Přejít na obsah

Máte někdo čmeláky?


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 65
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já mám čmelín půjčený od kolegy, chtěl jsem to zkusit. Hnízdo jsem koupil už hotové, protože chytat na jaře královnu, a doufat, že se jí zalíbí zrovna u nás...no můžeme to zkusit třeba příští rok 🙂

Ale má to veliký úspěch, děti jsou nadšené, paní Koumesová taky. Navíc o čmelácích a dalším hmyzu máme nastudováno, čmeláky máme zatraceně zmáknuté.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, HonzaS napsal:

Jak jsi tam ty potvory nastěhoval? Já mám budku na zahradě už měsíc a nic....

Budka ve stínu, kousek od jarních kytek.....

Na jaře se chytá čmelí královna, vylézají první...chytit, dát do čmelínu, přidat sladkou vodu aby byla nějaká dobrota, a doufat...když se jí bude líbit, zůstane. Nebo koupit 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Týpek to popisuje fakt pěkně, a pravdivě...taky mám jednu nebo dvě příhody. První úmrtí v našem roji jsem způsobil já, čmeláček se mi dostal pod víko čmelína, a bylo to, a druhého sezobl pták, a frnk...byl pryč😬taktě jsem ve fázi výběru opravdu přesné vzduchovky s optikou na obranu našich pylových machrů 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak máme v čmeláčí rodině další úmrtí...pod nožkami čmelína máme mističky s olejem, kvůli mravencům. No, asi nepovedené přistání, ale utopil se nám tam čmelák 😞

Jinak je zajímavé sledovat, jak si to hnízdo brání proti vetřelcům, v vchodu je pořád nacpaný borec-svalovec, zadečkem ven, a střeží vchod, myslím proti jiným čmelákům, aby je nemohli vystrnadit, a hnízdo převzít 😀

Vstupní klapku se naučili překonat celkem snadno...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to možná budu muset řešit letos - čmeláci hnízdí v haldě hlíny, kterou se chystám zlikvidovat, a nerad bych přišel o "klíčové spolupracovníky" na rajčatové plantáži. Takže dík za inspiraci.

Jestli to s tou vzduchovkou nebyl jen fór, tak jen upozorňuju, že by bylo dobré nastudovat si kromě blanokřídlého hmyzu ještě toto :)

https://www.mzp.cz/cz/ochrana_volne_zijicich_ptaku

Problém lze určitě řešit i jinak (více chráněný leták a česno, nebo možná kočka)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čmelín jsem neznal a chci ho moc na zahradu, dá se to koupit i teďko, myslím už zahnízděnej, protože předpokládám, že je na královnu pozdě a žádnej čmelda mi na zahradě klíče nehledal:-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, já jsem rok čekal. Čmeláky jsem viděl u kolegy loni, a tak jsem si musel počkat, nachystat místo, nastudovat info, a těšit se 😉

 

Pro letošek bych řekl, je prodej ukončen. Ale nevím to jistě, třeba někde budou. Kde jsem objednal kdyžtak napíšu, jejich agent nejsem.

Je potřeba dát pozor na kompatibilitu čmelínů, a hnízd, ideálně koupit čmeláky i s čmelínem, protože když to hnízdo nepanuje do čmelína- je větší, je to problém...řešil to člověk před námi, tak radši upozorním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyžtak si můžete doject k nám, bydlím poblíž sadů => tam bydlí mrtě hlodavců => mrtě děr => mraky čmeláků na zahradě. Tři jsem včera vyhazoval z domu, líta jich tady vlastně víc jak much. 

Pravda, prostředí tady mají udělané hmyzo friendly a proti dotěrnému hmyzu máme netopýry ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, martar napsal:

Já to možná budu muset řešit letos - čmeláci hnízdí v haldě hlíny, kterou se chystám zlikvidovat, a nerad bych přišel o "klíčové spolupracovníky" na rajčatové plantáži. Takže dík za inspiraci.

Jestli to s tou vzduchovkou nebyl jen fór, tak jen upozorňuju, že by bylo dobré nastudovat si kromě blanokřídlého hmyzu ještě toto :)

https://www.mzp.cz/cz/ochrana_volne_zijicich_ptaku

Problém lze určitě řešit i jinak (více chráněný leták a česno, nebo možná kočka)

To byl samozřejmě vtip 🙂 

Upraveno uživatelem Koumes
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyžtak si můžete doject k nám, bydlím poblíž sadů => tam bydlí mrtě hlodavců => mrtě děr => mraky čmeláků na zahradě. Tři jsem včera vyhazoval z domu, líta jich tady vlastně víc jak much. 
Pravda, prostředí tady mají udělané hmyzo friendly a proti dotěrnému hmyzu máme netopýry
Ja bych si vzal nejaky ty netopyre
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 5. 2021 v 22:51, Koumes napsal:

...taktě jsem ve fázi výběru opravdu přesné vzduchovky s optikou na obranu našich pylových machrů 🙂

 

před 5 hodinami, martar napsal:

...

Jestli to s tou vzduchovkou nebyl jen fór, tak jen upozorňuju, že by bylo dobré nastudovat si kromě blanokřídlého hmyzu ještě toto :)

https://www.mzp.cz/cz/ochrana_volne_zijicich_ptaku

Problém lze určitě řešit i jinak (více chráněný leták a česno, nebo možná kočka)

To jako kočka může a já ne?

:D

 

Samozřejmě žertuju, ale stejně mi přijde tak trochu nespravedlivé ;)  :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...