Přejít na obsah

Inspirace v hodinkovém světě - bez flejmu pls


Ace84

Doporučené příspěvky

Jediný kdo obstojí při čistě praktickém pohledu na věc (cena výkon) je Casio s g shocky a wave ceptory. Vše ostatní je předražené a jde o nákup pocitů.

Jednou jsem slyšel hezkou definici která sem sedí.

Když to uděláš hůř než originál je to kopie. Když to uděláš lépe je to inspirace.

A teď můžem vést spory co je myšleno tím lépe:-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 268
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

tak, pani, precital som to cele ... vonkoncom nie som mudrejsi. kazdy ma svoj nazor a ten si ho brani zubami-nechami. 

osobne to vidim asi tak ako @AndyAaron hned na prvej strane. 

jasne, nie som zastancom kopirok a fejkov. homage uz casom a vyvinom tu na fore tiez nechcem, aj ked ho mam. 

1. otazka vyznieva vtedy, ak sa ti paci urcity dizajn hodiniek, ale ty nechces predat oblicku alebo staru mamu do otroctva, aby si mal na original. 

2. otazka je ta, ze ked "homazisti" dokazu spravit vyrobok kvalitnejsie ako original a za 1/3  - 1/5 ceny, a hlavne vo velmi dobre kvalite. to sa tyka SAN MARTIN, vid vlakno a foto od @nooski

p.s. WOLBROOK su paradne s fajnovym strojom. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Bert uzavřel téma

Borci, vlákno odemykám. Prosím tímto propagátory čínských hodinek, aby si uvědomili, že jejich postoje nesdílím, a adorace čínských sr-ček je mnou pouze trpěna. Důvody akceptace jsem vysvětlil již dříve. Pokud by snad někdo z číňanů opět osobně zaútočil na moderátora, bude mnou zcela nedemokraticky uplatněn princip kolektivní viny. Konec konců, to přece jako čínomilové dobře znáte od soudruhů z Pekingu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Bert odemknul téma

Při vší úctě k chronomagu a jeho majiteli si dovoluji podotknout, že útok na moderátora byl proveden z řad antifans. A taky mi trochu vadí výraz čínomil - jsem přesvědčenej, že s názory na politiku, ať už státní nebo mezinárodní, se shodujeme. Nerad bych, aby příznivci ať už čínských nebo ruských hodinek byli jakkoli spojováni s politikou jejich diktatur atp. Dík :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 26. 5. 2021 v 14:09, Roman-ZA napsal:

tak, pani, precital som to cele ... vonkoncom nie som mudrejsi. kazdy ma svoj nazor a ten si ho brani zubami-nechami. 

osobne to vidim asi tak ako @AndyAaron hned na prvej strane. 

jasne, nie som zastancom kopirok a fejkov. homage uz casom a vyvinom tu na fore tiez nechcem, aj ked ho mam. 

1. otazka vyznieva vtedy, ak sa ti paci urcity dizajn hodiniek, ale ty nechces predat oblicku alebo staru mamu do otroctva, aby si mal na original. 

2. otazka je ta, ze ked "homazisti" dokazu spravit vyrobok kvalitnejsie ako original a za 1/3  - 1/5 ceny, a hlavne vo velmi dobre kvalite. to sa tyka SAN MARTIN, vid vlakno a foto od @nooski

p.s. WOLBROOK su paradne s fajnovym strojom. 

1. Nemám na to, nekoupím si to.

2. Tak ať udělají svůj vlastní výrobek, no jo to pak nikdo nekoupí protože vymyslet design, udělat prototypy jestli to funguje atd něco stojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 27. 5. 2021 v 11:56, lub napsal:

Při vší úctě k chronomagu a jeho majiteli si dovoluji podotknout, že útok na moderátora byl proveden z řad antifans. A taky mi trochu vadí výraz čínomil - jsem přesvědčenej, že s názory na politiku, ať už státní nebo mezinárodní, se shodujeme. Nerad bych, aby příznivci ať už čínských nebo ruských hodinek byli jakkoli spojováni s politikou jejich diktatur atp. Dík :)

Tak technicky vzato, tím že ty homage "za super cenu se zpracováním lepší než origo za třetinu peněz" od Číňana (kterej naprosto kašle na vývoj a jen parazituje) kupujete, tak to je prakticky podpora tý jejich politiky a přístupu, nebo...? :) Nemyslím to jako flame, ale není to v praxi prostě tak? Asi v Číně úplně nezávislí ti hodináři nejsou...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud myslíš nerespektování autorských práv a duševního vlastnictví, tak máš pravdu, ale to asi nechceš respektovat ani ty, když si takové hodinky objednáváš.  Čína to tak má ve všem a řadoví Číňani podle toho hrají.  Ovšem těžko z toho lze dovozovat třeba podporu politiky jedné Číny nebo skupování Afriky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že už zde bylo vše řečeno. Toto téma jsem nechtěl věnovat primárně čínským homážistům, ale spíš homážistům ze strany "původních" značek, ale vidím, že jsme se diskuzí nikam nedostali. Takže téma jako autor zamykám. Díky za slušnou diskuzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Ace84 uzavřel téma

Archivováno

Toto téma je nyní archivováno, a proto není možné odpovídat na toto téma.


×
×
  • Vytvořit...