Přejít na obsah

Máte někdo čmeláky?


Doporučené příspěvky

V patek mi jedna tadle helikoptera zavitala do bytu. Tak sem ho nesl ven a samozrejme sem mu vykladal, jak tadydle kolega Koumes ma celou posadku aji s hotelovym ubytovanim.
Libilo se mu to tak, ze druhej den doletel cmelak znova.
Dal bych ruku do ohne za to, ze to byl fakt ten stejnej :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 65
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Dneska byla náhlá, ale vydatná přeprška, čmeláčí hnízdo máme kousek od domu, na pohodlný dohled dalekohledem, a paní Koumesová kontrolovala jestli se čmeldové stihli vrátit domů...

A u vchodu mela, čtyři mokří čmeldové se tlačili na klapku, kterou jeden nemohl zdolat, asi byl mokrej, nebo co 🙂 a tak vznikla tlačenice, no, vypadalo to zle, kapky jako pětikoruny. 

Nelenila, odhodila dalekohled, bundu na sebe, a letěla jim na pomoc👍 pomohla jim nadzvednout klapku, a šup, šup, byli tam, a hned jako střely mezi kapkami deště další, a další...záchraná mise měla rozhodně úspěch, večer budeme naši záchranářku nosit na ramenou 🙂

Čmeldové jsou super

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 3 týdnech...
  • po měsících...

Trochu oživím tohle téma. Já už jsem čmeláky na letošek nechtěl, ale paní Koumesová rozhodla, že jsou super a zaslouží druhou šanci, a tak je znovu objednáme. Musím teda trochu povyspravit jejich domek, a zlepšit ochranu proti vodě, ale už se vlastně taky těším.

Kdyby o tom někdo uvažoval, od února se spouští objednávky, tak ať to neprošvihnete 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Oživím tohle vlákno s pokračováním čmeláčího příběhu. Loni nakonec nebylo nic, protože distributor čmeláčích hnízd přesunul své aktivity na Moravu, a tam jsem nejel.

Letos ale paní Koumesová vzdychá už od začátku dubna, že by letos čmeláky chtěla, že to byli božani, ať pro to něco udělám…tak jsem opravil čmelín, a rozhodl se letos chytit královnu 🙂

Na jaře hledají čmelí královny místa vhodná pro založení hnízda, stačí ji chytit, ukázat fajn bydlení v podobě našeho čmelínu, a je to.

Nachystal jsem vatu a sladkou medovou vodu do víčka od petky, a jal se lovit. Královny se objevily minulý víkend, poletovaly a hledaly díru, je to čmelák zemní. Chytil jsem ji a dal do čmelína, ale při poslechu jsem slyšel jen ticho! Frnkla mi asi v nestřeženém okamžiku.

V týdnu pršelo, takže nic, ale dneska jsem slavil úspěch, chytil jsem královnu, šup, je ve čmelínu, vata a medová voda taky.

Paní Koumesová vidí, že jsem nejen velmi obratný lovec, ale že pro rodinu i čmeláka chytím, no co bych neudělal pro rodinnné štěstí :)

Tak se snad bude té čmeláčici u nás líbit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To máš super, nejlepší varianta, kdy čmelda sám buduje. U nás létají při zemi královny, hledají vhodné místo, nějakou díru, ale my je chceme ve čmelínu, tam se snadno sledují, v podstatě přistávají na prst, pro děti moc fajn…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 4. 2023 v 20:34, Koumes napsal:

Oživím tohle vlákno s pokračováním čmeláčího příběhu. Loni nakonec nebylo nic, protože distributor čmeláčích hnízd ...

Taky čekám na svoji příležitost, síťku mám ready, medovou vodu tedy ne, ale to vyladím... ale u nás zatím chladno a čmeláka jsem letos ještě neviděl 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 29 minutami, Andrew napsal:

Taky čekám na svoji příležitost, síťku mám ready, medovou vodu tedy ne, ale to vyladím... ale u nás zatím chladno a čmeláka jsem letos ještě neviděl 😞

Super, my dneska zjistíme, jak se mu u nás líbí. Jen info, já jsem nelovil síťkou, ale průhledným plastovým kyblíčkem s víčkem. Bál jsem se, abych čmeldovi síťkou neublížil…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 minutami, Koumes napsal:

Super, my dneska zjistíme, jak se mu u nás líbí. Jen info, já jsem nelovil síťkou, ale průhledným plastovým kyblíčkem s víčkem. Bál jsem se, abych čmeldovi síťkou neublížil…

Jdu na to tímhle... https://www.chov-cmelaku.cz/produkt/sada-na-setrny-odchyt-matky/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Koumes napsal:

Super, my dneska zjistíme, jak se mu u nás líbí. Jen info, já jsem nelovil síťkou, ale průhledným plastovým kyblíčkem s víčkem. Bál jsem se, abych čmeldovi síťkou neublížil…

Canon G1x + Raynox macro predsadka, ale ma to silenou prodlevu spouste, takze se poveda mozna tak jedna fotka ze 100, zbytek je bud nezaostreny, nebo mizerna kompozice atp. ;)

 

IMG_2002.jpg

IMG_1946.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...