Přejít na obsah

A Star (Orient) is born...


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 49
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Přiznám se, že nevím přesně, jak to myslíš, ta ručička ukazuje celou hodinu, kterou si nastavíš podle místního časového pásma oproti času, který máš nastavený standardně, tedy doma. Mně ukazuje čas v Tokiu, protože jsem ve vesnici vedle hodinky koupil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Já po nich koukal fakt dlouho, vždycky, když jsem někde narazil na jejich fotku, tak jsem je začal zkoumat a pořád si říkal, jestli na nich najdu něco, co by mi mohlo za čas vadit a nikdy jsem nic takového nenašel, potom se mi je povedlo sehnat a než dorazily, tak jsem přemýšlel, jestli třeba ve skutečnosti nebudou tak pěkný jako na fotkách, a ono ne, ve skutečnosti jsou snad ještě hezčí. Jako jejich největší chybu bych tak viděl asi jen to, že se blbě shánějí, ale tak všechno jde, když se chce...
20210905_1821566.jpg.d2415ceb434d5ddebd140c8f085f7cca.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, AndyAaron napsal:

Nezda se to, ale jsou celkem velke a masivni, i kdyz papirove jen 41mm. A neni to true GMT. Jinak chybu nemaj, spis naopak :)

 

Před hodinou, JR_2010 napsal:

Já po nich koukal fakt dlouho, vždycky, když jsem někde narazil na jejich fotku, tak jsem je začal zkoumat a pořád si říkal, jestli na nich najdu něco, co by mi mohlo za čas vadit a nikdy jsem nic takového nenašel, potom se mi je povedlo sehnat a než dorazily, tak jsem přemýšlel, jestli třeba ve skutečnosti nebudou tak pěkný jako na fotkách, a ono ne, ve skutečnosti jsou snad ještě hezčí. Jako jejich největší chybu bych tak viděl asi jen to, že se blbě shánějí, ale tak všechno jde, když se chce...
 

To jste mi moc nepomohli.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, AndyAaron napsal:

Nezda se to, ale jsou celkem velke a masivni, i kdyz papirove jen 41mm. A neni to true GMT. Jinak chybu nemaj, spis naopak :)

Ahoj promin jsem celkem začátečník....ale co myslíš tím že nejsou true GMT? Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

true GMT = muzes nastavit lokalni (hodinovou rucku) i GMT rucku cas bez zastaveni celeho strojku, navic po prekroceni pulnoci hodinove rucky se posunuje i datum tam i zpet.
Nejvice ukazkovych videi je na tohle tema napr. pro Rolex GMT v porovnani s jakoukoliv ETA 2893 a jejich derivaci.

ale jinak zpet k tem Orient Star - tyhle jsou fakt paradni, asi si dnes trochu zaguglim… :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

true GMT = muzes nastavit lokalni (hodinovou rucku) i GMT rucku cas bez zastaveni celeho strojku


Tady si myslim, ze to neni presne. Pri nastaveni hodinove rucky (lokalni cas) se GMT rucka nehne. A kdyz vytahnes korunku a nastavujes GMT, tak uz se ti zastavi i vterinovka, ne?
Jinak Rolex vs ETA je dobrej priklad.
Jo a googli pomalu a vytrvale, bude to chvilku trvat.

[mention]Spongebob [/mention] mrkni do odkazu, co jsem posilal. Zjednodusene:
True GMT - vytahnes korunku jednou, vterinovka jede, otacenim ti skace hodinova rucka po hodinach a GMT stoji. Vytahnes korunku do druhe pozice, hodinky se zastavi a nastavujes je komplet vcetne GMT. Je to dobre pro cestovatele pri zmene casoveho pasma.

False GMT - vytahnes korunku do prvni pozice, vterinovka jede, na jednu stranu otacenim poskaluje GMT rucka a hodinova stoji, na druhou stranu menis datum. Vytahnes korunku do pozice dva a hodinky stoji a otacenim jezdi vsechny rafiky. To se hodi kdyz jsi na stejnem miste, ale chces sledovat jine casove zony.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky



Tady si myslim, ze to neni presne. Pri nastaveni hodinove rucky (lokalni cas) se GMT rucka nehne. A kdyz vytahnes korunku a nastavujes GMT, tak uz se ti zastavi i vterinovka, ne?
Jinak Rolex vs ETA je dobrej priklad.
Jo a googli pomalu a vytrvale, bude to chvilku trvat.

[mention]Spongebob [/mention] mrkni do odkazu, co jsem posilal. Zjednodusene:
True GMT - vytahnes korunku jednou, vterinovka jede, otacenim ti skace hodinova rucka po hodinach a GMT stoji. Vytahnes korunku do druhe pozice, hodinky se zastavi a nastavujes je komplet vcetne GMT. Je to dobre pro cestovatele pri zmene casoveho pasma.

False GMT - vytahnes korunku do prvni pozice, vterinovka jede, na jednu stranu otacenim poskaluje GMT rucka a hodinova stoji, na druhou stranu menis datum. Vytahnes korunku do pozice dva a hodinky stoji a otacenim jezdi vsechny rafiky. To se hodi kdyz jsi na stejnem miste, ale chces sledovat jine casove zony.

jo, mas pravdu Ondro, spatne jsem se vyjadril. Jinak tak, jak jsi to v techto 2 odstavcich popsal, je to asi nejvystiznejsi…
Je fakt, ze svoje false GMT s ETA takhle opravdu pouzivam, naposledy pri olympiade, nebo kdyz neco dlouhodobe resim s kolegy z jineho svetadilu…
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...