Přejít na obsah

Seiko Monster


Doporučené příspěvky

Ahoj všem, tak mi dosluhují moje Monstra první generace, mají cca 9 let a klobouk dolů před tím, co všechno vydržely...

Asi rok zpět byly v servisu za 2000kč z důvodu totální nepřesnosti, teď po roce začal zas problém. Dokud jsou v klidu na stole, přesnost dobrá, na ruce klidně 5 minut za půl hodiny do plusu.

Řeším co s nima, mám je rád, ale nechci je furt tahat po servisech.

Dal by se třeba sehnat nový strojek a vyměnit ?

Jsem si na ně za tu dobu fakt zvykl, mají svou patinu a pro mě své kouzlo, vyzkoušel sem za tu dobu kde co a stejně se k nim vždy vrátil.

Díky předem za pomoc 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je docela smůla. Cena původního servisu nebyla nízká. Nevím kolik stojí strojek, ale představuji si cenu kolem 1000, když nové Seiko 5 se dají sehnat kolem 2000. Výměna strojku je triviální záležitost. Měl by tam být stejný 7s26.

Upraveno uživatelem Jerryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Jerryl napsal:

Tak to je docela smůla. Cena původního servisu nebyla nízká. Nevím kolik stojí strojek, ale představuji si cenu kolem 1000, když nové Seiko 5 se dají sehnat kolem 2000. Výměna strojku je triviální záležitost. Měl by tam být stejný 7s26.

Pětky za dvojku? V jakým roce žiješ :) 

Jinak já si cca 2 roky zpátky nechával v Koscomu měnit strojek do SNX431, je tam tuším stejný jako v Monstrech a vycházelo to celé na nějaké 2 tisíce. Takže počítej od dvou nahoru, míň to určitě nebude...

 

Edit: samozřejmě za předpokladu, že to chceš řešit v ofiko servisu. A jak píše brownwld, třeba to fakt bude nějaká blbost, jestli jsou po servisu a nedělalo ho jistý hodinářství z Prahy.

 

Upraveno uživatelem VojtaB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 minutami, Martin12345 napsal:

Tak jsem našel doklad, byly v Brně v hodinářství Strnad a to 21.2.2020, uvedeno-celková oprava stroje, test vodotěsnosti, cena 2120kč, proto se mi to už podobnou opravou řešit nechce.

Tak to jim to odnes na reklamaci, ne? Dávat 4k+ za opravu Monster, to by se mi fakt nechtělo vzhledem k ceně těch hodinek, i když je mám taky rád...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, VojtaB napsal:

Tak to jim to odnes na reklamaci, ne? Dávat 4k+ za opravu Monster, to by se mi fakt nechtělo vzhledem k ceně těch hodinek, i když je mám taky rád...

Myslím, že záruka je na opravu půl roku ? A co,řekne že sem s nima někde ťuknul a zaplatím zas dvojku. No právě proto jsem tady, stály tenkrát 5, oprava 2, co dál 🙂

Upraveno uživatelem Martin12345
korekce
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Do 7S26 bych už neinvestoval, NH36 se dá sehnat z Ali nebo ebay kolem šesti stovek, budeš ještě potřebovat novou korunku (taky cca 600 z ebay). Pak stačí jen přehodit dnový věnec z původního 7S26, přehodit strojky, nasadit novou korunku na zkrácený stem z NH36 a je hotovo.. Ještě je vhodný přendat plastovej držák strojku z původního 7S26, ale není to nutnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem zběžně našel, se zárukou by to mělo bejt takto: https://www.skrblik.cz/nakupovani/zakony-a-prava-nakupujicich/zarucni-lhuty-a-reklamace/

Každopádně já bych je zkusil vyreklamovat, i kdyby ta záruka byla třeba jenom rok a byl jsi po, stejně věřím tomu, že bejt to nějaká blbost, tak ti to jako zákazníkovi opraví, když ne zadarmo, tak za něco symbolickýho... Když ne, poslal bych to do Onyxu. Radši bych riskl 100 za kurýra než rovnou kupovat strojek.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, E36 napsal:

Do 7S26 bych už neinvestoval, NH36 se dá sehnat z Ali nebo ebay kolem šesti stovek, budeš ještě potřebovat novou korunku (taky cca 600 z ebay). Pak stačí jen přehodit dnový věnec z původního 7S26, přehodit strojky, nasadit novou korunku na zkrácený stem z NH36 a je hotovo.. Ještě je vhodný přendat plastovej držák strojku z původního 7S26, ale není to nutnost.

Tak tímhle podle mě ty hodinky ukázkově zprzníš... Nemluvě o tom, že těmi modifikacemi, aby to tam pasovalo si zaděláváš na další průšvih. Kvůli ušetřené +/- tisícovce...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, VojtaB napsal:

Co jsem zběžně našel, se zárukou by to mělo bejt takto: https://www.skrblik.cz/nakupovani/zakony-a-prava-nakupujicich/zarucni-lhuty-a-reklamace/

Každopádně já bych je zkusil vyreklamovat, i kdyby ta záruka byla třeba jenom rok a byl jsi po, stejně věřím tomu, že bejt to nějaká blbost, tak ti to jako zákazníkovi opraví, když ne zadarmo, tak za něco symbolickýho... Když ne, poslal bych to do Onyxu. Radši bych riskl 100 za kurýra než rovnou kupovat strojek.

 

Abych řekl pravdu, nemám nejmenší chuť se dohadovat o záruku, taky si myslím, že za ty roky už ten strojek nejpolehlivější být nemusí, tak bych fakt nejraději nový strojek. Ale zas cpát tam něco z Ali, nebo Ebay a bastlit to, to se mi nechce už vůbec...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, E36 napsal:

Do 7S26 bych už neinvestoval, NH36 se dá sehnat z Ali nebo ebay kolem šesti stovek, budeš ještě potřebovat novou korunku (taky cca 600 z ebay). Pak stačí jen přehodit dnový věnec z původního 7S26, přehodit strojky, nasadit novou korunku na zkrácený stem z NH36 a je hotovo.. Ještě je vhodný přendat plastovej držák strojku z původního 7S26, ale není to nutnost.

To už si můžu rovnou koupit ty Sharky, nebo jak se ty fejkovky jmenujou 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VojtaB: Co přesně na tom zprzníš? Okem nepoznáš rozdíl a celá úprava je zcela vratná do původního stavu.

Martin: Je fuk, kde to koupíš, NH36 je strojek od Seiko Instruments, ekvivalent 4R36 v druhé generaci Monster.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, E36 napsal:

VojtaB: Co přesně na tom zprzníš? Okem nepoznáš rozdíl a celá úprava je zcela vratná do původního stavu.

Martin: Je fuk, kde to koupíš, NH36 je strojek od Seiko Instruments, ekvivalent 4R36 v druhé generaci Monster.

No OK, ale tudy bych jít nechtěl, nevíš, jestli se dá sehnat i ten původní strojek ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třeba já :D 

Ale vážně, pak ti už zbejvá jen ten nový strojek... Rozhodně bych ho kupoval u AD, což je určitě Koscom, jestli někdo další, to nevím. Ale myslím, že tak budeš mít 100% jistotu, že už s tím strojkem někdo něco nedělal a nebude muset na servis znova. Přesně jak ty jsem uvažoval u těch SNX - než servis letitého strojku, tak koupím za stejné peníze nový. Jen škoda, že už jsi jednou zaplatil ten servis.

@E36No flame, ale dáváš do hodinek strojek, co tam nepatří, v čem to prznění není...? :) Jasně, vratný to je, ale jak kolega píše, chce to mít bezproblémové a vzhledem k tomu, jak jsi dobře popsal, co je všechno třeba udělat, přijde mi to jako zbytečný mrzení. Navíc ten strojek jde normálně sehnat a není drahý, neřeknu, když sháníš něco do vintážek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...