Přejít na obsah

Přehození tahu - Omega jak na to?


Doporučené příspěvky

Ahoj všem,

asi mne už z toho j...., vždy jsem nosil tahy a měl jsem klid. Teď jsem chtěl na PO vyměnit kov za aligátora a jsem v pasti. Bergeonem No 6767 to na jední straně stáhnu, ale nevyháčím. Jenom jsem stěžejky ožužlal.  Nyní jsem koupil z Ali čínský bázmek, se kterým se vůbec nechytám. Vůbec to nezachytím, když jsou ty stěžejky ožužlané. Tak se chci zeptat jak ten tah sakra dostanu dolů? Mám to vzít silou a normálně stěžejky vypáčit? A následně použít nové? Vím, existuje Bergeon 7825, ale není ten primárně na Rolex? Nevím když to vypáčím silou, co můžu všechno podělat? Nebo to vzít do DEalu v Ostravě, aby na mne koukali jako na pako? 

Nejradši bych to nechal tak ale teď mám ještě větší cukání, že tam ten řemen potřebuji.

Díky za případné rady 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to dělám malým šroubováčkem, ten je pevný a ostrý. Dělal jsem jak bondovka tak moony a hromadu dalších. Chce to se zapřít, zatlačit na nástroj kolmo ke stěžejce, vysunout ji a popotáhnout tah, ať ti nezaskočí zpátky.

Upraveno uživatelem Dez123
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bergeon 7825 mám na cestě a je primárně dělaný na Rolex co jsem všude zjišťoval. Bergeon 6767 je super a tím by jsi to měl dát, na Omegu myslím trojkou. Jednu stranu zatlačíš a tlakem tah nadzvihneš, aby se šprajcla a pak druhou stranu a znovu tlakem nadzvihneš. Olep si nožky, protože bez kleští to takřka nejde dát, aby jsi nenechal otlak. S 6767 jsem dělal v minulosti všechny své hodinky a šlo to, ale je to pakárna a není nad kleště. Zdali dělají nějaké přímo mířené na Omegu, nevím....ale asi určitě. Vím že má silnější stěžejky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem si na tahy nedávno objednal "vidličku" - sice nějakou čajnu s hromadou nástavců, ale vidina pohodlný výměny byla mylná. Nakonec jsem to s trochou trpělivosti stejně přehodil obyč. vystěžejkovačem (ten teda je Bergeon, těžko říct, jestli to má velkej vliv :)) a vidlička leží mezi ostatním hodinkovým příslušenstvím :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kleste/vidlicka je super tam, kde je v tahu/gume na obou stranach vybrani, pokud mate ostry vidlicky a netresou se vam ruce, je to skvely, neni ani treba nic oblepovat.
Nevim jak Cina, ja mam nejaky lepsi sna za 150 ecek, ale zadny vule, striha presne. Nicmene soudim, ze i Cina s kvalitnima vidlickama bude uplne ok.
Klasickej Bergeon 6767 pak na vse ostatni - ale je treba pouzivat spravy vidlicky, Rolex, Breitling ma mensi, Omega ty vetsi.
Bergeon 7825  - je to levnejsi verze klesti, nema to dorazy. O to dulezitejsi bodou sikovny ruce a samo spravny hroty.

Vsem co pouzivaji sroubovacky a noziky moc diky, to po vas pak odbrusuju ty vrypy :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Seamaster napsal:

Kleste/vidlicka je super tam, kde je v tahu/gume na obou stranach vybrani, pokud mate ostry vidlicky a netresou se vam ruce, je to skvely, neni ani treba nic oblepovat.
Nevim jak Cina, ja mam nejaky lepsi sna za 150 ecek, ale zadny vule, striha presne. Nicmene soudim, ze i Cina s kvalitnima vidlickama bude uplne ok.
Klasickej Bergeon 6767 pak na vse ostatni - ale je treba pouzivat spravy vidlicky, Rolex, Breitling ma mensi, Omega ty vetsi.
Bergeon 7825  - je to levnejsi verze klesti, nema to dorazy. O to dulezitejsi bodou sikovny ruce a samo spravny hroty.

Vsem co pouzivaji sroubovacky a noziky moc diky, to po vas pak odbrusuju ty vrypy :))

Díky moc za postřehy, jinak jsem opravdu manuálně nezručnej. S tou vidličkou zkusím tam ještě hodit ty větší vidličky. Ještě mám dotaz, jak štelujete ten doraz tím kolečkem? A potom zda necháváte ty vidličky normálně kolmo se strojkem, nebo je vyklápíte?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud mas kleste s vidlickama, tak ty lepsi maji doraz jak na rozevreni, tak sevreni.
Doraz na rozevreni je super kdyz tah nasazujes zpet , doraz na sevreni naopak kdyz stezejky sundavas.
Asi video mluvi za vse, nikde nic nepacis, konce se stlaci tak, ze to prose cele vysunes ven.

JO a jedna dulezita vec... bacha na to, aby  byly spravny stezejky. Moc lidi to neresi, ale stezejky maji krom ruznyho prumeru trubky a koncovek i nejakou delku.
Obecne na tahy byvaji o neco kratsi jak na gumu/kuzi, prave proto na nich pak jdou pouzit kleste. 
Uz jsem zazil minimalne 2x takovou prasarnu, ze stezejky nesly ven jinak, nez za cenu rozriznuti pasku a stezejky.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...