Přejít na obsah

Co s Číňanama?


Bert

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 442
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Zaprisahal jsem se, ze to tady ani v jinych vlaknech nebudu komentovat (a taky nebudu komentovat hodinky), ale jestli po osmi letech tady muzes poprve o nekom bez ironie rict a myslet vazne, ze je gentleman, tak ja jsem tedy asi byl celou dobu na jinem foru....

Drtiva vetsina lidi, troufnu si rict ze vlastne vsichni, ktere znam osobne, ci jsem s nimi mel nejakou interakci jsou pro me gentlemani a spravni chlapi (a holky 🙂).

No nic, tohle ma kazdy asi nastavene jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, Murphy97 napsal:

Zaprisahal jsem se, ze to tady ani v jinych vlaknech nebudu komentovat (a taky nebudu komentovat hodinky), ale jestli po osmi letech tady muzes poprve o nekom bez ironie rict a myslet vazne, ze je gentleman, tak ja jsem tedy asi byl celou dobu na jinem foru....

Drtiva vetsina lidi, troufnu si rict ze vlastne vsichni, ktere znam osobne, ci jsem s nimi mel nejakou interakci jsou pro me gentlemani a spravni chlapi (a holky 🙂).

No nic, tohle ma kazdy asi nastavene jinak.

Hm, ty budeš asi taky rozenej lichotník :thumbsup_anim:, tebe bych chtěl mít doma :cheers:. Woe, konečně mi někdo nenadává a musíš přijít ty a ten okamžik zkazit 🤣 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, 5etter napsal:

Tomuhle říkám názor gentlemana a snad poprvé na tomto fóru myslím slovo gentleman opravdu vážně a bez ironie. Takto by to mohlo fungovat, kdyby tady panovala vyváženost a demokracie.

A jak malo k tomu staci.

Hlavne, ze se to hodi do kramu a pak uz je to vyvazene, demokraticke a dzentlmenske.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, děkuji, že na toto téma diskutujete, a poskytujete mi tak potřebný vhled do duše chronomagora. Opravdu, chci zaujmout takové stanovisko, které bude co nejvíce konsenzuální, aniž by poškodilo dobrou pověst Chronomagu.

Nyní trochu nevážně: Pokud zde zmiňujete demokracii, vězte, že za nejlepší definici této formy vládnutí považuji tu z pera Terryho Pratchetta: "Demokracie znamená, že má každý právo zvolit si svého tyrana"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

do doby, než tady začali výkřiky obhajující fejky sem čínskou sekci ignoroval, ale sere mi jak může někdo mluvit o poctě původním modelům od výrobců co platili vývoj a maj užitné vzory a patenty, a krást jejich design 1:1, sorry, děte s tím do prdele, zopakuju mockrát napsane a vyřčené, je tu @Bertovo , celý to tu platí, tak ať si ve finále rozhodne sám, je asi pro podporovatel fejků velký plus, že dal prostor k diskuzi, ale to je tak max, bych to hodil do parazitický sekce a už i to bude moc, protože je to vlastně tolerance fejků tady na foru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 minutami, Bert napsal:

Přátelé, děkuji, že na toto téma diskutujete, a poskytujete mi tak potřebný vhled do duše chronomagora. Opravdu, chci zaujmout takové stanovisko, které bude co nejvíce konsenzuální, aniž by poškodilo dobrou pověst Chronomagu.

Nyní trochu nevážně: Pokud zde zmiňujete demokracii, vězte, že za nejlepší definici této formy vládnutí považuji tu z pera Terryho Pratchetta: "Demokracie znamená, že má každý právo zvolit si svého tyrana"

Naprosto souhlasím, proto se nevyjadřuji přímo k problematice, do toho se zatáhnout nechci nechat. Komentuju to okolí a zkouším, kam až tvá "demokracie " sahá.:cheers:

Platí i jednoduchá rovnice - platíš, vlastníš - tvoje pravidla a respektuju to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem si jedny 1:1 kopírky vědomě koupil a tím evidentně přešel k temné straně síly. Je mi vlastně úplně fuk, jestli se sekce smaže, omezí nebo zakáže. Nikoliv teda z důvodu "prozření", ale už to začíná být mírně otravné i číst. Kvůli tomu sem nechodím.

Jo a kdyžtak to budu dávat do žumpy, sice jsem tam ještě nikdy nic nepsal, ale tam se prý může vše. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 54 minutami, Bert napsal:

Přátelé, děkuji, že na toto téma diskutujete, a poskytujete mi tak potřebný vhled do duše chronomagora. Opravdu, chci zaujmout takové stanovisko, které bude co nejvíce konsenzuální, aniž by poškodilo dobrou pověst Chronomagu.

Nyní trochu nevážně: Pokud zde zmiňujete demokracii, vězte, že za nejlepší definici této formy vládnutí považuji tu z pera Terryho Pratchetta: "Demokracie znamená, že má každý právo zvolit si svého tyrana"

Berte, bojím se, že se v této diskusi nikdy nedostaneme k jednomu opravdu spravedlivému závěru. Vždycky bude někdo nespokojený a vždycky bude mít někdo pocit, že závěr je neobjektivní. Když do toho vneseme demokracii, bude to chaos  a věčné dohadování. 

Osobně bych  všechny "Číňany" akceptoval jen v kulinářském vlákně a když myslím všechny, tak všechny (včetně MPM). Možná je můj názor povrchní, ale když já nikdy do těch čínských vláken nelezu a zajímají mě jen seriózní hodinky. 

Chronomag je Tvůj, urči to podle sebe a bude.

Čínská kuchyně.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Josefe, ale kdyz do tech vlaken nechodis, tak cemu ti vlastne vadi? Navic jak jsem se tu snazil zminit, tak i v Cine jsou serioznejsi znacky, jako je treba Seagull, takze ten by padl v nemilost jen proto, ze to je Cinan? 

Kazdy at si chodi do tech casti fora, ktere ho zajimaji, a neplive ohen a jed tam, kde ho to nezajima. A bude klid.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to by mohlo fungovat. Ať mají prostě vyhrazenou svojí sekci jako doposud a nedávají ty fejky do vláken: Co mate prave na ruce, najtsot, prodám atd. Slušný lidi do sekce čína nepolezou a mohl by být klid. To mi přijde jako docela dobré řešení Ondro. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímám se o hodinky sice jen "pár" let ve srovnání s některými členy a mimochodem mnoho z nich (z vás) má můj obrovský respekt díky znalostem, chování na úrovni atd. Obecně mě úroveň tohoto fóra, když jsem ho před lety našel, velmi ale velmi překvapila (pozitivně samozřejmě). Takže za mě, toto by mělo být je místo diskuze na úrovni a bašta gentlemanů.

Z mého pohledu je to nesmírně těžká otázka. Když jsem s hodinkami začínal, taky jsem měl vyhlídnutý model od Tissot za cca 15 tis., ale tenkrát mi bylo -náct a dát za hodinky 4 tis. nebo 15 tis. byl velký rozdíl, takže jsem skončil u jeho volnější inspirace od módní značky, prostě si mi líbil design, ale "originál" jsem si nemohl dovolit.

Což je podle mě přesně kam hommage-inspirace-kopírkadesignu mířila, míří a vždycky mířit bude. Design prodává v první řadě. Až pak jsou to unikátní strojovny atd. Ale jak řekneme, co je ok a co nikoliv? I kvalitní značky se v minulosti "inspirovaly". Viz třeba tyto Tagy (originálně sice na jubilee).

17f5426e-7ae1-4075-84c7-16e576c7fdba.jpg

A děje se to pořád, napadá mě třeba ML Aikon.

2KZl1dMh.jpg

Díky tomu, že vydělali peníze na těchto modelech, měli možnost dělat i další s vlastním designem? Možná. Takže za mě, ať si každý nosí, co chce. Jediná výjimka je fake, ten je samozřejmě naprosto zakázaný, to je bez diskuze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, shewcza napsal:

Jo to by mohlo fungovat. Ať mají prostě vyhrazenou svojí sekci jako doposud a nedávají ty fejky do vláken: Co mate prave na ruce, najtsot, prodám atd. Slušný lidi do sekce čína nepolezou a mohl by být klid. To mi přijde jako docela dobré řešení Ondro. 🙂

"Slusny lidi" bych nahradil "Koho to nezajima".
Tohle jsou presne ty momenty, ktere prilevaji olej do ohne. Kastovat se tu preci takto nechceme, ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, AndyAaron napsal:

Josefe, ale kdyz do tech vlaken nechodis, tak cemu ti vlastne vadi? Navic jak jsem se tu snazil zminit, tak i v Cine jsou serioznejsi znacky, jako je treba Seagull, takze ten by padl v nemilost jen proto, ze to je Cinan? 

Kazdy at si chodi do tech casti fora, ktere ho zajimaji, a neplive ohen a jed tam, kde ho to nezajima. A bude klid.

Rozumím. Však ono se to nakonec neřeší jen v těch "čínských" vláknech, ale i ve statutech, prodeji, obecné diskusi.  Je to jak v reálném životě, čína všude kam se podíváš.  Určitě Ti nebudu hanět Seagully, stejně jako jsem nikdy nehaněl  jiné značky, které mě osobně nezajímali...třeba Damasko a co se tu kvůli téhle značce všechno dělo. 

Jak píši, nechal bych to na Bertovi a pak respektovat jeho rozhodnutí..., ikdyž cítím, že by rád sdílené rozhodnutí po diskusi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, AndyAaron napsal:

Kazdy at si chodi do tech casti fora, ktere ho zajimaji, a neplive ohen a jed tam, kde ho to nezajima. A bude klid.

S touto castou prispevku mam urcity problem. Ja do cinskych vlaken neleziem a nebyt tu toho celeho, ani neviem, ze existuju. Resp. zistil som to ked pozeram v predajnej sekcii na Tuna (ktorych mi preslo rukami niekolko kusov) a zrazu vidim cinsky fejk na predaj....tak toto asi nebude koser? Resp. potom by sa to dalo dotiahnut do stavu, nech neleziem do konkretnych inzeratov, ktore zavanaju predajom fejkov? 🍻

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, EpsteinBarr napsal:

S touto castou prispevku mam urcity problem. Ja do cinskych vlaken neleziem a nebyt tu toho celeho, ani neviem, ze existuju. Resp. zistil som to ked pozeram v predajnej sekcii na Tuna (ktorych mi preslo rukami niekolko kusov) a zrazu vidim cinsky fejk na predaj....tak toto asi nebude koser? Resp. potom by sa to dalo dotiahnut do stavu, nech neleziem do konkretnych inzeratov, ktore zavanaju predajom fejkov? 🍻

To možná bude tvůj problém, kam lezeš a co komentujes, nebo ne? Psal jsem totéž, lezes tam, co tě zajímá a komentuje, slušně co chceš. Opravdu nevím, v čem máš problém? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokial na tunakoch nie je napis Seiko, tak to nie je fejk, ale maximalne hodinky inspirovane nejakym povodnym designom, aj keby to inak vyrabali na kvantovom replikatore. A potom sa mozes zacat zaoberat mierou inspiracie, ktora komu pride este OK a komu uz nie, ale bez napisu to proste nie je fejk. Inak by sa podla tejto logiky museli zakazat aj Orliky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...