Přejít na obsah

Synchronizace vteřinové a minutové ručičky


Mašu

Doporučené příspěvky

Zdravím pánové,

dokázal by mi někdo, prosím, poradit, jak nejlépe nastavovat čas u automatů tak, aby, když je vteřinová ručička na 12, tak aby ta minutová lícovala přesně s indexem?

Moc díky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Mašu napsal:

Zdravím pánové,

dokázal by mi někdo, prosím, poradit, jak nejlépe nastavovat čas u automatů tak, aby, když je vteřinová ručička na 12, tak aby ta minutová lícovala přesně s indexem?

Moc díky. 

Nevím, zda to není vtip, ale každý se jednou učí:

Vyšroubuješ korunku a když bude vteřinovka na 12, tak korunku vytáhneš na max., vteřinovka se zastaví a pak korunkou sešteluješ minutovku přesně na pozici. Pak korunku zacvaknout zpět a vteřinovka se rozběhne. Pak korunku zašroubovat. Pokud je teda šroubovací, když ne, tak stejný postup bez šroubování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Mašu napsal:

Asi jsem tu otázku špatně formuloval.

Když se hodinky rozjedou, tak ne vždycky, když je vteřinovka na 12 poloze, tak minutovka přesně lícuje index (je třeba mezi) indexy atp.

Pokud na některých indexech sedí dobře a na některých ne, tak to není problém strojku. To bude nejspíše problém natištění, případně aplikace indexů. Možná také špatně vycentrovaný ciferník...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Já teda stále nerozumím otázce, dělám to denně, když si beru jiné, obvykle stojící hodinky:

1. U automatů natáhnu hodinky jen tak aby se rozešly, u manuálního nátahu zcela 

2. Vytáhnu zcela korunku aby se chod zastavil

3. Přetočím čas tak, aby hodinová ručička byla cca mezi 5-7, popř. 17-19 (podle toho kdy je natahuji, zda do 12.00 nebo po 12.00, kvůli poškození mechanismu nastavení data).

4. Zamáčknu korunku a nechám vteřinovou ručičku dojít na 12, tam ji vytažením korunky opět zastavím

5. Nastavím čas o minutu dál (reálný čas běží a hodinky stojí, musím je tedy nastavit o minutu napřed, abych je pak rozešel ve správný čas). Občas to chvíli dá, než nastavím minutovou ručičku přesně na index, u některých hodinek má korunka malý prázdný chod, ale nakonec se to vždy podaří. Na tohle jsem trochu úchyl a nemám rád hodinky, kde tvar a délka minutové ručičky a také minutové indexy neumožňují přesné nastavení na index, třeba moc krátká nebo dlouhá ručička nebo zakončená jinak než do špičky. 

6. Čekám necelou minutu na správný čas (třeba podle mobilu) a když vteřiny doběhnou na 60/0, stisknu korunku a hodinky se rozejdou. Při správném stisku korunky už s minutovou ručičkou nehnu a mám nastaven přesný čas, kdy vteřinová ručička protíná pozici 12 ve chvíli, kdy je minutová ručička na indexu.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...