Přejít na obsah

Zbran bez ZP na ochranu osoby a majetku - ziadost o radu


Doporučené příspěvky

Caute, po systemovom zabezpeceni noveho domu by som rad aj nejaku malu hracku ktora dufam nikdy nebude na ucel za ktorym sa kupuje vyuzita.

Chcel by som si kupit (25.5 mam narodeniny tak to bude darcek pre mna sameho na 33-ku :) ) nejaku zbran ktora sa hodi najlepsie na obranu osob a majetku. Zbrojak nemam, avsak rad by som nieco podobne doma mal. Precital som zakladne dostupne info a vychadza mi z toho:

kupit si peprak tekutu strelu a skombinovat s teleskopom co je ok a tato alternativa bude vybavena. k tomu by som vsak rad este dokupil nejaku pistolku a alternativy su:

1. plynak (walther p22 mi ucaroval ale asi by som siel kvoli spolahlivosti do revolveru po informaciach co som pozbieral, rozumiem rizikam v pripade ak sa votrelec zlakne a vytiahne ostru zbran), neviem ako v nudzovom pouziti v interieri

2. flobert - asi na obranu nevhodna, zrejme utocnika akurat naserie :D

3. derringer/perkusak - toto sa mi paci a ma to charizmu, neviem vsak aky vybrat a kde ho kupit aby som kupil co najblizsie idealnemu pomeru cena/vykon.

4. cokolvek ine Vas napadne som otvoreny alternativam.

Dakujem za rady hosi. Naozaj si vazim Vas cas :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 52
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Moja rada je, ze ak to s ochranou zdravia a majetku myslis vazne, tak urob zbrojak a kup vec ktora je na take nieco urcena. Ak chces len hracku, tak kup cokolvek co Ta potesi, ale bez iluzii o nejakej super ochrane.

Pokial ide o ucinnost, tak najviac co zozenies bez ZP su samozrejme tie perkusaky. Podla mna uz su ale tiez dost na hranici, od ktorej uz zbrojak zacina davat vacsi zmysel (podla mna osobne uz su za nou).... a nie je to len o cenach, ale celkovo o efektivite, potrebnom treningu aby to v pripade potreby naozaj aj k niecomu bolo a samozrejme tiez dosledkoch pripadneho pouzitia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

už to tu odznelo viac krát, urob zbroják kým je to jednoduché a pokiaľ tí kokoti  v Bruseli zas nebudú mať chuť vymyslieť nejakú intergalaktickú píčovinu na obmedzenie práva na držanie zbraní. Potom niet nič lepšie ako krátka brokovnica v stojane na dáždniky hneď pri dverách 😀, a stačia v nej aj náboje s gumovými strelami, vyskúšané na kovovom sude a určite by som to nechcel vyfasovať ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Historicka zbran bez ZP... teda taka aby to este nejak pripominalo "modernu" zbran bude bud revolver, alebo opakovacia puska. Bude to stat (vzhladom k ucelu pouzitia) nezmysel, naboje sa budu tazko zhanat, trenovat s tym na strelnici bude jendak drahe, jednak skoda a v neposlednej rade vzhladom k veku a stavu mozno aj potencialne nebezpecne. Ak perkusaky su na hrane toho kedy ma uz podla mna cenu vydat sa skor cestou ZP, tak toto uz je myslim daleko za tou hranou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, dykmore napsal:

Celá myšlenka ochrany života a majetku perkusákem je trochu divná..

To ale neni perkusak,je to dvojcinny revolver,raze 38..pouzivalo ho americke namornictvo...Cena je aka je,ale stale stupa,spolahlivost je dobra..je to investicna zbran ako Peacemaker..plus je to funkcna zalezitost.

Upraveno uživatelem ewolucionar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za rady, tesil som sa, ze si precitam nieco nove. Ono ide o to, ze podnikam uz par rokov, nosil som svojho casu aj hotovost z dvoch podnikov do banky a bol realny dovod nosit zbran a k tomu otec bol sportovy strelec tak bol som k tomu vedeny od malicka, ale nikdy som sa nedokopal ten zbrojak spravit.

Tato moznost je stale na stole a asi do nej pojdem, ale to je jedna alternativa. Teraz vsak hladam nieco ine. Skor cielom je kupit "nesmrtiacu" zbran ktora vyradi utocnika z provozu a nebude sa majitel zbrane obavat ze realne mu hrozi basa natvrdo lebo 17 rocnemu fetakovi odstrelil pol ksichtu neprimeranou zbranou.

A ked uz nieco taketo kupit tak nech to je v pripade potreby realne vyuzitelne viac ako na strielanie do plechoviek na zahrade.

Dakujem ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na aukru je spoustu věcí na náboje bez ZP, jen vybrat něco funkčního a kvalitního. Do baráku bych vzal nějakou nábojovou 12 nebo 16 brokovnici nebo slušnej revolver. Nedávno jsem tam koupil tohle v ráži .450 corto, ale to je pro mne sbírková věc. Pokud vlastníš zbraň vyrobenou před 1890, tak ti do ní dle našich zákonů prodají náboje i v obchodě, je na to i kolonka v CRZ.

Nesmrtící zbraň je za mne hloupost, fetku stejně budeš muset střelit pořádně, než padne.

image000001 (4).jpg

image000002 (3).jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad ochrana obydlia a nesmrtiaca zbran, za mna idealne kombo je zbrojak a brokova pumpa, kde prve dva mas naladovane gumou a v pripade potreby potom dokazes byt uz doraznejsi. Gumou sa  da naladovat teda aj pistol ci revolver, ale ten ucinok je nic moc, u revolveru je to skoro az skoda vystrelu a u pistole mas pokusov sice dost, ale zas hrozi ze ta guma neobtiahne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, actionman1 napsal:

Caute, po systemovom zabezpeceni noveho domu by som rad aj nejaku malu hracku ktora dufam nikdy nebude na ucel za ktorym sa kupuje vyuzita.

Chcel by som si kupit (25.5 mam narodeniny tak to bude darcek pre mna sameho na 33-ku :) ) nejaku zbran ktora sa hodi najlepsie na obranu osob a majetku. Zbrojak nemam, avsak rad by som nieco podobne doma mal. Precital som zakladne dostupne info a vychadza mi z toho:

kupit si peprak tekutu strelu a skombinovat s teleskopom co je ok a tato alternativa bude vybavena. k tomu by som vsak rad este dokupil nejaku pistolku a alternativy su:

1. plynak (walther p22 mi ucaroval ale asi by som siel kvoli spolahlivosti do revolveru po informaciach co som pozbieral, rozumiem rizikam v pripade ak sa votrelec zlakne a vytiahne ostru zbran), neviem ako v nudzovom pouziti v interieri

2. flobert - asi na obranu nevhodna, zrejme utocnika akurat naserie :D

3. derringer/perkusak - toto sa mi paci a ma to charizmu, neviem vsak aky vybrat a kde ho kupit aby som kupil co najblizsie idealnemu pomeru cena/vykon.

4. cokolvek ine Vas napadne som otvoreny alternativam.

Dakujem za rady hosi. Naozaj si vazim Vas cas :)

Ahoj,

teleskop je určitě dobrá volba ale je důležité myslet na to v jakém prostoru se s ním budeš chtít ohánět - problém např. v úzké chodbě. Ve chvíli kdy bude narušitelů víc tak už to budeš mít s teleskopem hodně těžké. Také je potřeba vzít v úvahu Tvojí tělesnou stavbu a jestli by jsi byl schopný teleskop který je určen na boj zblízka použít.

Plynovka je podle mého názoru taková sázka do loterie a já osobně plynovkám moc nefandím. Na druhou stranu asi lepší než nic a ve většině případů nejspíš narušitele výstřelem vylekáš a on uteče. Stejnou službu Ti udělá alarm s vnitřní a venkovní sirénou kterou budeš moct spustit přívěskem s tísňovým tlačítkem.

Vím, že u vás je zákon ohledně použití zbraně v baráku pro oběť přepadení mnohem přátelštější než u nás a jestli jsem to dobře pochopil tak při vloupání do nemovitosti se to bere jako ohrožení na životě a můžeš střelnou zbraň bez obav z dalšího popotahování použít. ( snad se toho dočkáme i v ČR) viz. např. p.Kňažko.

Píšeš, že jsi ke zbraním od mala vedený. Radím Ti udělej si zbroják dokavaď to ještě jde - tipuji, že časem bude čím dál obtížnější ho získat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...