Přejít na obsah

Seiko cal. 7s26 záměna za NH35/36


Doporučené příspěvky

Zdravím vás kolegové

protože už nevím co roupama, tak mě napadlo, jak zušlechtit moje Seika 5 a to tak, že bych je osadil strojkem NH 35 z jiných hodinek - dárců orgánů, do nich by se vrátila ta 7s26 z Pětek. Pozice korunky je na 4 u všech shodná.

řeším ale 3 zásadní otázky:

1) jestli jsou tyto kalibry 100% zaměnitelné - že jim padne pouzdro jako ulité a je shodné osazení ručiček a ciferníku?

2) Kalibr nh 35 má pouze datum - je možné ho doplnit věncem ukazatele dne z 7s26 a souvisejícími díly? U toho bych rád vyměnil i datový věnec z 7s26, protože má lepší font.

3) jestli je hřídelka korunky zaměnitelná?

 

Je možné, že je to celý ptákovina, ale líbily bi se mi Seika 5 s hackingem a manuálním nátahem. 

úkony spojené s výměnou v pohodě zvládnu, ale nerad bych se do toho pouštěl s nejistým výsledkem, abych nakonec zjistil, že to v nějakém kroku selže a já budu mít rozkuchaný dvoje hodinky na operačním stole :)

 

Děkuji za rady a odpovědi, J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takto

7s26 má Day Date, NH35 pouze Date , čili jestli se dají díly datového a dnového věnce osadit z 7s26 na NH35?

Ale i kdyby jo, tak stejně zkrachuju na hřídelkách, protože jsem původně myslel, že přehodím pouze strojky, ale původní korunky použiji i s původní hřídelkou. No není to neřešitelné, ale jelikož pouzdra jsou rozdílné velikosti, tak by se musela jedna hřídelka dokoupit.

Takže rozhodne, jak to je s tím přehazováním věnců dne a data? 

Upraveno uživatelem Jerryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

TOHLE jsi viděl?

podle mě, pokud můžeš použít ten černý plastový bazmek na otáčení dnového věnce, tak by neměl být problém. Dnový věnec je nasazený na středu a pouze zajištěný závlačkou. 

A nový NH35 by měl přijít s dlouhou hřídelkou, tak by mělo stačit vyšroubovat starou hřídelku z korunky, novou zkrátit na stejnou délku a našroubovat korunku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odkaz, budu si to muset víc nastudovat.

Sledoval jsem včera videa na YT - rozborky NH35 a NH36 a přišlo mi, že jsou stejný a  že NH35 je vlastně NH36 bez ozubení a věnce dnů, který by tam měl jít namontovat. Otázka je , jestli je ozubení a datové a dnové věnce nh36 jsou zaměnitelné s 7s26.

Pokud bych strojek kupoval, tak koupím rovnou NH36 s day-date. Ale já bych chtěl využít hodinky, co už mám, tak je to jiné. Tyto dárcovké jsou větší než Seiko 5, takže zkrácení hřídelky je možné.

Pokud chci pak dárcovské (původně s NH35) osadit kalibrem 7s26 z Pětek, tak potřebuji novou hřídelku. Co jsem se dočetl, tak by snad hřídelka z NH35 měla pasovat i do 7s26, ale obráceně ne, to mi hlava nebere.

Škoda, že už nestihnu Aliexpress v bezcelním limitu, protože tam tyhle díly stojí pár dolárků.

Co mě od projektu trochu odrazuje je, že ty Seiko 5, co právě nosím jsou perfektní a nechci je rozdrbat. Mám ještě jedny starší Seiko 5, kde bych si to mohl vyzkoušet na nečisto a to asi bude nejlepší možnost. Takže mi asi chybí pouze hřídelky.

Nevíte, kde by šly koupit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Porovnání 7S26 (vlevo) a NH35 (nečekaně vpravo ;) )

Vypadají skoro stejně. Na NH35 chybí kolečko k rychlonastavení dne. 

AVŠAK věnec dne NELZE nasadit na stroj NH35 protože má vysoké hodinové kolo navíc bez zářezu pro "segerku".

Nevylučuju, že hodinová kola se dají prohodit, ale vyzkoušené to nemám.

Hřídelek na NH35 se válí na ebaji hodně, dokonce i v Evropě.

nh357S36-1.jpg.900208a77dc6e7a22c78d398ffd19638.jpg

nh357S36-2.jpg.095a41b23ec69b08d183b6de52243567.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za porovnání. Je to tam perfektně vidět.

Ten můj nápad s přehozením strojků vypadal strašně jednoduše a nemělo to stát nic než hodinku zábavné práce.

Teď to už vypadá jinak. Nakonec z toho vyplývá, že mnohem jednodušší by bylo koupit rovnou nový NH36. Jenže takový záměr jsem vůbec neměl. Asi to nechám, jak to je.

Děkuji za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...