Přejít na obsah

IWC Pilot Mark XVII


Doporučené příspěvky

Protože musím čekat na Rolexy OP, tak jsem se rozhodl, že si koupím hodinky, které se mi celkem dlouho vizuálně líbily. 

Přemýšlel jsem i o poslední generaci, ale nelíbila se mi na nich datumovka. 

Jsou to moje první automatické hodinky, takže se teprve seznamujeme. Chovám se k nim podle manuálu 🙂

IMG_20210521_092226.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 16 hodinami, Ondrej83 napsal:

Protože musím čekat na Rolexy OP, tak jsem se rozhodl, že si koupím hodinky, které se mi celkem dlouho vizuálně líbily.

... inak z môjho pohľadu je tvoja "náhrada" lepšia, ako povodný kúsok, na ktorý musíš ešte čakať 😄 . Tým nechcem nejako dehonestovať tvoj pôvodný výber, no toto je skutočne pecka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 22. 5. 2021 v 9:27, Pán času napsal:

... inak z môjho pohľadu je tvoja "náhrada" lepšia, ako povodný kúsok, na ktorý musíš ešte čakať 😄 . Tým nechcem nejako dehonestovať tvoj pôvodný výber, no toto je skutočne pecka.

Já jsem je měl od začátku hodně vysoko, ještě jsem uvažoval nad Portuguese 7days. Pak jsem tam měl právě ty OP, které asi stejně nakonec vezmu, ale tam jsem chtěl úplně tu poslední generaci, protože ta předchozí mi nějak vizuálně neseděla. Co tvoje VC? Spokojenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ondrej83 s VC som spokojný, sú to jednoduché hodinky, kde asi nie je čo pokaziť. Chýbajúcej sekundovky som sa pôvodne bál, no teraz to beriem, ako benefit, nakoľko stále nekontrolujem ich presnosť 😄 No zistil som, že nosenie tak tenkých a ľahučkých hodiniek je prudko návykové. 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 5. 2021 v 10:01, Pán času napsal:

@Ondrej83 s VC som spokojný, sú to jednoduché hodinky, kde asi nie je čo pokaziť. Chýbajúcej sekundovky som sa pôvodne bál, no teraz to beriem, ako benefit, nakoľko stále nekontrolujem ich presnosť 😄 No zistil som, že nosenie tak tenkých a ľahučkých hodiniek je prudko návykové. 

 

Takové bych si chtěl taky časem pořídit, hrozně se mi líbí ty tvoje VC Patrimony, PP Calatrava s římskými číslicemi nebo Lange&Sohne Saxonia. To jsou takové krásné jednoduché hodinky. Všelijaké komplikace mě zatím moc neoslovily.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ondrej83 Saxonie sa mi strašne páčia, no z ich modelov sa mi páčia takmer všetky verzie a najprv som pozeral ich dvojručičkový základ THIN, potom že tie s mimostrednou sekundovkou sú tiež zaujímavé a už jedným okom som pozeral, ako je parádne spracovaný dátum u OUTSIZE DATE a odtiaľ už bola krátka cesta k MOON PHASE ... a zrazu som bol pri úplne iných hodinkách podľa svojho zadania za úplne iné peniaze. Tak som sa vrátil na začiatok svojho vyberania a kúpil som si tie, čo sa mi z čistých klasických oblekoviek od začiatku páčili asi najviac. Ak bude ešte niekedy priaznivá situácia a dorastiem do nich, tak raz by som si Saxonia Moon Phase rád kúpil, no k nim je ešte dlhá cesta. Teraz mám plnú hlavu IWC Portugieserov 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...