Přejít na obsah

Co s Číňanama?


Bert

Doporučené příspěvky

před 3 hodinami, kuncák7 napsal:

To možná bude tvůj problém, kam lezeš a co komentujes, nebo ne? Psal jsem totéž, lezes tam, co tě zajímá a komentuje, slušně co chceš. Opravdu nevím, v čem máš problém? 

Akoze ked leziem do predajnej sekcie v dobrej viere a cakaju ma tam Seiko, Tudor, Omega s napisom stildajv a podobne fejkove shitne "znacky", tak som podla teba na vine ja, lebo som tam vliezol? Do jedneho z base vlaken? Ci ako tomuto mam rozumiet?
V com mam problem? Väcsinou pises neutralne, do nikoho na nenavazas, stale sa tvaris kamaratsky, mas vtipne a rozumne prispevky a povazujem ta presne za toho vazeneho clena fora a TY sa ma opytas s cim mam problem, ked niekto predava 100% kopiu hodiniek pod inou znackou/nazvom a definuje to ako "poctu", homaz ci nieco podobne? Akoze si delas prdel?


Ale ok, to asi len ja nerozumiem tymto modernym pristupom. Toto forum beriem ako DOBRE miesto a dakujem Bertovi, ze ho prevadzkuje. Miesto, kde veci a reci stale funguju tak, ako by mali fungovat v normalnom svete (väcsinou). 
Keby nieco, sukromne spravy si citam 🍻

Kua, aj som si vravel, ze tu nenapisem ani vetu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 442
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 51 minutami, Jerryl napsal:

 

2) Když spočítám, kolik jsem dohromady vysypal za různá Seika, tak to ani doma nesmím říct :)

 

Nemyslím, si, že to bereš dobře. Představ si situaci, že jsi obchodník... A já zákazník. Utratím u tebe za tvé výrobky třebas milión... A pak ti ukradnu deset tisíc (a litr ti nechám v peněžence - takže jsi vlastně nepřišel o tolik..) je to takhle dobře? Můžu to takhle udělat a bejt v klidu?

Sám víš, že ne...

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby to bylo jak píšeš, tak ok, ale koupě takových hodinek není krádež. 

Pokud si přečteš mojí recenzi - srovnání kopírek Willardu s Seiko turtle, tak jsem se tam objektivně snažil popsat oboje hodinky i s psychologickým dodatkem, že mám výhrady k jejich existenci a výrobě a že duševní vlastnictví náleží rozhodně Seiku.

Tady ale nyní nemáme hodnotit, jestli je vpořádku výroba Homage hodinek, ale jestli  má cenu mít čínskou sekci. Minimálně z hlediska osvěty jsem pro.

Upraveno uživatelem Jerryl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Duševní vlastnictví náleží seiku, ale zaplatil jsi za to někomu jinému... Takže seiku nepřipadlo co mu náleží... 

Jinak máš pravdu, trošku jsme odbočili. 

Za mě to na toto fórum o hodinkách nepatří.

Upraveno uživatelem mAra_
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SM by som mimochodom nikdy nenosil, aj keby to boli najlepsie hodinky na svete, lebo mi uz ten nazov pride proste z prsta vycucany a uplne debilny. Ale budem vzdy branit pravo ostatnych pacientov nosit nezmysly, ake sami uznaju za vhodne (a aj si tu o nich pisat, samozrejme v medziach legalnosti). Dolezite je aby kazdy vedel co za svoje peniaze dostava a nikto nikoho neklamal. SM stoja nejakych 200USD, kolko stoja autmaticke tuniaky vsetci vieme, takze borec, ktory na bare ledabile pohodi lavacku ovencenu SM na ne nezbali bud nic, alebo maximalne len to co si zasluzi (babu co sa ulakomila na borca s tuniakmi pre chudobnych, nech to znamena v praxi cokolvek), takze za mna svet uplne v poriadku. A najdu sa zastupy clenov, ktori v tom duchu pripadneho zaujemcu o kupu SM vcas poinformuju, ak teda bude mat dost rozumu a pred nakupom sa pride poradit na forum gentlemanov.... znovu, svet v absolutnom poriadku.

Upraveno uživatelem cali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aniž bych to mínil jako obhajobu toho chování, tak jsou na to různé pohledy:

Buď to má nějaký průmyslový / designový patent a Seiko se může legálně bránit a nebo nemá a potom má bohužel smolíka. Obzvláště pokud se jedná o hodinky, do kterých samo Seiko dodává strojky, tak se obávám, že B bude správně.

A tam se vznáší i většina homage, které sice na první pohled působí jako stejné hodinky, ale tu mají milimetřík navíc, onde chybí, trochu jiný úhel atd. atd.

Tím to neobhajuji a osobně to vnímám jako neetické, ale krádež je někde úplně jinde a s tím, že výrobce nedostane podíl to vnímám taky ošemetně, protože kdo si kupuje takové hodinky, tak o koupi originálu ani neuvažuje.

Hodinkové fórum může působit jako řekněme osvěta, maják nějakého vyššího vzdělání, ale když to Bert vyžene, tak se příští členové nepoučí a ochudíme se všichni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 minutami, Mike2811 napsal:

Buď to má nějaký průmyslový / designový patent a Seiko se může legálně bránit a nebo nemá a potom má bohužel smolíka. Obzvláště pokud se jedná o hodinky, do kterých samo Seiko dodává strojky, tak se obávám, že B bude správně.

Ono se to tu neustále opakuje... Vizuální podoba - ztvárnění automaticky podléhá autorskému zákonu. To může platit na užité fonty, ztvárnění pouzdra, kombinace ruček, grafika ciferníku atd. Patent se uplatňuje na technologické řešení - třeba mechanismus ochrany korunky. Průmyslový vzor je dodatečná ochrana vizuální podoby. Na to vše navazuje ochranná známka, popř. speciality ve formě ochrany jedinečné barvy.

Autorství vzniká automaticky a na to navazují další úrovně ochrany. V překladu, nikdo nemůže legálně zkopírovat ani plakát, ani font, fotku, ani hodinky. Cokoli já vyprodukuji v rámci vlastní tvůrčí činnosti, je automaticky chráněno - jsem autor. To co je tu předkládáno jako něco nechráněného a "volně ke kopírování" je ve skutečnosti jen tvrdá realita, kdy je právní bitva s čínskými firmami boj s větrnými mlýny. Většina těch rádoby homage ve skutečnosti jen neporušuje ten jediný a nejsnadněji prokazatelný pilíř ochrany - ochranou známku, což snadno definuje i laik - není falešné logo na cifru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to beru tak, že kdyby San Martin neprodával kopírky, musel by si člověk koupit originál, pokud opravdu o ten tvar/design stojí. Tím pádem výrobce originálu přichází o zákazníky. 

A je mi jedno kolik co stojí a na co kdo má nebo nemá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, EpsteinBarr napsal:

Akoze ked leziem do predajnej sekcie v dobrej viere a cakaju ma tam Seiko, Tudor, Omega s napisom stildajv a podobne fejkove shitne "znacky", tak som podla teba na vine ja, lebo som tam vliezol? Do jedneho z base vlaken? Ci ako tomuto mam rozumiet?
V com mam problem? Väcsinou pises neutralne, do nikoho na nenavazas, stale sa tvaris kamaratsky, mas vtipne a rozumne prispevky a povazujem ta presne za toho vazeneho clena fora a TY sa ma opytas s cim mam problem, ked niekto predava 100% kopiu hodiniek pod inou znackou/nazvom a definuje to ako "poctu", homaz ci nieco podobne? Akoze si delas prdel?


Ale ok, to asi len ja nerozumiem tymto modernym pristupom. Toto forum beriem ako DOBRE miesto a dakujem Bertovi, ze ho prevadzkuje. Miesto, kde veci a reci stale funguju tak, ako by mali fungovat v normalnom svete (väcsinou). 
Keby nieco, sukromne spravy si citam 🍻

Kua, aj som si vravel, ze tu nenapisem ani vetu...

Woe :thumbsup_anim:, Božena Němcová by měla radost :D. Máš SZ s vysvětlením, aŤ si nevytrháváme vlasy tady :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Se najdou v dnešní době ještě borci co kopou za číňana? Hmmm 🤪 Kamarád mi včera u pivka říkal, že když budu na sítích hanit číňana a poletím tam na dovolenou, tak že mě zavřou až zčernám. Na dovolenou tam tedy asi nikdy neplánuji, svět je velkej a krásnej, ale zase kvůli mě můžou odklonit letadlo že 😂 Musím opatrně, velký brácha nikdy nespí...šmejdi....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

azeppelin: díky za vysvětlení. Platí tam nějaké časové omezení platnosti autorských práv?

pebe: nedovedu posoudit, jak moc někdo baží po určitém designu, ale pokud má na originál, tak o kopii prakticky neuvažuje. Nebo jste slyšeli o někom u nás, že by si koupil fíkové CasiOaky, když nebyly delší dobu dostupné ? Jasně, že ne. Všichni čekali nebo sháněli z ciziny. To spíše poškozuje jiné originální výrobce v cenové hladině bližší těm fíkům/homage…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

@Mike2811To se právě bohužel pleteš, viz citace z jednoho nejmenovaného vlákna ze Seiko (!) sekce na fóru:

... Na druhou stranu, když vezmu v potaz, že dvojkový oranžády se shání dost těžko a cenově jsou docela za nesmysl proti tomu, za kolik se tu v minulosti prodávaly, tak mi to nepřijde tak špatný. Neměl jsem ty Heimdallr v ruce, tak nemohu posoudit kvalitu, ale dle fotek to nevypadá zle. Strojek seiko, v základu safír s AR, pouzdro a tah identické, dle mého názoru lepší spona (ale bez extenze), stejné ručky, rozdíl na cifru jen v nápisech a asi to bude hůř svítit. Jasně, Monstra to nebudou, je to homage, ale pro někoho by to mohla být alternativa. Jak jsem uvedl na začátku, v době, kdy se origo dvojková Monstra dala pořídit do 200 dolarů nová, by to určitě smysl nedávalo, ale dnes mi to za ty peníze a za předpokladu, že splňují uvedené parametry jako Monstra (WR 200 atd) trochu smysl dává. Jedny se zrovna motají na Bazoši, možná někdo zdejší ...

Nechápu, jak tohle může napsat někdo na Chronomagu, já třeba taky nemůžu znova sehnat zpátky Monstra I generace, ale až je seženu, budu si jich za to vážit o to víc. Že tu členové s tisíc+ příspěvky v zásadě doporučují koupit tyhle Feiky, protože originál je drahej a blbě se shání, toho bych nevěřil, že se na Chronomagu někdy dočkám. A to sám jsem velkej kritik Seika za jejich QC, nekoncepčnost a vykrádání sebe sama.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 53 minutami, Honza.manta napsal:

Nechtěl jsem sem nic psát, ale nedá mi to -kdyby firma SM byla německá nebo evropská a ne čínská, jako třeba Steinhart nebo Ocean nebo mnoho dalších, kteří se jen inspirují, tak by byli taky takhle na pranýři?

Jste to s klukama s čínama z čínské sekce rozjeli víc než je zdrávo. Začalo se to tu rozlézat jako mor. Že to není košer snad určitě jako moderátor na hodinkovém foru určitě víš.

Neznamená to tady pro nás přece jen mít tu svou oblíbenou značku hodinek na ruce, ale vědět kdo, kdy, jak to dělá, jak ty hodinky vznikaly.., tyto dva světy přece nejdou dohromady.

Čína je pojmem ve smyslu globálního parazita na duševním vlastnictví, nebo se pletu?

Jo štajnahrti tu někde jsou ale ti sou proti nim, nula nula nic.

Upraveno uživatelem kamilb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Copak SM... to je Cinan, vse jen eshop a "jen" kopirky.

Ja spis nechapu, jak to ze v Bulharsku, cili EU, maji na hlavnim namesti letoviska / mesta Slunecni pobrezi kamenny obchod, kde maji velmi slusny fejky taky snad vseho a jen treba nabidka Rolex je sirsi, nez co by daly vsechny Rolex butiky v Praze dohromady... Jakoze v Recku se to objevi v letoviscich obcas taky, ale ta kvalita je tam usmevna..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Honza.manta napsal:

Nechtěl jsem sem nic psát, ale nedá mi to -kdyby firma SM byla německá nebo evropská a ne čínská, jako třeba Steinhart nebo Ocean nebo mnoho dalších, kteří se jen inspirují, tak by byli taky takhle na pranýři?

ano

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...