Přejít na obsah

Zastavení po zašroubování korunky TISSOT, eta 805.112


Doporučené příspěvky

Před časem jsem koupil Tissot 1853 z druhé ruky. Asi po roce mi při povytažení korunky zůstala korunka v ruce, sama se odjistila. Korunku jsem opatrně vrátil nazpět a od té doby začaly problémy se zpožďováním. Korunka již drží a tváří se, že je normálně zajištěna. Předpokládal jsem, že jen došla baterie, ale po proměření baterie by měla být v pohodě, přesto jsem dal novou, kterou jsem před vložením proměřil a napětí je v pořádku. Odjištění a vytažení korunky též funguje normálně.

Při dalším bádání jsem zjistil, že po zašroubování korunky hodinky krátkou chvíli jdou a poté se zastaví, nebo zpožďují. Pokud korunku pouze zamáčknu a nešroubuji, tak je vše v pořádku.

Otázka zní: Kde může být problém, předpokládám na mechanickou závadu. Je šance to nějak opravit, nebo by bylo vhodnější vyměnit strojek? Přeci jen Eta 805.112 je asi to nejlacinější, co mohl výrobce použít.

Pokud zde již stejné téma je, tak mne prosím nekamenujte, nepodařilo se mi podobnou závadu za dva dny dohledat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Ahoj, jedná se o problém stroje. Ve vašich hodinkách je původní verze stroje u které časem došlo k poškození, které se projevilo právě zastavováním po zašroubování korunky. Oprava je možná a to v některém z autorizovaných servisů, kde v rámci celkové opravy dostanete stroj nový.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za odpověď.  Moc z výsledku zjištění nejsem nadšen, ale alespoň vím, kde hledat chybu. 

Trochu mne mrzí, že výrobce ze země proslavené výrobou hodinek dává do hodinek za 10k takový strojek. Je vidět, že výdělek je aż na 1. místě

 

Upraveno uživatelem vsezved
Korekce chyb.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ano tenhle Plasťák ETA za cca 450,-   měl  kamarád v hodikách pro manželku za  15000,- . 

Ano výdělek je bohužel  na prvním místě  a nejhorší je, že to poznáš až po otevření hodinek.

A majitel se pak diví, že po 5 letech jsou na výměnu stroje. Bohužel.    

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel tento super stroj je používán v mnoha značkách za super cenu. Ale ta předchozí varianta byla asi lepší. To nic nemění na tom že to je jednorázovka. Problém bude asi ale jinde a pokud bude chtít někdo debatovat tak budu rád. Za poslední rok jsem měnil tyto stroje 3x a pokaždé nové a pokaždé jsem nakonec vracel peníze že stejně hodinky čas od času nejdou. Že by korunka?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...