víc, i když by jen ležel v šuplíku.

elektroluminiscence mě  fascinuje a navíc dělat to s 1,5V baterčičkou, když potřebuješ aspoň 50V napětí mezi dvěma vrstvami  ;o) (např. https://vyvoj.hw.cz//comment/reply/517 )

 

Upraveno uživatelem Datel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já vám nevím, asi jsem ještě nedozrál k menším hodinkám, pořád přijdou na ruce nějak nepatřičně…  tyhle Club 42mm jsou asi to nejmenší, co mi sedělo. Ve výloze OK, ale na ruce jsem k nim nějak necítil tu potřebu je mít. Autobahn a Ahoi +/- ...

A pak už radši ani nebudu psát, co jsem měl na ruce…. :) možná bude něco na tom, že člověk by měl jít do těch, o kterých sní 😇

 

E9FA65CE-DD30-4413-8AC3-03B741F1BEC7.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne ze bych ti to chtel jeste vic komplikovat... A jak Nomos, tak Sinn jsou mne osobne velmi sympaticke... Ale s tim nekolikrat zminovanym rozpoctem uz se da v sede zone dosahnout i na hodinky mnohem "slovutnejsich" znacek, napr. Tudor nebo i Omega...

Tak jen jestli to mas promyslene i z tehle strany. Mne napr. vyslovene trha zily davat mistnimu AD za hodinky 2x tolik, nez za kolik se normalne prodavaji ve svete. Co chvili se u nas v Plzni u Altmana bavim tim, kolik za to chce a rikam si, jestli opravdu mudlove vysoli 100k za napr. Longines Mastery :)

Upraveno uživatelem Kex
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Kex napsal:

Ne ze bych ti to chtel jeste vic komplikovat... A jak Nomos, tak Sinn jsou mne osobne velmi sympaticke... Ale s tim nekolikrat zminovanym rozpoctem uz se da v sede zone dosahnout i na hodinky mnohem "slovutnejsich" znacek, napr. Tudor nebo i Omega...

Tak jen jestli to mas promyslene i z tehle strany. Mne napr. vyslovene trha zily davat mistnimu AD za hodinky 2x tolik, nez za kolik se normalne prodavaji ve svete. Co chvili se u nas v Plzni u Altmana bavim tim, kolik za to chce a rikam si, jestli opravdu mudlove vysoli 100k za napr. Longines Mastery :)

Ta nejmenovaná značka, kterou jsem měl včera na ruce bylo právě IWC. Takže ano, už minulý víkend jsem si všiml, že rozpočet, který se pohnul na 4k EUR je vlastně kousek od 6k, atp. Asi bych si dokázal odejít s impulzivním nákupem. Ale v tomhle je to se mnou asi při nákupu auta, sice každé 3 roky roky vyzkouším nějaké pěkné BMW nebo Mercedes, ale stejně se nakonec vezmu "normální" koncernovku. Možná někdy se to změní, ale já mám radši "underdogs". A nemusí to být nutně o ceně.

Ale opravdu si nejdřív po dovolené zajedu do Frankfurtu zkusit Sinny, a taky mám vyhlednuté Fortis F-43 Triple GMT, které jsou někde na prodejně v Dresden. Chci vidět, jestli tam bude stejná reakce. Docela si ten proces užívám. 

Jinak české ceny mě neskutečně s..ou. Už jsem to řešil u Chronoshopu a Sinnů (kde to mají jen pár procent) nebo včera u těch IWC, atp. Když je někde doporučená cena X, tak vůbec netuším proč bych měl platit výpalné za naši zaprděnou ekonomiku (to si nestěžuji, jen konstatuji s ohledem na celou řadu doprovodných problémů). A není to jen o hodinkách. Stejně mám peníze v EUR, takže už platím za převod a kurzové ztráty (Revolut je naštěstí můj nejlepší přítel). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já se od nákupu prvních starých Primek motám v tomto světě asi jen 5 let. Už proběhla nějaká jubilea, prémie v práci, apod., ale nikdy jsem nepřekročil hranici cca 12000,- Kč za hodinky. A zkrátka vím, že s aktuálním příjmem si ani dražší než za 20 000 nepořídím. A určitě vím, že si raději dlouho a pečlivě budu vybírat nějaký úspěšný např. Seiko/Orient/Tissot/Glycine model a budu jich střídat víc, neprodávat je, než šetřit na jedny Rolexy. Zkrátka rád se na drahé hodinky podívám, stejně jako se rád podívám na kolem projíždějící Ferari nebo jdoucí Jitku Boho, ale s tím, že vím, že toto není pro mě a vůbec si z toho nedělám hlavu. Baví mě mít tu cenovou hranici a v ní řešit nákupy nových/použitých hodinek, které si poté chci nechat, dokud bude na chleba. A když vidím, jak se Seiko 5 z mnou zaplacených 4000 za čas prodávají za 6000, dělá mi to radost, než sledovat v prodejním vlákně, jak v inzerci hodinky s původní cenou za 70 000 nikdo nekupuje ani za 50 000.

Doufám, že tím tady nezpůsobím nejakou nevoli. Takto to mám nastavené já a třeba to někomu pomůže, že si bude žít stejně tak spokojeně ve svém malém chronosvětě   ;-). Je to super koníček a Chronomag je super zdroj informací. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...