Přejít na obsah

Co s Číňanama?


Bert

Doporučené příspěvky

No dobre, ale "silno inspirovany design" tu zjavne v nejakej, vacsej nez malej, miere povoleny je... za vsetko menujme napriklad ten ohrany Orlik... Tak kde presne je ta hranica, kedy je to inspirovanie este v pohode a kedy uz nie? Ked Eddie z Timefactors opajcne Omegu, tak je to OK, ale ked Cinan opajcne tuniaky, tak uz nie?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 442
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tak ve vlákně Ostatní prodej jsem si 100% jistej, že by neprošla taška Vuis Lutton. Sharkey Monster je úplně to samý a je to v inzerci dál. Na BMW fóru, jestli nějaké je, se asi taky nebudeš chlubit s Shuanghuanem a prodávat ho tam, i když legálně je všechno v pohodě a ještě to prezentovat jako "lásku k autům ve všech podobách" a "super zpracování a poměr cena výkon".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 31 minutami, cali napsal:

Napis je zakladnym a urcujucim atributom fejku. Tym napisom skusas ludi ojebat, ze nosis na ruke nieco co nie je v skutocnosti pravda. Ak je na ciferniku napisane Relax a nie Rolex, aj keby to inak bola kvantova kopia, tak je kazdemu na prvy pohlad jasne,  ze majitel nenosi na ruke pol mega a miesto v poradniku mu nemusel odkazat na smrtelnej posteli jeho otec. S Relaxom si maximalne clovek bez znalosti, alebo bez vkusu, ale nie podvodnik.

S tim nesouhlasim. I bez napisu se muze jednat o imitaci, coz je klamani spotrebitele, precist celou definici si muzete precist tady: https://www.podnikatel.cz/clanky/prodavate-padelky-problem-budete-mit-i-v-pripade-ze-se-k-tomu-priznate/

A proto to sem nepatri.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím, už ve školní četbě (román Král Krysa, tuším) se zmiňovaly fejky Omeg. A to byla druhá světová... tomu se nevyhneme...

Jinak k tomu, co tuhle diskuzi asi odstartovalo (humáče Seiko tuňáků a monster v inzerci) - za mě: takovýhle humáčů Rolex subů je spousta, až nám to ani nepřijde divné. Secvaklo nám to až u toho Seika... proč? Prostě je to pro nás nové. Ale v principu žádný rozdíl oproti všem štainům a pod., co jedou suby, není. Takže bych to nadále nechal - fejk NE, humáč (1:1 kopírka bez názvu/loga výrobce) strpět. Jinak nelze podle mě definovat, co je jen "inspirace" a co total kopírka... (jasně, napsat tam "MM300", zvlášť když WR bude v reálu tak 30m ,to posouvá hooodně na hranu).

BTW, zrovna něco objednávám na Ali a koukám, že jsem tam před cca 3 lety kupoval náhradní gumu na Seika "
Silicone Rubber Watch Band + Tool for Seiko SKX171/173/779/781 DAL0BP DAL1BP SBBN013 SKA293J2/291J1 Sports Wrist Strap 20mm 22mm" (tj. Seiko Z22 guma) - jevilo se to dle fotek jako "jen" humáč, přišlo to ale s třema (!) Seiko fejk nápisy na té gumě/přezce, tj. fake jak prase, no a co? Mám to snad vyhodit?... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No dobre, ale "silno inspirovany design" tu zjavne v nejakej, vacsej nez malej, miere povoleny je... za vsetko menujme napriklad ten ohrany Orlik... Tak kde presne je ta hranica, kedy je to inspirovanie este v pohode a kedy uz nie? Ked Eddie z Timefactors opajcne Omegu, tak je to OK, ale ked Cinan opajcne tuniaky, tak uz nie?

Tak znovu po 150. To ze byl nejaky stav akceptovatelny historicky, neznamena, ze je akceptovatelny i dnes. Pisu to do to vlakem k tematu opakovane, naposledy tobe o par postu vyse a nevim proc jsem ignorovany. Nehodi se to do kramu?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Roman Tichy napsal:

mna by zaujimala jedna vec. ako to beru na inych forach, napr. na WUS? 

Tieto informácie nie je možné prezradiť členom s menej, ako päťdesiatimi príspevkami :)

před 5 minutami, prischera napsal:


Tak znovu po 150. To ze byl nejaky stav akceptovatelny historicky, neznamena, ze je akceptovatelny i dnes. Pisu to do to vlakem k tematu opakovane, naposledy tobe o par postu vyse a nevim proc jsem ignorovany. Nehodi se to do kramu?

Tak každý si chce napísať svoje a je ľahšie sa dohodnúť v krčme per huba, než v takejto debate s množstvom diskutujúcich, kde to sype príspevok za príspevkom a je málo času zamyslieť sa :)

Upraveno uživatelem McStinger
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, VojtaB napsal:

Tak ve vlákně Ostatní prodej jsem si 100% jistej, že by neprošla taška Vuis Lutton. Sharkey Monster je úplně to samý a je to v inzerci dál. Na BMW fóru, jestli nějaké je, se asi taky nebudeš chlubit s Shuanghuanem a prodávat ho tam, i když legálně je všechno v pohodě a ještě to prezentovat jako "lásku k autům ve všech podobách" a "super zpracování a poměr cena výkon".

Nikdo nesel s homacema do sekce Rolex, Seiko nebo cokoliv znackoveho a nezacal tam svatou valku. Takze tvuj primer s bmw forem je uplne mimo.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 minutou, ggrand napsal:

Copak je v inzerci sekce Rolex? A i kdyby byl inzerat pojmenovany Cinske Suby\zelvy\opicky, tak hodinky, ktere se prodavaly za to nemuzou, ale autor inzeratu jo a ani tak to neni nic proti nicemu.

A ty jsi registrovaný na forum Chronomag, nebo v čínské sekci?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...