Přejít na obsah

Aqua Terra


Psuťák

Doporučené příspěvky

ještě k té slevě, vybíral jsem hodinky dost dlouho a zvažoval více modelů (Omega Constellation quartz, mechanika, RADO, ..., nakonec Hour Vision).

 

Oslovil jsem několik hodinářství a nikde jsem po druhém, třetím jednání neměl problém dosáhnout slevu 20%. Je pravda, že to už bylo za platbu v hotovosti. 15% jsem dostal i na prvotní mail. Takže si myslím, že určitě na slevu 20% se dá dosáhnout - alespoň u značky Omega.

 

Ještě je důležité z jaké ceny, hned na začátku jsme v jednom obchodě dostal nabídku na tuším 15%, ale z vyšší ceny, takže tam jsem dál nejednal. Takže pozor, i cena se může v jednotlivých obchodech lišit.

 

Jinak jednal jsem s hodinářstvím i z Plzně (už zde i zaznělo) a setkal se s velkou vstřícností a ochotou. Moje jednání bylo pouze po mailu, ale pokud bych býval nenarazil na akci časopisu Mariaane, tak jsem asi kupoval v Plzni.

 

Hodně štěstí při výběru a jednání o ceně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 40
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

ještě k té slevě, vybíral jsem hodinky dost dlouho a zvažoval více modelů (Omega Constellation quartz, mechanika, RADO, ..., nakonec Hour Vision).

 

Oslovil jsem několik hodinářství a nikde jsem po druhém, třetím jednání neměl problém dosáhnout slevu 20%. Je pravda, že to už bylo za platbu v hotovosti. 15% jsem dostal i na prvotní mail. Takže si myslím, že určitě na slevu 20% se dá dosáhnout - alespoň u značky Omega.

 

Ještě je důležité z jaké ceny, hned na začátku jsme v jednom obchodě dostal nabídku na tuším 15%, ale z vyšší ceny, takže tam jsem dál nejednal. Takže pozor, i cena se může v jednotlivých obchodech lišit.

 

Jinak jednal jsem s hodinářstvím i z Plzně (už zde i zaznělo) a setkal se s velkou vstřícností a ochotou. Moje jednání bylo pouze po mailu, ale pokud bych býval nenarazil na akci časopisu Mariaane, tak jsem asi kupoval v Plzni.

 

Hodně štěstí při výběru a jednání o ceně.

 

Ahoj,

 

děkuji za odpovědi.

 

Platba v hotovosti mi nevadí; zkusím tedy po zvážení velikosti kontatovat několik hodinářství mailem a uvidím prvotní nabídky. Moc tedy nevím jak jednat o ceně v krámu (nemám zrovna obchodního ducha), ale pro tento účel se určitě rád "obchodníkem" stanu. Nemáš nějakou ověřenou fintu?

 

Díky, Petr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

děkuji za odpovědi.

 

Platba v hotovosti mi nevadí; zkusím tedy po zvážení velikosti kontatovat několik hodinářství mailem a uvidím prvotní nabídky. Moc tedy nevím jak jednat o ceně v krámu (nemám zrovna obchodního ducha), ale pro tento účel se určitě rád "obchodníkem" stanu. Nemáš nějakou ověřenou fintu?

 

Díky, Petr

 

No minimálně je dobré si něco připravit, například historku typu - jaká je cena ? Aha tak to je mimo moje možnosti - mám tyto vyhlídnuté na internetu za xxxxx což je asi tak moje maximum co můžu vydat. Samozřejmě by mi bylo příjemnější to koupit tady se zárukou + v kameném obchodě a trochu bych si za to i připlatil, ale nemůže to být o moc více než tahle cena. Můžete mi nabídnout nějakou slevu. Pokud ano hned bych zaplatil zálohu...

 

Základem vyjednávání je uvědomit si, že výsledek musí být kompromis aby byly spokojené obě strany a navržená cena nesmí být mimo realitu - například nabídka je 20 tis. Já chci 18 takže navrhuju 16 a na 18 ti se pak domluvíme jako na kompromisu. Slevu můžeš očekávat cca 15%, takže začni vyjednávat na ceně slevněné cca o 20% od standardní ceny na krámě. Vyjednávej vždy osobně, nebo max. po telefonu, nikdy ne e-mailem - nemůžeš reagovat na to jak se tváří druhá strana.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem slevu řešil já:

 

Začal jsem kupovat hodinky jako laik, takže jsem na začátku sledoval ceny - internetový obchod, fórum a pod. Na základě toho jsem dospěl k závěru, že prodejce může 20 % oželet, že mu i tak dost zůstane (jo, marže jsou asi velké) a s tímto cílem jsem začal vyjednávat.

 

Vyjednávat se musí opatrně (měl jsem trochu výhodu, dlouhá léta jsem působil jako obchodní manažer). Začal jsem v obchodě, kde jsem vůbec nákup neplánoval. Zkusil jsem reakci na slevu, samozřejmě 20 % se prodejci zdálo hodně. Ale to je OK. Hlavně jsem sledoval reakce obchodníka, argumenty proč slevu nemůže dát vyšší, ... S dosaženou slevou (15%) jsem zašel do dalšího obchodu (už jeden ze tří vybraných, kde jsem si hodinky hodlal koupit).

 

Zde jsem už jednal o ceně déle. Samozřejmě pochvala prodejce, služeb, obecné povídání o ceně. Při dalším jednání jsem zatlačil na pilu a argumentoval nejmenovaným obchodem (pouze z jakého je města), kde jsem dostal slevu a jakou, zda mi může nabídnout více. A proč bych to rád koupil právě u něj, ale cena musí být nižší. A šlo to - na 18%, za to platba hotově. Bylo mi celkem jedno, zda vyberu peníze, nebo budu platit kartou, ale hodně jsem to okecal. Prodejce musí mít dojem, že něco získal, vybojoval. Můsí si slevu zdůvodnit. Prostě snažil jsem se o dojem strategie win - win (ale asi to tak moc nebylo).

 

Pak jsem pokračoval v dalším obchodě, člověk už má nějakou slevu domluvenou, takže se jedná lépe, může se více "tlačit na pilu". Docela to zabírá, když se člověk zmíní o velice konkrétní slevě, kterou dostal jinde. Z praxe vím, že výše slevy pro obchodníka není až tak podstatná (oni si to samozřejmě nepřipouští, ale podvědomě to tak je), ale hlavně nechtějí prodat za méně, než si myslí, že mohou reálně dosáhnout. Pokud věrohodně popíši možnosti slevy jinde, určitě mi nabídne více - chce přece prodat. A jelikož já mohu jít jinam a nekoupit nic, protože jsem jinde slevu dostal, pokusí se ji dorovnat a dát něco navíc.

 

Já takto poměrně snadno dosáhl na 20 %, ale na druhou stranu, výš už by se šlo asi hodně těžko, snad jen nějaké zaokrouhlední částky třeba na tisíce. Podmínky: platba v hotovosti, okamžité rozhodnutí pro objednávku.

 

PS: trochu jsem to prodejci ztížil i tím, že jsem se naoko rozhodoval mezi dvěma modely - jeden byl o hodně levnější. Prodejce se pak sám snažil mě přesvědčit k tomu dražšímu, takže v otázce slevy rád spolupracoval.

 

Nepokládám výše napsané za nějaký obecný návod, hodně pak také záleží na samotném jednání, ale já to zkusil takto a vyšlo to. Někdo zase třeba zvolí postup několika návštěv jednoho prodejce s tím, že jej bude lámat na slevu - také cesta.

 

Moc ale nedoporučuji se ohánět tím, že někdo známý tam dostal větší slevu. To by mohlo mít opačný efekt, zde hodně záleží na tom, jak byla ta sleva dosažena, což mnohdy nevíte. Navíc jednání má zůstat mezi prodejcem a kupujícím, určitě nebude prodávající rád, že víte od někoho, jakou mu dal slevu.

 

A závěrem, rozhodně se nebojte si o slevu říci, nic tím nemůžete pokazit - přirážku k ceně Vám opravdu nikdo nedá. Můžete jen získat.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc vám děkuji za obsáhlé a věcné odpovědi. V příštím nebo přespříštím týdnu hodlám navšívit Pražské krámy i Plzeňského Altmana, porovnám velikosti hodinek a budu se snažit vyjednat co nejlepší cenu. Už se mi o hodinkách i zdá; tak jak se to blíží, teším se čím dál víc.

 

Po koupi vložím fotky, abych se podělil o radost :goof:.

 

Petr

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 5 týdnech...

Ahoj,

 

tak radost se nekoná. Nakonec jsem se rozhodl pro ty menší, k mojí ruce se hodí víc. Byl jsem dnes v Altmanu Plzeň a

hodinky jsem si dokonce odnesl. V restauraci jsem je začal důkladněji zkoumat a zjistil jsem, že red dot není v pořádku;

dýnko se nechalo odšroubovat normálně rukou. Vrátil jsem se, byla mi nabínuta zkouška vodotěsnosti a t.d., přes to prachy zpět a kupuju v cizině. Bohužel, nebo spíš Bohudík, že jsem si toho všiml sám. :(

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podařilo se mi dosáhnout slevy kolem 10%, ale byl jsem příliš natěšený a dál jsem nejednal. Takže děkuji všem, ikdyž příslušný efekt po koupi se zatím odsouvá. Zkusím to jinde.

 

Už se to někomu z vás stalo, že by hodinky byly nezavřené?

 

Pokud má někdo tip, kde koupit s co nejbližší dodací dobou, prosím poraďte.

 

Jinak musím do Swiss.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem cca před týdnem sondoval případnou slevu na B-čka ve Flóře (název krámu si napamatuji, je v 1. patře šikmo naproti Klenotum). Protivné dámy mi oznámily, že poskytují max. 7% a to ještě jen pro stálé zákazníky. Měl jsem i dojem, že byly uražené co jsem si to vlastně dovolil ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

15% běžně přes email a 20% na místě. 10% je vzhledem k tomu, jak to mají prodejci v ČR natáhnutý, je prostě a jednoduše málo. O tom bych se ani v prodejně nebavil.

 

 

s těma 20% bych raději moc nepočítal, běžně 10% za hotovost, ale 20 rozhodně není standard, jedině v rámci nějaké akce

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj všichni, prodejce začal tuším na nějakých 6ti %, to při mé první návštěvě. Dostali jsme se tehdy na slevu 10%. Při koupi už jsem toho moc nedomluvil, chtěl jsem co nejrychleji pořídit a hodinky si pořádně prohlédnout. Škoda, že jsem to neudělal ještě v prodejně. Na druhou stranu, jsem rád, že na to nepřišli sami v krámu. Nevěřím totiž, že by hodinky nenabízeli dále. Altman u mne již nikdy více.

Upraveno uživatelem Psuťák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

15% běžně přes email a 20% na místě. 10% je vzhledem k tomu, jak to mají prodejci v ČR natáhnutý, je prostě a jednoduše málo. O tom bych se ani v prodejně nebavil.

Můžeš mi prosím těch běžných 20% domluvit? Rád bych si pořídil jedny Rolexky, a možná i jedny Paneraie, ale jsem nováček, a nevím jak se to s tou běžnou slevou dělá...Díky.C.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem cca před týdnem sondoval případnou slevu na B-čka ve Flóře (název krámu si napamatuji, je v 1. patře šikmo naproti Klenotum). Protivné dámy mi oznámily, že poskytují max. 7% a to ještě jen pro stálé zákazníky. Měl jsem i dojem, že byly uražené co jsem si to vlastně dovolil ...

Taky se mi stalo. Byl jsem stejne neprijemny a rekl, ze teda radsi koupim jinde. A 10 % bylo na svete :). Pri predani hodinek tam byla jina smena s prijemnyma brunetama..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky se mi stalo. Byl jsem stejne neprijemny a rekl, ze teda radsi koupim jinde. A 10 % bylo na svete :). Pri predani hodinek tam byla jina smena s prijemnyma brunetama..

 

No já je ještě dodráždil tím, že jsem jim ve finále sdělil, že i Dušákovic mi dají víc a možná i s úsměvem.

 

V Čechách jsem kupoval pouze jedny nové hodinky a to Speedmastery v Klenoty Aurum. Měly akci ve vztahu vyřízení jejich PK. Po sepsání žádosti vystavovaly jakýsi šek na první nákup na -20%. Další nákupy jsou myslím vždy -10%, ale to se mi v dnešní době a nadprůměrných cen v čechách zdá trochu málo ...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

tak konečně; včera jsem pořídil Omega Aqua Terra Seamaster, průměr 39mm. Prodejcem byl

Rattrapante a vše proběhlo velice hladce. Po kontaktování jsem se domluvil na záloze, po jejímž

přijmutí byl chronometr objednán. Po týdnu pak měl prodejce hodinky připraveny. Udělal jsem si

menší výlet a po doplacení si hodinky přivezl.

 

Vřele doporučuji. Jednání v porovnání s Altmanem bylo podstatně příjemnější, profesionálnější a i přes

jazykovou bariéru připadalo snažší a přínosnější.

 

Tady několik fotek

 

1145.jpg

2787.jpg

3116.jpg

4515.jpg

5562.jpg

 

Děkuji za rozšíření obzoru a věc(č)né připomínky členů.

 

Žel bohu - či dík, už mi ten zájem asi zůstane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...