Přejít na obsah

Dovoz hodinek ze Švýcarska?


Dave

Doporučené příspěvky

Nevíte jak to chodí,když si kupuju hodinky ve Švýcarsku? Jakože na Švýcarských hranicích mě potvrdí MWS (7,6%), ten mě vrátí někde u nás? Pak bych měl asi zaplatit clo (kolik to je a kde to platím?) A ještě DPH u nás?

Ano, správný postup je uplatit odpočet ve Švýcarsku (a nechat si vyplatit např. při další návštěvě) a zde přiznat, ale vzhledem k propastnému rozdílu je výhodnější je klasicky "provézt".

A nepočítej s tím, že si necháš vrátit švýcarské DPH a zde je nepřiznáš, švýcarští celníci jsou "práskači" a zvláště u letecké přepravy "hlásí" na místo příletu - jakýsi manager Nokie na to dost "dojel".

Kdysi u nás DPH vracela Česká pojišťovna, ale myslím, že to už nedělá.

Upraveno uživatelem Patrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja myslim ze nakupit vo svajciarsku a doniest domov je jedna z najlepsich ciest ako prist k solidnym hodinkam za rozumnu cenu 7.6 je smet oproti nasim 19 a prirazkam nasich kamennych obchodov. A v pripade problemov (reklamacia) to potom este stale nie je tak daleko.

 

... Iste ze pre swatchky sa tam asi cestovat neoplati :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja myslim ze nakupit vo svajciarsku a doniest domov je jedna z najlepsich ciest ako prist k solidnym hodinkam za rozumnu cenu 7.6 je smet oproti nasim 19 a prirazkam nasich kamennych obchodov. A v pripade problemov (reklamacia) to potom este stale nie je tak daleko.

 

... Iste ze pre swatchky sa tam asi cestovat neoplati :)

 

Případnou záruční opravu snad uplatním i u nás,ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja myslim ze nakupit vo svajciarsku a doniest domov je jedna z najlepsich ciest ako prist k solidnym hodinkam za rozumnu cenu 7.6 je smet oproti nasim 19 a prirazkam nasich kamennych obchodov. A v pripade problemov (reklamacia) to potom este stale nie je tak daleko.

 

... Iste ze pre swatchky sa tam asi cestovat neoplati :)

 

Ne vždy musí nižší DPH znamenat i nižší koncovou cenu. Doporučené maloobchodní ceny výrobci někdy stanovují podle "průměrné" DPH a tak mohou být v zemi s nižší DPH za stejnou cenu, jako v zemi s vyšší.

 

Nebo se minimálně stejná částka dá "uhádat" (usmlouvat), takže záleží na konkurenci v dané lokalitě, šíři výběru a vyjednávacích schopnostech. I u nás lze někdy koupit hodinky za zajímavou cenu.

 

Samozřejmě předností Švýcarska bude výběr, budou tam k dostání i značky, které u nás zastoupení nemají, to je bez debat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze to nejlepe patri sem:

 

Švýcarská ministryně spravedlnosti a vnitra Eveline Widmerová - Schlumpfová v pátek oznámila, že její země je připravena do Vánoc zrušit kontroly na hranicích se zeměmi schengenského prostoru. Uvedla to v Lucemburku při setkání se svými protějšky ze zemí Evropské unie. EU se má v listopadu rozhodnout, zda se bude moci Švýcarsko stát součástí schengenského prostoru.

 

http://www.novinky.cz/clanek/152770-svycar...o-prostoru.html

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze to nejlepe patri sem:

 

Švýcarská ministryně spravedlnosti a vnitra Eveline Widmerová - Schlumpfová v pátek oznámila, že její země je připravena do Vánoc zrušit kontroly na hranicích se zeměmi schengenského prostoru. Uvedla to v Lucemburku při setkání se svými protějšky ze zemí Evropské unie. EU se má v listopadu rozhodnout, zda se bude moci Švýcarsko stát součástí schengenského prostoru.

 

http://www.novinky.cz/clanek/152770-svycar...o-prostoru.html

 

jen aby to nevedlo k "harmonizaci" sazeb DPH :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim, ze to nejlepe patri sem:

 

Švýcarská ministryně spravedlnosti a vnitra Eveline Widmerová - Schlumpfová v pátek oznámila, že její země je připravena do Vánoc zrušit kontroly na hranicích se zeměmi schengenského prostoru. Uvedla to v Lucemburku při setkání se svými protějšky ze zemí Evropské unie. EU se má v listopadu rozhodnout, zda se bude moci Švýcarsko stát součástí schengenského prostoru.

 

http://www.novinky.cz/clanek/152770-svycar...o-prostoru.html

Jsem měl dojem, že už na to stejně dávno dlabou...........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dle me vlastni zkusenosti pri nedavne navsteve Svycarska jsou nejhorsi nemecti celnici pri prijezdu zpet do nemecka. Hruza prohlidka 30 minut proste hruza chovani celniku. JInak co jsem se informoval na ceske celnici na infolince tak by to meo byt spravne tak ze navratu ze Svycarska slozite v provni zemi evropske unie celni jistinu cca podle tabulek a faktury dostanete potvrzeni v mem pripade od nemecke strany a pote zbytek vyridite v ceske republice kde vam bud vrati nebo jeste zaplatite zbytek cla a dph. Hruza to bych je radeji koupil u nas. Priznam se byl jsem spatne pripraveny a pripadnou kontrolu moje chyba chodinky jsem mel v krabicce i s fakturou a jeste katalog. Nastesti nenasli nic. Ale byli opravdu dukladni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neodporuje byt dukladny neznamena ze musi uspet. Proste me hodinky nenasli. Opravdu aby se do nejakych diskuzi clovek bal psat ze nekdo bude hledat chybu ve slovech. Pisu svuj zazitek. A odstavit auto na hranicich 30 minut hledat v aute potom prohlidka nastesti ne osobni ale jen veci z kapes a opasky dolu a znova do auta tak to me prijde jako dukladna prohlidka.

 

A pro Patrika jinak formuluji Byli dukladni ale ja byl dukladnejsi . Snad ti to tak staci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl podobnou prohlídku na Německých hranicích při cestě do Švýcarska. Kromě vyloženě "osobní" prohlídky to bylo komplet tak na 45 minut a věci z kapec atd. Až ve Švýcarsku mě kamoška,která jela se mnou řekla: "Jejda,já jsem měla v kabelce zbyteček trávy..." Myslel jsem,že ji v tu chvíli zabiju! :gun_bandana:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"Jejda,já jsem měla v kabelce zbyteček trávy..." Myslel jsem,že ji v tu chvíli zabiju! :gun_bandana:

No nám zase lustrovali doklady kvůli mému řidičskému (ne)umění, myslím, že už jsem to tady psal (jak jsem před budku doslova "doskákal", pak jsem neuměl stáhnout okýnko,....) Doma jsme pak zjistili, že jsme měli prošlou technickou :P

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...