Přejít na obsah

Vyvážení setrvačky


Doporučené příspěvky

Mám rozebrané Primky (stroj 66) a řeším, jak zlepšit přesnost chodu.

Rozdíl mezi polohami je přes 38 sekund. Konkrétně mezi polohami korunkou nahoru a dolu, tedy polohy svislé. 
Je to vyvážením resp. nevyvážením setrvačky? Nebo do toho vstupuje i vlásek a jeho rozvíjení.
Vylepším to, když změním vzájemnou polohu setrvačky a vlásku o 180 stupňů? 

Doplním, že rozdíl mezi polohami vdorovně, jsou 4 vteřiny.

Ďekuji za případné rady.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 5. 2021 v 11:55, orol napsal:

Odpovím si sám: Vyvážení setrvačky samotné bylo OK. Prospěla manipulace se zakřivením vlásku. 
Dostal jsem se pod 20 sec. - tedy rozdíl v polohách nastojato.

 

 

Ano, ale dosáhneš zas jiné hodnoty v ostatních polohách, protože je možné že se ti rozkulhají, pokud né v plném nátahu, tak po 24h. Hodně ovlivňuje chod i vycentrování u rolničky a jestli nehází věnec. Pak je tam dalších asi dvacet pastí, co to ovlivní. 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
V 18. 5. 2021 v 11:55, orol napsal:

Odpovím si sám: Vyvážení setrvačky samotné bylo OK. Prospěla manipulace se zakřivením vlásku. 
Dostal jsem se pod 20 sec. - tedy rozdíl v polohách nastojato.

 

 

Ještě mně zajímá, jak jsi poznal, že vyvážení je o.k.?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 2. 7. 2021 v 10:04, orol napsal:

Tak nějak mi přišlo, že se moc nehoupe, když jsem ji měl na váze ... ;)vaha.jpg.0908532b9ab029f103632c3bec43bea7.jpg

poznámka: foto je jen ilustrační, na fotografii není setrvačka Prim.

Jo, takhle to lze zkontrolovat, ale já myslel vyvážení jako takové podle hodnot. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 hodinami, zekon7302 napsal:

Jo, takhle to lze zkontrolovat, ale já myslel vyvážení jako takové podle hodnot. 

Nevím, co máš na mysli - vyvážení podle hodnot.

Hodinky šly blbě, položené na bok (devítkou dolů) se předbíhaly o cca 20 sec/den. Položené na korunce (trojkou dolů) se pozdily o cca 20 sec/den.
Myslel jsem, že je to nevyvážením setrvačky. Ze setrvačky jsem sundal vlásek a na váze zkontroloval vyvážení. To bylo OK setrvačka se plynule zastavila a nezhoupla se zpět.
Chyba byla v zakřivení poslední části vlásku. Po korekci jdou hoďky ve svislých polohách od -9 sec po +10 sec/den. 
Rád bych to vylepšil, ale nevím jak :(

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, orol napsal:

Nevím, co máš na mysli - vyvážení podle hodnot.

Hodinky šly blbě, položené na bok (devítkou dolů) se předbíhaly o cca 20 sec/den. Položené na korunce (trojkou dolů) se pozdily o cca 20 sec/den.
Myslel jsem, že je to nevyvážením setrvačky. Ze setrvačky jsem sundal vlásek a na váze zkontroloval vyvážení. To bylo OK setrvačka se plynule zastavila a nezhoupla se zpět.
Chyba byla v zakřivení poslední části vlásku. Po korekci jdou hoďky ve svislých polohách od -9 sec po +10 sec/den. 
Rád bych to vylepšil, ale nevím jak :(

 

Ale to jsou pěkné hodnoty, co na tom ještě chceš vylepšit. Možná by pomohlo poladit kulhání, pokud ovšem je špatné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...