Přejít na obsah

Co s Číňanama?


Bert

Doporučené příspěvky

To možná bude tvůj problém, kam lezeš a co komentujes, nebo ne? Psal jsem totéž, lezes tam, co tě zajímá a komentuje, slušně co chceš. Opravdu nevím, v čem máš problém? 

A to je zase zbytecne utocna poznamka ne? Cinske hodinky, respektive cinske napodobeniny se zacaly prelevat do celeho fora. A stejne jako muzeme byt toleratni ke kupujucim, tak musime akceptovat to, ze se fungovani techto firem nekomu nelibi (pokud zachova pravidla slusneho chovani). Kdyz dam hodinky na hranici padelku do verejneho prostoru, musim pocitat s tim, ze to od nekoho schytam. Nebo se tu smi jen placat po zadech a negativni reakce jsou zakazane?
Pokial na tunakoch nie je napis Seiko, tak to nie je fejk, ale maximalne hodinky inspirovane nejakym povodnym designom, aj keby to inak vyrabali na kvantovom replikatore. A potom sa mozes zacat zaoberat mierou inspiracie, ktora komu pride este OK a komu uz nie, ale bez napisu to proste nie je fejk. Inak by sa podla tejto logiky museli zakazat aj Orliky. 

Za prve bych se rad ohradil proti obhajobe padelku na zaklade premisy, delalo se to vzdy, podivejte se do historie na model xy. To je argumentacni faul. To te nejake chovani bylo historicky prijatelne, neznamena, ze je i dnes. Utrpne pravo take ceske soudnictvi nezna. Pouziva se tu k obhajobe kopii casto a dost mi to stve. Za druhe padek samozrejme muze byt i bez pouziti znacky. Zalezi na tom, jak ma kopirovany model nastavene ochrane vzory. A i pokud nema, proc nema treba pro Asii bylo rozebrano dobre ve vlakne ve vseobecne diskuzi, zdaleko to neznamena, ze tomu musime tleskat.

Jak jsem psal drive, ja bych tu nic nezakazoval, ale zaroven proste musi byt majitele cinskych kopii priprveni na kriticke komentare. Samozrejme pokud se ponesou ve slusne rovine.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 442
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 9 minutami, prischera napsal:

Jak jsem psal drive, ja bych tu nic nezakazoval, ale zaroven proste musi byt majitele cinskych kopii priprveni na kriticke komentare. Samozrejme pokud se ponesou ve slusne rovine.

Ano, s tím souhlasím. Nejsme tady od toho, abychom se jen plácali po ramenou. Kritické komentáře třeba nejsou tolik příjemné, ale nepochybně mají v diskusi své místo. Nemám s tím problém, pokud to není ve stylu, kdy se odpůrci určitých hodinek slétnou na jejich majitele jako vosy na bonbón.

Příklad z praxe ve vlákně San Martin:


azeppelin: během pár hodin asi dvacet trollících příspěvků, ve kterých se neúnavně snažil rozpoutat flame a vyprovokovat čínomily k podrážděné reakci (zde nazýváno jako edukační činnost) - bez trestu

nooski: jedna slušná reakce (viz níže) a hned ban na měsíc za trolling a flamewar a smazání vlákna

Nemohu se zbavit dojmu, že se tady měří dvojím metrem, neslušné jednání odporující pravidlům (trollení) se odpůrcům číny přehlíží a u čínomilů je tvrdě trestána jakákoliv reakce.

nooski.thumb.PNG.d582c6dc01e69fcfa78c959e6e0545be.PNG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten tlak na akceptaci predmetnych napodobenin je teda udivujici. Nechte nas zit vy zli a agresivni zastnaci originalu. My sice kupujeme a podporujeme kradeny design, ale v souladu se zakonem, takze je vsechno v poradku. Neuveritelny pristup k zivotu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 42 minutami, prischera napsal:


A to je zase zbytecne utocna poznamka ne? Cinske hodinky, respektive cinske napodobeniny se zacaly prelevat do celeho fora. A stejne jako muzeme byt toleratni ke kupujucim, tak musime akceptovat to, ze se fungovani techto firem nekomu nelibi (pokud zachova pravidla slusneho chovani). Kdyz dam hodinky na hranici padelku do verejneho prostoru, musim pocitat s tim, ze to od nekoho schytam. Nebo se tu smi jen placat po zadech a negativni reakce jsou zakazane?

Za prve bych se rad ohradil proti obhajobe padelku na zaklade premisy, delalo se to vzdy, podivejte se do historie na model xy. To je argumentacni faul. To te nejake chovani bylo historicky prijatelne, neznamena, ze je i dnes. Utrpne pravo take ceske soudnictvi nezna. Pouziva se tu k obhajobe kopii casto a dost mi to stve. Za druhe padek samozrejme muze byt i bez pouziti znacky. Zalezi na tom, jak ma kopirovany model nastavene ochrane vzory. A i pokud nema, proc nema treba pro Asii bylo rozebrano dobre ve vlakne ve vseobecne diskuzi, zdaleko to neznamena, ze tomu musime tleskat.

Jak jsem psal drive, ja bych tu nic nezakazoval, ale zaroven proste musi byt majitele cinskych kopii priprveni na kriticke komentare. Samozrejme pokud se ponesou ve slusne rovine.

Mě to vzhledem k vyjádření pisatele nijak útočné nepřijde, útočné mi přijde vyjádření různých fejkobijcu a moralistů, co to tu šmahem odsuzují. A rozhodně mi nepřijde, že by tyhle reakce někdo zakazoval, ty ten dojem z poslední doby máš? Klidně mi je sem pošli nebo do SZ, pak se omluvim. Do prodejního vlákna to dle mého nepatří a v sekci čínské hodinky jsem nepozoroval, že by to nějak přerůstaly únosnou mez, do zásahu a útoku, kterým se pár členů bránilo a ani se jim nedivím. 

A Kubo, tvé názory beru, útočne se vyjadřují max v dopravních věcech, ač s tebou nemusím souhlasit. A jestli považujes za slušné ty komenty k čínské produkci a me za útočné vyjádření, tak tomu nerozumím už vůbec 

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, ggrand napsal:

Doufam, ze si mistni lepsi lide vzdycky kupuji Tatranky a ne nejake mrdky ala Horalky nebo jine smecka treba z Lidlu (Apeninky). 

Je to hruza, ze nekdo zije podle zakonu, souhlasim.

takto prrr, Horalky su povodne, od r. 1965 ich vyraba SEDITA, predtym to boli Pecivarne Sered.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Tatranky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 minutami, Frantik napsal:

Většina místních lepších lidi nenosí na ruce shit z činy a nedělá machry s ukradenym designem. Slzy fejkaru jsou kořením tohoto fora 🙂 

Většina místních lepších lidí nosí na ruce shit z Číny zkompletovaný ve Švýcarsku a předstírá, že o tom neví.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, s tím souhlasím. Nejsme tady od toho, abychom se jen plácali po ramenou. Kritické komentáře třeba nejsou tolik příjemné, ale nepochybně mají v diskusi své místo. Nemám s tím problém, pokud to není ve stylu, kdy se odpůrci určitých hodinek slétnou na jejich majitele jako vosy na bonbón...

Nebudu se vyjadrovat ke konkretnim situacim. A souhlasim s tebou ze se odpurci kopii kopii obcas ozyvaji daleko za carou slusne diskuze. Ale to i zastanci. Zrovna tvoje prispevky jsou casto presne na te hranici sarkasmu a popichovani, ktera by mozna byla fajn v diskuzi u piva, ale v psane forme jen prileva olej do ohne. Takze znovu.
Jsem odpurce firem, jejich zivobyti je postavena na parazitovani na modelech zavedenych znacek. Pokud umite udelat dobre hodinky, udelejte i vlastni design. Je mi jedno jestli jste z Ciny, Svycarska nebo treba Gronska.
Jsem odpurcem zakazu takovych znacek na foru. Zakazy obecne nevedou k nicemu dobremu, pokud se nejedna o zasadni veci.
Podporuji konstruktivni a klidne i sziravou, ale vecnou kritiku podobnych vyrobku.
Tedy ne si blbec co nosi fejky. Ale hodinky co sis koupil maji design ukradeny znacce xy, moc nechapu, ze te jako milovnika hodinek tesi, i kdyz maji treba dobre zpracovani.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, Roman Tichy napsal:

takto prrr, Horalky su povodne, od r. 1965 ich vyraba SEDITA, predtym to boli Pecivarne Sered.

https://cs.wikipedia.org/wiki/Tatranky

Tatranky jsou original (1945). Horalky prisly 20 let po.

Tady je videt, jak je to s vnimanim puvodnosti ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, ggrand napsal:

Tatranky jsou original (1945). Horalky prisly 20 let po.

Tady je videt, jak je to s vnimanim puvodnosti ;)

Opavia vyrábí Tatranky a Horalky s vyšším podílem cukru a rostlinných tuků na bázi palmového oleje. Dále arašídové Tatranky už vyrábí bez arašídů-v rámci "optimalizace produktového portfolia" – pouze s umělou příchutí.[3] Dříve podíl arašídů tvořil až 10% z váhy výrobku.

SEDITA-Pečivárne Sereď používají palmový, kokosový, bambucký a slunečnicový olej a o něco menší podíl cukru. V oříškových a arašídových verzích důsledně dodržuje podíl cca 8% ve váze výrobku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napis je zakladnym a urcujucim atributom fejku. Tym napisom skusas ludi ojebat, ze nosis na ruke nieco co nie je v skutocnosti pravda. Ak je na ciferniku napisane Relax a nie Rolex, aj keby to inak bola kvantova kopia, tak je kazdemu na prvy pohlad jasne,  ze majitel nenosi na ruke pol mega a miesto v poradniku mu nemusel odkazat na smrtelnej posteli jeho otec. S Relaxom si maximalne clovek bez znalosti, alebo bez vkusu, ale nie podvodnik.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dlho som vahal, ci prispiet. Ale po tom, ako tato banda zacala "plevelit" uz aj fejsbukovu stranku, vyjadrim sa.

Som zasadne proti promovaniu fejkovych cinskych skopirovanych smejdov za 100 dolarov na tomto fore! Nemam problem s lacnou poctivou hodinarcinou, pochvalim aj Seika za 300 eur, aj lacne quartzky mi vedia urobit radost, ale TOTO NE! To je ako keby sme na fore o Starcrafte diskutovali, ako cracknut BattleNet. TO by s nami modi urobili razny koniec a tu o tom chceme diskutovat v ramci demokracie? Tak povolme aj vlakno o fejk Rolexoch. Alebo o Omegach! Ved aj to je Mejd in Čajna... 

 

Este raz, TOTO NE!

Upraveno uživatelem miguel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...