Přejít na obsah

Inspirace v hodinkovém světě - bez flejmu pls


Ace84

Doporučené příspěvky

před 1 minutou, Anela napsal:

určitě želvy od seika, těch už je tolik mutací, že určitě mají i batman lunetu

Dík za tip, želvy se mi nelíbí, ale samozřejmě je to takový malý test homage tolerance, předběžný průzkum trhu už jsem si udělal, i když mi samozřejmě mohlo něco uniknout. Další tipy přivítám a pak můžeme zhodnotit, do jaké míry se ten který model blíží praotci všech potápek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 268
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Zdá se mi, že tato diskuze se motá v kruhu a položené otázky ani nečekají na odpovědi (tedy alespoň ne na odpovědi s odlišným zněním a názorem než má tazatel). Myslím, že jediným arbitrem - tady na fóru - je Bert (který svůj - ne příliš nadšený avšak zatím tolerantní - pohled na věc vyjádřil), vše ostatní je podle mě na každém z nás. Už výš v tomto vlákně jsem psal, že nejsem příznivcem homage (zejména čínských, ale nejen nich (Steinhart, Davosa...), vnímám vše podobně jako dr. sphinx, potažmo Jenkiz,... nicméně proč bych měl někomu vnucovat svůj názor, resp. vyvolávat v něm potřebu mi vysvětlovat nebo zdůvodňovat proč si čínské (se kterými se tady poslední dobou roztrhl pytel) kopie (pardon, homage:-) pořídil, nebo soudit co je nebo není bohapustá kopie a co jen inspirace (?). Ale třeba jsem mimo mísu 🤔, a vás tyto přátelské výměny názorů a škádlení baví,... To bude asi ono! 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle vlákno nebude mít vítěze, je to bitevní pole různých názorů, více či méně radikálních nebo konzervativních. Ale je zajímavé vidět, alespoň pro mě, jak se kdo k tomuto problému staví. Motání v kruhu se nevyhneme, ale zatím se to nezvrhlo (až na pár výjimek) do osobních invektiv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Timexy mne neuráží vůbec - tvar pouzdra, ochrana korunky (chybějící) a napojení tahu je zcela mimo (mimo ten původní design), takže za mne naprosto cajk 👍 Vypůjčili si pár prvků ale přistoupili k celku úplně jinak. Mě se výsledek nelíbí, ale líbí se mi způsob jakým to provedli, tohle je OK. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě teď, tombas napsal:

@DarylVanHorne taky názor, už končím. Vyhodnocení studie tím pádem nebude, ale díky všem testovacím králíkům. 😅

Tato studie nemá a nemůže mít žádný konečný výstup, neb nejde o exaktní vědu. 1000 lidí, 1000 názorů. Jdu si dát mrkev... Králík zdraví a přeje hezký klidný večer 👍

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, DarylVanHorne napsal:

Tato studie nemá a nemůže mít žádný konečný výstup, neb nejde o exaktní vědu. 1000 lidí, 1000 názorů. Jdu si dát mrkev... Králík zdraví a přeje hezký klidný večer 👍

Ale je to škoda, měl jsem připravených ještě pár opravdu pěkných hodinek na toto téma. Dobrou chuť 🥕

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řekl bych, že to zbytečně moc prožíváte. Fake jsou všude na fórech zakázané a trh s nima stejně vesele bují. A soudě podle různých příkladů, si s nimi ještě všichni užijeme, protože jdou poznat stále hůř a hůř, jak se jejich výrobci zlepšují. Vlastně je velká škoda, že neseženou nějaké designéry, protože nová generace fakeů umí detaily i lip než originály. 

Ve srovnání s tím homage různého stupně jsou bouře ve sklenici vody. Pokud neporušují autorská práva, budiž. Trapné mi přijdou kopie 1:1 bez označení na pouzdře, ale pokud to někomu udělá radost. A takové Steinharty už mi přijdou dostatečně originální na to, abych jejich majitele neodsuzoval. Sám bych to nakupoval, ale to proto, že mě takové hodinky neoslovují. 
 

Naopak si myslím, že homage v principu i pomáhají. Koupí si je hodinový začátečník / neznalec a když ho to chytne, něco se dozví a jednou třeba koupí i originál (viz třeba kolega, který prodával kopii / homage / imitaci / nevím co vlastně BB58 a nakonec si koupil ty Tudory). Nakonec všechny ty kopírky Submarinerů podle mého pomáhají zvyšovat hype kolem originálních Rolexek. Prostě je to celé o osobním vývoji a nemá smysl si kvůli tomu kazit den, peace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...