Přejít na obsah

Inspirace v hodinkovém světě - bez flejmu pls


Ace84

Doporučené příspěvky

V 14. 5. 2021 v 11:09, lukasb515 napsal:

Ako vnimate nositelov homage? Napr. pride vam s homage clovek na pohovor do prace, obchodny partner,... Je to pre vas kopirka, clovek bez vkusu a aj podla toho odhadujete jeho vlastnosti? Alebo neriesite a nech si kazdy nosi co chce?

Vsetci vieme, ze rozhoduje obsah, skills a nie to co clovek nosi, ale obal predava a kazdy si ci chceme alebo nie vytvorime na cloveka nejaky nazor uz podla vzhalu, jeho vkusu/nevkusu :D  

Takto u mě přišla o zakázku a spolupráci celá řada lidí. Nemusí jít výlučně o homage. Když mi na schůzku přijde designér/architekt, má na ruce přerostlou hrůzu s deseti subdialy... konec, diametrálně se rozcházíme v pojetí estetiky. Potvrzeno u všech, které jsem nechal omylem moc rozpovídat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 268
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď
před 44 minutami, azeppelin napsal:

Takto u mě přišla o zakázku a spolupráci celá řada lidí. Nemusí jít výlučně o homage. Když mi na schůzku přijde designér/architekt, má na ruce přerostlou hrůzu s deseti subdialy... konec, diametrálně se rozcházíme v pojetí estetiky. Potvrzeno u všech, které jsem nechal omylem moc rozpovídat.

Diky za otvorenost a nazor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 5. 2021 v 14:08, tombas napsal:

...žádného skutečného chrononadšence nemůže uspokojit něco jako Omega s NH35, i když zrovna nemám na originál..

Já bych si dovolil nesouhlasit, považuju se za nadšence a moc by mě potěšily třeba takové omegy Planet ocean s etou 2824 uvnitř. Záměrně nepíšu něco, co vypadá jako omegy. Klidně i s něčím jako je NH35, měl jsem seika s 4r35 a nikdy nebyl problém (narozdíl od 6r15). Tohle tuším snad kdysi udělal Tudor - pouzdro z datejustů a obyč vnitřek, za mě super počin. Takové modely  mi u omegy chybí. Prostě krásné pouzdro se strojkem, který mi odservisuje každý hodinář za lidskou cenu. Ale samozřejmě netvrdím, že je to důvod kupovat fejky z alíku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych si dovolil nesouhlasit, považuju se za nadšence a moc by mě potěšily třeba takové omegy Planet ocean s etou 2824 uvnitř. Záměrně nepíšu něco, co vypadá jako omegy. Klidně i s něčím jako je NH35, měl jsem seika s 4r35 a nikdy nebyl problém (narozdíl od 6r15). Tohle tuším snad kdysi udělal Tudor - pouzdro z datejustů a obyč vnitřek, za mě super počin. Takové modely  mi u omegy chybí. Prostě krásné pouzdro se strojkem, který mi odservisuje každý hodinář za lidskou cenu. Ale samozřejmě netvrdím, že je to důvod kupovat fejky z alíku.
Asi jsi mě dobře nepochopil, protože originál Omega s Etou nebo jiná taková značka s levnějším kalibrem by byla naprosto OK, což ovšem nebude záměrem výrobce, aby nesnižovala hodnotu a prestiž svých dražších modelů. Šlo mi skutečně jen o to, co vypadá jako drahá značka, ale jmenuje se jinak a jsou to skrz naskrz levné hodinky.
Pořád je tu ale problém s tou hranicí podobnosti, co je ještě jen inspirace a co už kopie.

Odesláno z mého NX591J pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podľa mňa problém s hranicou podobnosti nie je, aspoň ja to tak vnímam. Ono to tu už padlo. Sú skrátka značky, ktoré niečo vymýšľajú a občas si navzájom niečo opajcnú, alebo sa povedzme inšpirujú. Nepíšem tradičné značky, ale skrátka vo všeobecnosti nejaké značky, ktoré sa snažia robiť svoje veci. Potom je tu čínska banda, ktorá príde na hotové, niečo do detailu opajcne, ešte aj rovnako nazve model a šup to predávať. Tu je podľa mňa hranica. Pritom nemienim posudzovať kupcov, ak chcú niečo opajcnuté, nech si to kúpia a podporia tento biznis, je to slobodná voľba každého. Hranicou hýbe Číňan, ktorý má iné zmýšľanie a videnie sveta, než my tu.

Prča je, že ak by napríklad opajcli Petronas Towers a postavili si ich v Pekingu, bude sa im vysmievať celý svet. Za kopírky hodiniek sa im nikto nesmeje, akurát sa o tom tak debatuje na fórach :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, McStinger napsal:

Nepíšem tradičné značky, ale skrátka vo všeobecnosti nejaké značky, ktoré sa snažia robiť svoje veci. Potom je tu čínska banda, ktorá príde na hotové, niečo do detailu opajcne, ešte aj rovnako nazve model a šup to predávať. Tu je podľa mňa hranica. Pritom nemienim posudzovať kupcov, ak chcú niečo opajcnuté, nech si to kúpia a podporia tento biznis, je to slobodná voľba každého.

Kde je podľa teba trebárs Steinhart Ocean? (Nerýpem, len to tam nevidím.)

Btw, len z hotela v Čcheng-tu bol výhľad na štyri rôzne Eiffelovky :D Ale to je šport obľúbený trebárs aj vo Vegas.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Steinhart Ocean je supersprosta kopirka a nestoji za pul slova…a mnoho dalsich. U WW2 pilotek je ta situace trosicku jina, asi, ale i tak si je radeji vezmu od Stowy. A je mi to lito. Myslim ze za ty roky se Steinhart mohl posunout s vlastnim designem dal. Vyrabet umi, na vymysleni serou. Cimztopadem me sympatie ztratili uz pred lety. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Steinhart s celou řadou Ocean one je samozřejmě kopírka bez debat, ale pak má řadu variant nebo vlastních modelů, kde už si jede vlastní linii nebo alespoň nepoužívá některé typické prvky Rolexu, např. ručky. Namátkou Tritony, Ocean Two, Apollon a kdo ví co ještě. Pravdou ovšem je, že řada Ocean One je stežejní.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, wawrik napsal:

Kde je podľa teba trebárs Steinhart Ocean? (Nerýpem, len to tam nevidím.)

Btw, len z hotela v Čcheng-tu bol výhľad na štyri rôzne Eiffelovky :D Ale to je šport obľúbený trebárs aj vo Vegas.

Úmyselne som to rozdelil hrubou čiarou, samozrejme niekto sa pohybuje od nej ďalej, niekto bližšie, alebo po nej poskakuje. Steinhart prakticky nesledujem, ale ak sa nemýlim, má aj vlastné modely a veliteľ je hodinkový nadšenec. U mňa je to grupa jedna.

Nejak mi je to tak viacmenej ukradnuté, asi som sa do debaty zapojil skôr preto, že ma tie čínske kopírky na chvíľu zaujali a naozaj som váhal, či niečo za tie prachy nezobrať "len tak z prdele". Potom som sa spamätal, jednoducho sa budem držať toho, že Číňanom nebudem prispievať, ak to vyslovene nie je nutné. Aj tak nás raz zožerú aj s ponožkami. Od istého času ich nemám rád. Zvyknú mi liezť na nervy, či už na letiskách, v lietadle, v hoteloch, hocikde. Historiek mám dosť, ale boli by na dlhé písanie. Nie som s nimi kompatibilný, nebudem ich podporovať.

edit: a ako som už spomenul, vadí mi len tak niečo opajcnúť (a ešte to nadrzovku rovnako pomenovať)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono tohle téma asi nerozsekne nikdo. Je fakt, že když vidím, jak se sekají fíky a stačí se podívat na Bazoš, co se tam točí a někdo to kupovat musí, tak je mi z toho špatně. na druhou stranu, nejsem zas tak příkrej co se týče firem, jako je Steinhart. Sám jsem si blahé paměti koupil Ocean Vintage, takové ty Bond exRolex, a jakou jsem z nich měl radost. Fakt je, že po dlouhodobějším vystavení se názorům na tomhle fóru se mi úplně znechutily. Ale neprodal jsem je, stejně si je občas nasadím, protože se mi rpostě líbí a původní hodinky, které byly inspirací, prostě ani nejdou sehnat... Taky jsem uvažoval, že bych si pořídil něco z produkce MPM (a teď mě primkaři asi ukřižují...), protože se mi prostě jedna jejich věc fakt líbila a nejsem zatížen syndromem "pravého" a "levého" primu.  Tady mě od koupě odradila paradoxně nakonec cena... takže asi tak. Co říct závěrem...? Stejně se člověk, pokud to má vážný s těma tikajícíma věcma, dopracuje k něčemu, co je originál a co mu fakt dělá radost. Mě se spíš líbilo, jak tady na fóru od někoho zaznělo, že uměním je si vážit těch hodinek, který mi prošli rukama před tím, než jsem si ty (sakra drahý) dreamwatche pořídil. A to jsou třeba ty Steiny, který jsem jednu dobu měl fakt moc rád a ač je to v očích mnohých jen kopírka, pro mě znamenaly ve své době hodně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kopírování a opičení se je přirozená lidská vlastnost, stejně jako řada dalších, tady se všichni upírají na jeden segment, ale v běžným životě kopírujeme ať už vědomě, nebo nevědomě všichni něco, stačí se podívat na ulici, vypadáme jak armáda ve stejnokroji, se stejnýma účesama, návykama, chováním, a to už leta v místě a čase pořád dokola.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslíš Davosa Ternos a Buler Astromaster? Vidíš a zrovna tyhle dvě kopie/homage/fejky tady nikdy nikomu nevadily. Proč? Podle mě proto, že nejsou z Číny a nestojí dva tisíce. To je totiž podle mě to, co tady většinu ctihodných gentlemanů štve a překračuje jejich hranici. Že si jejich předražené hodinky dovolil okopírovat zrovna ten zlý Číňan a že za to chce pár šupů přestože ty jeho kopie nejsou podřadné kvality. Tím pádem oni jako nositelé ztrácí pocit nadřazenosti a elity, když si stejně vypadající hodinky může koupit každé jelito. Když nějakou ikonu okopíruje zavedený Švýcar a chce za to desítky tisíc, tak se tváříme, že je to OK. Takže podle mě je u většiny vážených členů fóra ta hranice v ceně a zemi původu té kopírky. Genta od Bulera=chvályhodná pocta, Genta od San Martina=zavrženíhodný fejk. Bronzové želvy od San Martin=polofejk, který vykrádá design Seika, Bronzové želvy od San Martin upravené Pražským hodinářstvím=chvályhodný fanouškovský počin...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když něco opajcnou v určitý kvalitě, ale přiznaj to značkou, beru to. Je to potom na mně se rozhodnout. Když ale udělají echt kopírky i se značkou, je zle. Takovýmu podvodnýmu jednání pak neznalý i nalítne. A nemusí jít jen o hodinky, ale třeba nože, boty a td a td. A když jsem u bot, v hlavě mám živý příklad, kdy ofiko obchod prodával boty za dvacku a pak se zjistilo, že jde o kopírky za pár stovek. A to je úplně ta nejhorší situace, co může nastat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 41 minutami, 5etter napsal:

Myslíš Davosa Ternos a Buler Astromaster? Vidíš a zrovna tyhle dvě kopie/homage/fejky tady nikdy nikomu nevadily. Proč? Podle mě proto, že nejsou z Číny a nestojí dva tisíce. To je totiž podle mě to, co tady většinu ctihodných gentlemanů štve a překračuje jejich hranici. Že si jejich předražené hodinky dovolil okopírovat zrovna ten zlý Číňan a že za to chce pár šupů přestože ty jeho kopie nejsou podřadné kvality. Tím pádem oni jako nositelé ztrácí pocit nadřazenosti a elity, když si stejně vypadající hodinky může koupit každé jelito. Když nějakou ikonu okopíruje zavedený Švýcar a chce za to desítky tisíc, tak se tváříme, že je to OK. Takže podle mě je u většiny vážených členů fóra ta hranice v ceně a zemi původu té kopírky. Genta od Bulera=chvályhodná pocta, Genta od San Martina=zavrženíhodný fejk. Bronzové želvy od San Martin=polofejk, který vykrádá design Seika, Bronzové želvy od San Martin upravené Pražským hodinářstvím=chvályhodný fanouškovský počin...

Upřímně @5etter, ty taky zrovna nepřispíváš ke vzájemné toleranci a gentlemanství na tomto fóru (četl jsem tvůj příspěvek, než jsi ho zeditoval). Jedna věc je, když si někdo koupí jakékoliv hodinky, které nápadně připomínají jinou známou značku (NE FEJK vč. loga), utratí za to méně, než by stála původní předloha a nevadí mu, že je tam místo in-house strojku něco levného a masově vyráběného. Každého věc, nic proti tomu, ale poznámky o jakési ztrátě nadřazenosti a elity lidí, kteří si třeba několik let šetří na vysněný drahý a originální kousek, nebo jen prostě nechtějí levnou alternativu co jen vypadá jako výrobek jiné známé značky, jsou nemístné. A to nekomentuji tu smazanou poznámku, to už bylo hodně přes čáru.

Já taky chodím do čínského vlákna, nabídku alespoň těch "lepších" čínských značek mám docela dobře zmapovanou, některé kousky se mi, vzhledem k ceně a zpracování líbí, ale to neznamená, že budu hanit jakékoli jiné hodinky, protože jsou dražší nebo mají třeba nějaké drobné nedostatky, a už vůbec ne jejich majitele.

Sorry, chápu, že se cítíš napadán za svou obhajobu čínských výrobců, ale musel jsem reagovat, protože mě to celkem nadzvedlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...