Přejít na obsah

Co s Číňanama?


Bert

Doporučené příspěvky

Petr72: Od toho tu jsou moderátoři, aby dali po gulách i antifejkařům, když se zjevně snaží vyvolat flame. Prostě zachovat slušnou diskusi a vyvarovat se porušení pravidel na obou stranách. Teď to bylo tak, že výlev antičíňana = bez reakce, výlev (zdaleka ne tak ostrý) čínomila = varování, ban, smazání vlákna.
Shewcza: Rozdíl mezi hodinářskou firmou, která tvořila dějiny a parazity, vidím a plně chápu. Ale podle mě mají na fóru o hodinkách prostor obě dvě. 
Btw. Jak asi tradiční švýcarské firmy braly Seiko v 70s, když je plně zasáhla Quartz krize? 

Upraveno uživatelem 5etter
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 442
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Striktně bych to nezakazoval. Hranice mezi jasným fejkem, skoro fejkem a jakousi inspirací není jedna tenká čára. Viz. tady vždycky zmiňovaný Steihart nebo Davosa vs. všechno ostatní. Už jsem psal do vlákna San Martin, že já to vše považuju za větší či menší napodobeniny a od přírody mi to nedělá dobře a tak to ani nekupuju, ani nenosím, protože bych si připadal blbě a neměl bych z toho radost. Tu radost z dobrého (levného) nákupu, kterou tady někteří zdůvodňují svůj nákup, bych já z toho neměl. Je to o každém z nás, pro mě to dělá i nějaký dojem o člověku (netvrdím, že musí mít všichni nutně swiss HH, ale relativně levných a přitom originálních hodinek je mraky).

Musím se přiznat, že mě to i začalo bavit to sledovat. Mám u toho takovou (pa)chuť, jako když mi kdysi dali děti ochutnat nějaký barevný bonbóny: měly různý barvy, jeden sis vzal - třeba žlutý a ten mohl být buď s příchutí vanilky a nebo zvratků. No a ta chvíle, kdy jsem cucal bonbón a přemýšlel, jestli to je vanilka a nebo zvratky, tak tohle tak nějak pociťuju při sledování některých čínských vláken.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je nepochybné, že Bert s Číňany a jejich parazitováním má problém. Tím, že je tady trpí, jim ale dělá službu. Já osobně bych nic nezakazoval, ale líbí se mi ten nápad se záložkou "Parazitické značky". Stanovil by se podíl vlastní produkce vůči parazitním modelům, kdy pokud by značka podíl nesplnila, pak by byla v příslušné záložce "Parazitické značky". Pokud má někdo 100% parazitních modelů, není o čem diskutovat a do záložky "Parazitické značky" patří.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, dykmore napsal:

No ale teď jsi nevědomky potvrdil, co jsem psal o úhlech pohledu. Bavíme se tady o pojmu "homage", který i mně osobně přijde trapný. Ale dejme tomu, pro tu nejasně definovanou skupinu hodinek zatím používáme označení homage. Parazitují na designu, který je momentálně chráněn nějakým patentem, vzorem apod.? Pokud ano, není o čem mluvit, pryč s tím, je to hnus. Pokud ne, je to legální. Tobě se třeba prezentace homage zde na fóru (nebo všeobecně) nelíbí, a na základě toho, co jsi napsal, soudím, že se ti to zdá neetické a zaměníš tedy termín za "kopírka". Taková homage, nebo kopírka, může být hodně kvalitně zpracovaná, takže už o ní nenapíšeš, že například je ti z ní nevolno. Takže tvůj úhel pohledu je etický, je to tak? Ale někomu to třeba neetické nepřijde, stačí mu, že to je legální, a je spokojený. Nebere v potaz, že by se to nemělo dělat. Pokud to není zakázáno, bere to tak, že je to dovoleno. A to se tady prostě bije.

Nevim, za me je vsem naprosto jasne co je kopirka a co ne. Ty nejasne hranice se tykaji tak malo modelu, ze vubec nema cenu se jimi zabyvat. U drtive vetsiny je vic nez jasne. Kvalitu neresim, ta nema vliv na to, ze je to kopirka. Legalni/nelegalni, nevim jak vypadaji aktualni patenty a prumyslove vzory a priznavam ze je mi to jedno. Kopirka je jako jit na navsteve na hajzl a nesplachnout. Jiste to neni nelegalni, ale vsichni vime ze se to nedela. Fejk je hodit to rovnou vedle misy. Nejaky rozdil tam je, ale konecny dojem je prakticky stejny. 
Cela tahle debata je jen o tom, ze to nekoho bavi. Ani se neda rict, ze to nechape, nebo nechce pochopit. Tady neni nic k nepochopeni. Je to jasne jak facka. 
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vše podstatné již asi bylo řečeno v příspěvcích přede mnou, ale jestli mohu projevit názor, tak ho projevuji.

Čínské Homage Willardů a Tuňáků jsem si také v zápalu zakoupil a pokud se podíváte, co jsem o nich napsal, tak s duševním vlastnictvím Seika 100% souhlasím a mám to výrobcům "homáží" za zlé, že využívají skuliny a přiživují se na populárních modelech. Je úplně jedno, jestli je to San Martin za 300 US nebo Adisedive za 100. Tento boj svádím v sobě. Nevím, jestli hodinky budu nosit nebo jestli je použiju na pokusy nebo jiný projekt, ale díky Čínské sekci jsem se  dopředu dozvěděl, co za své peníze na Aliexpressu dostanu a za to jsem rád.

Trochu řečnická otázka je, pokud základem hodinek je poctivý stroj původem od Seika, jsou to kopírky jenom napůl???Podle mě homage fejky nejsou, ale je to trochu nahraně.

Za fejky považuji hodinky od černocha na pláži, který se snaží prodat nablejskaný, avšak skoro nefunkční Rolády za 50 Usd, což jemu zajistí přežití do druhého dne a kupujícímu pachuť z dovolené, že vyhodil peníze za úplný šmejd.

Nakonec malá analogie:

Je prostituce dobrá nebo špatná?  Prostě tu je, ať souhlasíme nebo ne, ale do bordelu nás nikdo chodit nenutí.

-------------------------

Takže suma sumárum

Jsem pro zachování  Čínské sekce a jestli ji nazvete Smradlavou Stokou je mi jedno. 

 

 

Upraveno uživatelem Jerryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vše podstatné již asi bylo řečeno v příspěvcích přede mnou, ale jestli mohu projevit názor, tak ho projevuji.
Čínské Homage Willardů a Tuňáků jsem si také v zápalu zakoupil a pokud se podíváte, co jsem o nich napsal, tak s duševním vlastnictvím Seika 100% souhlasím a mám to výrobcům "homáží" za zlé, že využívají skuliny a přiživují se na populárních modelech. Je úplně jedno, jestli je to San Martin za 300 US nebo Adisedive za 100. Tento boj svádím v sobě. Nevím, jestli hodinky budu nosit nebo jestli je použiju na pokusy nebo jiný projekt, ale díky Čínské sekci jsem se  dopředu dozvěděl, co za své peníze na Aliexpressu dostanu a za to jsem rád.
Trochu řečnická otázka je, pokud základem hodinek je poctivý stroj původem od Seika, jsou to kopírky jenom napůl???Podle mě homage fejky nejsou, ale je to trochu nahraně.
Za fejky považuji hodinky od černocha na pláži, který se snaží prodat nablejskaný, avšak skoro nefunkční Rolády za 50 Usd, což jemu zajistí přežití do druhého dne a kupujícímu pachuť z dovolené, že vyhodil peníze za úplný šmejd.
Malá analogie:
Je prostituce dobrá nebo špatná?  Prostě tu je, ať souhlasíme nebo ne, ale do bordelu nás nikdo chodit nenutí.
-------------------------
Takže suma sumárum
Jsem pro zachování  Čínské sekce a jestli ji nazvete Smradlavou Stokou je mi jedno. 
 
 

Takže když ty fejky Rolád z pláže budou stát 300USD, bude v nich Sellita takže na tom vlastně Švýcaři nejsou tratní, tak je to Ok?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je právě ta řečnická otázka.

Já neobhajuji existenci fejků, ale existenci čínské sekce, kde se člověk může dočíst i o napodobeninách, fejcích, homážích. Tím, že se o nich nebude psát, nezmizí.

Upraveno uživatelem Jerryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Jerryl napsal:

Já neobhajuji existenci fejků, ale existenci čínské sekce, kde se člověk může dočíst i o napodobeninách, fejcích, homážích. Tím, že se o nich nebude psát, nezmizí.

Mám na to podobný názor. Psát, vysvětlovat, provádět mezi lidmi osvětu. Na zákazy a zákonné kroky by tady měly být kontroly celníků, rozhodnutí soudů atd.. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 42 minutami, Anela napsal:

chtelo by to nejaky sraz... ja myslim, ze bychom videli, ze jsme vsichni fajn lidi co maji radi hodinky a zas by bylo lip :)

Já rozhodně fajn člověk nejsem!

Vidím to v barvách... Kucí, koukněte na moje San Martin!

hujer-v-nas(Article)_rdML1J6.jpg.1b69f085f08a2b3863ae53a5f0f3dcde.jpg

...

wtffffff.jpg.83b4e91949cb595edfa3b3abc642a062.jpg

 

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry že narušuju antidiskriminační dýchánek, medvídek Pů by měl z mnoha názorů jistě radost - teda jestli celníkama a soudama myslíte ty jeho. Pluralita je prima věc, akorát mám nepříjemný pocit že právě v čínské čtvrti dlouhodobě ubývá “osvětových témat” (ve smyslu originální čínské produkce + varování před tím jak přesvědčivé dnes bývají čínské fejky) na úkor “homážového” camrání ve stylu “koukněte jelita na čem jsem dnes ušetřil u Alibaby, za pár dní nazdar v inzerci”  :thumbsdown_anim:

A pro jistotu bez ironie: Fórum patří Bertovi, z provozu téhle čínské prádelny NIC nemá a regulace/vaporizace témat “na hranici legality/rasismu” bude vždycky tou nejnevděčnější (a přesto potřebnou) částí práce pověřených moderátorů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 hodinami, michalval napsal:

Musím se přiznat, že mě to i začalo bavit to sledovat. Mám u toho takovou (pa)chuť, jako když mi kdysi dali děti ochutnat nějaký barevný bonbóny: měly různý barvy, jeden sis vzal - třeba žlutý a ten mohl být buď s příchutí vanilky a nebo zvratků. No a ta chvíle, kdy jsem cucal bonbón a přemýšlel, jestli to je vanilka a nebo zvratky, tak tohle tak nějak pociťuju při sledování některých čínských vláken.

asi lépe bych to nenapsal +1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, travex napsal:

To je pravda, příspěvek jsi vyvážil pouze rasově, nikoliv genderově.

Hned ráno jsem zaplatil odpustky!

https://www.lego.com/cs-cz/product/everyone-is-awesome-40516?icmp=HP-SHH-Standard-NO_Hero_Rainbow_40516_Product_HP-PR-NO-8ELW67UFBL

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně bych žádné vlákno - parazitické hodinky a podobně nezakládal. Vlákno San Martin si plynulo tak nějak samo, prezentace hodinek byla nenásilná a ač tam mohl každej, tak dokud se tam neobjevilo pár hanlivejch skoro urážek, tak začla i protistrana argumentovat.

Já, jako vůl, co sleduje skoro všechno jsem tam lezl, ač bych si je nekoupil, ale kvůli fotkám to bylo super. Osobně bych to nechal tak, jak to bylo doposud, měřil bych stejným metrem všem - jak obhájcům, tak hanitelům a nechal bych to plynout. Chápu, že někoho štve, že napíše cena/výkon, někoho zase štve, že se velkohubě vychloubá RLX/AMG, většinou se ale tyhle spojení nemusejí vůbec potkat a dokážou vedle sebe na jednom foru klidně existovat.

Vzhledem k tomu, že majitel veřejně vyzval k debatě, nebo já to tak pochopil, tak bych i chtěl podotknout, že bych pozměnil i jiné rozhodnutí, ale to už je asi demokracie moc :-))

Toť názor můj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...