Přejít na obsah

40th anniversary


Doporučené příspěvky

Jiným radit to by šlo, ale když si mám vybrat já, tak jsem zmatený jak lesní včela 😂

Chci si udělat radost ke 40tinám které se blíží. Cenový strop 60tis - v krajním případě, že by došlo na totální pomatení smyslů možno jít až k 80tis.

 

105274.jpg

unnamed.jpg

K0052904.jpg

191806-dm2136ascjbk.jpg

37245d67a132fdacc1ee137f18321979--cricket-high-end-watches.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 40
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Super, tak ten text zmizel... 

Takže něco jako výše zmíněné na fotkách. Tím myslím moderní design, nutnost datumovky! den v týdnu být nemusí. 

Ball XV Ceramic sem zkoušel, ale nevím nevím. Přišly mi veliké. 😯 Ale jsou nádherné.

Ty Marvelighty kdyby někdo věděl, kde mají, dejte vědět, moc bych je rád zkusil naživo. 

Orisy mě berou tím strojkem, ale trochu mi vadí ta lunetami do modra. Dá se vyhodit a nahradit černou z jiných Aquis? 😂

A taky nesmím zapomenout na AP pro chudé = nádherné Maurice Lacroix Aikon 😍 Ty mě baví. 

Obecně mi stačí 3 ručky, žádné komplikace být nemusí, ale zase výjimkou budou hezky provedené fáze měsíce. Třeba Bally Enžinýry s měsíční fází jsou super. 

A samozřejmě srdcovka je Vulcain Aviator nebo Extreme protože ten jejich budíček je prostě to nejlepší co kdo kdy vymyslel. Na to že nic nevyrábí, jen montují dovezené díly dohromady v malé vile kousek od gigafactory Tissotu, je to mazec. Ten hlasitý cvrkot je opravdu pecka. 😍 Ale cenově už trochu mimo. Každopádně kdyby nějaké byly za hezkou cenu... 

Perrelet jsou nádherné jednoduché designově čisté hodinky. Turbína je vtipná a strojek je za mne nádherný. Jen cena... No asi jako Vulcain. Kdyby se někde objevily za super cenu, kdo ví... 

106166.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obecně nechápu to stylizovaný zakončení vteřinovky u uvedených Ball (dělají to ale i jiní výrobci). Já bych to nedal, působí to na mě strašně lacině. Nechápu, na co si tím hrajou - jako toolwatch a pak tam mít takovou vopičárnu?

Upraveno uživatelem redd
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych osobně k takovému výročí nešel do žádné divočiny. Takovou pouťovou atrakci si můžu pořídit na zkoušku, na léto a pak poslat dál, ale výroční časomíra by měla být důstojná, elegantní a nadčasová. Zároveň by měla mít nějakou vychytávku v podobě In-house, nějaké zajímavé komplikace nebo třeba limitka k danému roku.

To je ale jen můj názor, každý to vidí jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 53 minutami, tombas napsal:

Já bych osobně k takovému výročí nešel do žádné divočiny. Takovou pouťovou atrakci si můžu pořídit na zkoušku, na léto a pak poslat dál, ale výroční časomíra by měla být důstojná, elegantní a nadčasová. Zároveň by měla mít nějakou vychytávku v podobě In-house, nějaké zajímavé komplikace nebo třeba limitka k danému roku.

To je ale jen můj názor, každý to vidí jinak.

Pokud tím narážíš na ty Caring Edition, tak přesně ta pouťovost, jak se mi líbí, mne zas trochu brzdí, zda se bude líbit i po delší době. Zas ale splňují to, že je to limitka 😉

Tak dej nějaké návrhy, budu rád.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, tombas napsal:

Já bych osobně k takovému výročí nešel do žádné divočiny. Takovou pouťovou atrakci si můžu pořídit na zkoušku, na léto a pak poslat dál, ale výroční časomíra by měla být důstojná, elegantní a nadčasová. Zároveň by měla mít nějakou vychytávku v podobě In-house, nějaké zajímavé komplikace nebo třeba limitka k danému roku.

To je ale jen můj názor, každý to vidí jinak.

Asi tak, osobně bych si k výročí nechtěl kupovat něco s nápisem Ball na cifru, jakkoliv to můžou bejt super hodinky (ale podle fotek jsou stejně takový hodně... Odvážný). A Oris jsou sice pěkný, ale k tomu koupit si je jen tak na léto... K výročí bych do nich nešel, to samý Aikony. Jak říkáš AP pro chudý... S tím bys z nich měl fakt velkou radost :D

Na druhou stranu, Vulcain, hodinky prezidentů... Tyhle navíc hezky sportovní. Já bych z tohohle výběru měl jasno hned a ty máš asi taky, když píšeš, že je to srdcovka (ty ostatní by byly jen náhražky, protože se ti za to teď ty peníze možná nechtějí dávat, ale ve výsledku bys z kompromisu byl nejspíš zklamanej) :))

Upraveno uživatelem VojtaB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal výše - BALLy žeru již dlouho 😍 Mám k nim víc než positivní vztah již přes 6 let, až teď jsem ale v situaci, kdy si je mohu dovolit. Ano, dělají odvážné modely a to se mi na nich líbí 👍

Vulcainy jsou, i přes to, že vznikají v podkroví malé vily, naprosto úžasné, hlavně funkcí (budik). Ale v mé cenové relaci budou s manuálním natahem a to kdo ví zda nějaké budou za tak super cenu. A já jsem zvyklý na automaty, tak abych nelitoval. Bože je to složitý.

No třeba ještě něco mne, nebo Vás napadne. Fotky jsem sem dával hlavně pro to, aby bylo jasno jaký styl se mi líbí. Rozhodně nic nudně usedlého... 60ku mám až za dlouho 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak třeba ty Perrelety nejsou vůbec špatné, ale líbí se mi od nich ještě jiný model- momentálně v akci:

https://www.hodinky-koscom.cz/perrelet-seacraft-3-hands-and-gmt-a1053-2-k0015526

Perrelet Seacraft 3 hands and GMT

Pak se mi hodně líbí tyhle ORIS 0179877544175-Set

Hodinky ORIS 0179877544175-Set | iChrono

Ale jestli je miluješ (Bally) není co řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ball je Ball. Furt svítí, ne nejvíc třeba, ale furt. Může to znít malicherně, ale je to něco jako automatická převodovka v autě - jakmile poznáš - nechceš jinak. (Závodníkům a lidem, co rádi řadí se omlouvám). Navíc jsou některý dost hezký. Bych do toho bouchl a nějaký prostě vzal, za deset let Ti bude pade, tak do toho můžeš bouchnout znovu, nebo i daleko daleko dřív. Život je krátkej na to strávit čas u monitoru vybíráním hodinek. Klid a přesvědčení - uf, zvolil jsem dobře - to nepřinese. Spíš naopak, bych myslel… :-) Hodně štěstí s výběrem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BALL! Zrovna mám jedny fungl nový (Engineer III Ohio) a mám z nich neskutečnou radost. Dokonce mě v jedné slabé chvilce napadlo, jestli bych s nimi nezvládl být OWG... Orisky mám dvoje a jsou sice moc hezké, ale strašně poruchové. Být tebou, vezmu ty Caring Ed. -- jsou prostě boží :)

_proc_Ball-Engineer-III-Ohio_049-small.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...