Přejít na obsah

Pásová bruska


Tobi

Doporučené příspěvky

Ahoj,nemáte někdo zkušenosti s elektrickou ruční pásovou bruskou,případně jakou nekoupit,dík Ruda.
Mám Parkside z Lidlu, během mých víkendových kutilských záchvatů používám a je překvapivě celkem dobrá, za tu cenu bezkonkurenční. Pro častější použití bych volil tu dražší Makitu, ta je perfektní.

Odesláno z mého Nokia 7.2 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi jsem Parkside taky koupil a nevydržel vybrousit ani jednu menší podlahu z měkkého dřeva. Tak jsem jim mašinku vrátil, něco si přidal a koupil Extol EBS 900 VS. A je to úplně o něčem jiném, navíc oproti Makitě výkonnější a o něco levnější. Jinak od Prksidu mám doma ještě přímočarku a taky žádnej velkej hit. Ještě tak na palubky, ale když jsem vyřezával do pracovky kulatej otvor na umyvadlo, tak jsem nebyl schopnej udržet řez kolmo k desce, prostě pilovej plátek podřezával jak svině. A navíc se u toho strašně hřeje motor. Příště už od Parkside nic nechci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Jackie Treehorn napsal:

Kdysi jsem Parkside taky koupil a nevydržel vybrousit ani jednu menší podlahu z měkkého dřeva. Tak jsem jim mašinku vrátil, něco si přidal a koupil Extol EBS 900 VS. A je to úplně o něčem jiném, navíc oproti Makitě výkonnější a o něco levnější. Jinak od Prksidu mám doma ještě přímočarku a taky žádnej velkej hit. Ještě tak na palubky, ale když jsem vyřezával do pracovky kulatej otvor na umyvadlo, tak jsem nebyl schopnej udržet řez kolmo k desce, prostě pilovej plátek podřezával jak svině. A navíc se u toho strašně hřeje motor. Příště už od Parkside nic nechci.

Ono je to asi kus od kusu, nářadí, kde potřebuješ přesnost (třeba pokosová pila) bych z Lidlu nekupoval, ale se zbytkem jsem celkem spokojenej. Asi je to o štěstí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám podezření, že u nářadí se dneska děje úplně to stejný co u jídla. Prostě prodejci dělej trh na východní a západní. Před lety jsem si dovezl aku vrtačku s příklepem Black&Decker z Anglie a kdyby po 10 letech !!! neodešela baterka vrtačka by jela dál. Dneska když vidím v obchodech co je B&D za hobby sračku, tak tomu nechci ani věřit a jaká to bejvala značka. Bohužel jak píše Americkej Bosch už taky není co bejval a to ani v profi řadě, ale záleží taky na typu výrobku. Kdo to nemá lán cesty doporučuju se stavit na čumendu a na kus řeči v prodejně Petek v obci Seč (u tý přehrady). Takhle velkou a nejrůznějším nářadím narvanou prodejnu jsem dlouho neviděl. A pan majitel se nářadím zabývá od revoluce, takže přesně ví kdo u čeho slevil na kvalitě (ale nikoli na ceně) a kdo ještě vyrábí slušný stroje. Nejvíc mě šokoval s Narexem, polovina produkce už je údajně taky předražená čínská srágora 😠

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, Tobi napsal:

No,jak se říká -100 hlav,100 názorů-Lidl jsem zavrhl, příští měsic se ze mne stane státni zaměstnanec-jdu do penze,tak si nadělim Bošku,dik za rady.

Na tvůj popud jsem se také rozhodl pro pásovku, i když jsem nedávno koupil exentrickou brusku od Makity BO5041 a zatím spokojenost, renovace dveří, sem tam nějaká hrana atd., ale teď potřebuji opravit parkety ve starém bytě a s tímhle prckem si to dost neumím představit, tak jsem začal studovat pásovky. Nakonec jsem šel do Makity 9911. Nejsem příznivec Makity, spíš Bosch, ale profi řada, ale tam za to chtěli pro mé použití nehorázné peníze a o zelené řadě nejsem přesvědčen, že je to dobrá volba, po zkušenosti s příklepovkou, AKU vrtačkou a okružní pilou, vše zděděné po tátovi. Makita se trochu tváří jako profi nářadí a jejich hobby řada by měla být červená, ale ta v našich vodách není moc rozšířená a nemám s ní zkušenost.

Jinak Festool, Mafell, Fein, jsou určitě skvělá volba, ale skutečně pro profi použití. Mám ponorku od Mafella a je to skutečně jiná liga než třeba od Makity, ale i jiný prachy.

Neber to, že ti tu Boschu vymlouvám, jen jsem sem hodil svůj názor

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně Parkside nefandím, ale hodně lidí z mého okolí si ho nemůže vynachválit. Pokud to budeš používat sporadicky, asi bych se toho nebál.

Pokud to máš v plánu využívat častěji, šáhl bych po nějaký kvalitnější značce - Makita, Bosch, Metabo, Ryobi atd.

Samozřejmě pokud s tím budeš dělat často a hodně, ber vyloženě profi - Milwaukee, Hilti, Festool, Würth atd. 

 

 

Upraveno uživatelem Trololo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já dneska navezl 30 starších palet, protože a nimi mám nějaké plány v zahradním domku pro děcka a co to znamená? 😅 Objednal jsem tady tu Boschku, ať jsou názory jakékoliv, já mám doma haldu věcí od nich, všechno v zelené a nadmíru spokojený. Samozřejmě se jedná o kutilské práce kolem baráku, ale dvanáctiletá vrtačka upřímně zažila peklo a stále frčí...mám tu značku v oblibě.

https://naradi-skaloud.cz/bosch-pbs-75-a-pasova-bruska

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, African napsal:

Já dneska navezl 30 starších palet, protože a nimi mám nějaké plány v zahradním domku pro děcka a co to znamená? 😅 Objednal jsem tady tu Boschku, ať jsou názory jakékoliv, já mám doma haldu věcí od nich, všechno v zelené a nadmíru spokojený. Samozřejmě se jedná o kutilské práce kolem baráku, ale dvanáctiletá vrtačka upřímně zažila peklo a stále frčí...mám tu značku v oblibě.

https://naradi-skaloud.cz/bosch-pbs-75-a-pasova-bruska

Dobrá volba. Mám od zeleného Bosche asi troje nářadí, které jsem nutně nepotřeboval profi a šlape to pěkně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 5. 2021 v 6:05, Tobi napsal:

No,jak se říká -100 hlav,100 názorů-Lidl jsem zavrhl, příští měsic se ze mne stane státni zaměstnanec-jdu do penze,tak si nadělim Bošku,dik za rady.

Tak Bošku ruším, nakonec bude Makita 9911-hotové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...