Přejít na obsah

Co s Číňanama?


Bert

Doporučené příspěvky

Díky za reakce, fakt jsem jen upozornil na to, že v souvislosti s homage-kopírkami se stále skloňují náklady na vývoj atd. Pak do toho ještě někdo přimíchá steinharty a jejich Ocean, davosu apod., ale mě prostě přijde, že konkrétně u subů se, vzhledem k jejich ceně,   musely náklady za celý vývoj vrátit rolexu už dávno tisícinásobně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 442
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ne. Ale pokud se jedná o napodobený design nebo jeho prvky, které už nejsou chráněny patentem nebo jánevímčím, tak jako častý argument zaznívá, že sice to je legální, ale není to etické, protože původní firma musela nasypat kopu peněz do vývoje, designu a nápadů. Tak jsem si jen dovolil zeptat se, jestli ta stokrát opakovaná kopa peněz není trochu nadhodnocená.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky nevim, kolik Rolex nasypal treba do vyvoje subu, kdyz to hlavni - strojek - pomineme, bo bezny strojek fejkar nekopiruje, ale prdne tam NH35 nebo v lepsim pripade ETU a oboje si legalne koupi. Pocitam, ze za reklamu daji dneska vic nez za cely vyvoj....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sme tu forum o hodinkach a tvarit sa ze "inspirovane" hodinky neexistuju, alebo ze to nie su vobec hodinky, by sme (podla mna) rozhodne nemali. Jak to nema logo, tak to nie je falzifikat a je to legalne. To vsak neznamena ze to nebudeme tri krat denne milovnikom SM a podobnym chodit do jejich vlakna pripominat, (ze SM je len sprosty opajc s vlastnym prinosom nula....) Niekto to pochopi hned, niekto si ich najprv kupi a asi sa najdu aj taki, co budu spokojne nosit SM cely zivot s dobrym pocitom jak usetrili a natreli to hamiznemu Seiku a taki pacienti si cely zivot nosit SM plne zasluzia.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, miguel napsal:

Cize schvalujes, ze niekto natrepe do produktu kopu penazi na vyvoj, dizajn, napady, nasledne ho vyrobi - a potom to niekto na drzaka okopci a preda za polovicu? Bez namahy? 

Kazdy priemyselny produkt nie je iba o vyrobe! Ak nevidis celu tu poctivu robotu na vyvoji a dizajne, je lahke povedat, ze to "Cinan" vie vyrobit lacnejsie a je ti jedno, aku znacku mas "na mieste hviezdy..."

+1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, dykmore napsal:

Vždycky mě zajímalo, kolik je ta pomyslná kopa peněz, protože tenhle argument už jsem slyšel mockrát. Nevím, kolik peněz si vezme dobrý architekt za komplet custom projekt domu. Dostane víc než designér, který dá své nápady do nějakého modelu hodinek? Těch hodinek se pak prodají tisíce, krát stotisícové ceny za kus.. Jen mě to tvé tvrzení zaujalo, protože mi přijde, že se to pořád opakuje dokola, ale nikdo to nepodloží prostými počty. Když vidím, co umí Beeman a za jaké ceny, tak začínám pochybovat o těch horentních nákladech na vývoj, design a nápady ve velkých hodinářských firmách se stoletou tradicí. Tímhle ovšem nijak nezastávám homáží ani fejků.

Su to ozaj velke peniaze. Hlavne v automotive. Musis to nakreslit, pomerat, zrobit prototypy, nasledne zvalidovat, do toho Ti drista klient, potom skusky, potom overovacie serie a na to potrebujes armadu ludi. Inizinierov vyvoja, kreslicov, technikov labakov, simulantov, manazersku bandu, projekt lidra, kvalitarov... Ono to nefunguje tak, ze rano toho cloveka zvesis zo skrine a potom ho odlozis. No a nasledne aj pocas samotneho zivotneho cyklu projektu/vyrobku tu bandu musis drzat. To nie je jeden architekt, ktory Ti nakresli dom! A to si este nezacal navrhovat stroje a zariadenia na samotnu vyrobu...

Pri hodinkach, samozrejme, idu velke prachy na marketing. Ale tu nehovorime len o puzdre a ciferniku. Ak robis inhaus ako Rolex, ci Omega, Oris (ale napriklad aj nas Prim), musis ten strojcek navrhnut, nakreslit, otestovat ho, simulovat opotrebenie, byt si isty, ze bude fungovat, potom ho certifikujes... vychytavas muchy... A aj tak su veci, ktore nevies vzdy predvidat... Pozri napr. Omega a ich prvy koaxial... A kolko prachov ich to stalo! 

Clovek, ktory do toho aspon trochu nevidi to ozaj nechape, ale tie prachy tam su obrovske...

Upraveno uživatelem miguel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohl by mi někdo vysvětlit, co znamená, že "značka (Seiko) vykrádá sama sebe?". Což už tady několikrát zaznělo. Čímž je mimochodem řečeno, že je nemusí trápit, že někdo vyrábí jejich fejky, protože si ubližují sami. To je chucpe, jak vyšitý.  Rozumím tomu, že nějaká firma vyrobí dvě podobné věci (ať už funkcí nebo vzhledem) a je jedno, jestli jsou to hodinky nebo auťák, a model X (jedné firmy) sníží prodej modelu Y (té samé firmy). Ale tomu se snad říká kanibalismus...

A to, že někomu prodávají samotný strojky, ještě neznamená, že počítají s tím, že budou namontovány v hodinkách se (skoro) identickým vzhledem. A už vůbec to pro mě neznamená, že si teda za to můžou sami. Je to spíš o tom, jak tady už kdosi poznamenal, že soudit se s o cokoliv číňanem nebo si platit patentový vzor v Říši středu je boj s větrnými mlýny, takže jim nezbývá, než to strpět.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, miguel napsal:

Su to ozaj velke peniaze. Hlavne v automotive. Musis to nakreslit, pomerat, zrobit prototypy, nasledne zvalidovat, do toho Ti drista klient, potom skusky, potom overovacie serie a na to potrebujes armadu ludi. Inizinierov vyvoja, kreslicov, technikov labakov, simulantov, manazersku bandu, projekt lidra, kvalitarov... Ono to nefunguje tak, ze rano toho cloveka zvesis zo skrine a potom ho odlozis. No a nasledne aj pocas samotneho zivotneho cyklu projektu/vyrobku tu bandu musis drzat. To nie je jeden architekt, ktory Ti nakresli dom! A to si este nezacal navrhovat stroje a zariadenia na samotnu vyrobu...

Pri hodinkach, samozrejme, idu velke prachy na marketing. Ale tu nehovorime len o puzdre a ciferniku. Ak robis inhaus ako Rolex, ci Omega, Oris (ale napriklad aj nas Prim), musis ten strojcek navrhnut, nakreslit, otestovat ho, simulovat opotrebenie, byt si isty, ze bude fungovat, potom ho certifikujes... vychytavas muchy... A aj tak su veci, ktore nevies vzdy predvidat... Pozri napr. Omega a ich prvy koaxial... A kolko prachov ich to stalo! 

Clovek, ktory do toho aspon trochu nevidi to ozaj nechape, ale tie prachy tam su obrovske...

Jen na okraj, auta bych momentálně za srovnávací minci moc nebral- tolik podělanejch, zfušovanejch a nevím jak to slušně nazvat "zlepšováků", co teď produkujou automobilky, jsem už dost dlouho nezažil. A těch odfláknutých dlouhodobých testů, které se provádějí PC simulací,........ No, hanba mluvit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, odjinud napsal:

Taky nevim, kolik Rolex nasypal treba do vyvoje subu, kdyz to hlavni - strojek - pomineme, bo bezny strojek fejkar nekopiruje, ale prdne tam NH35 nebo v lepsim pripade ETU a oboje si legalne koupi. Pocitam, ze za reklamu daji dneska vic nez za cely vyvoj....

Vývoj samozřejmě pokračuje, ten se nikdy u prestižních značek nezastaví a není to málo, dál samozřejmě reklama a když už si nakousl Rolex, tak určitě nemalé peníze do sponzorství a různých velkých projektů. Rolex je tímto vcelku vyjímečný, hodně se angažuje ve sportu, badatelství a ochraně přírody, stačí si trochu počíst ať víte kam jdou Vaše prašule a vše je pěkně transparentní. Samozřejmě nějaké čínské projekty jde také dohledat např. výstavba koncentračních táborů pro Ujgury, budování big brothera ke šmírování celého světa, výstavba mega nature unfriendly továren v Africe a další....🤮

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 52 minutami, kuncák7 napsal:

Jen na okraj, auta bych momentálně za srovnávací minci moc nebral- tolik podělanejch, zfušovanejch a nevím jak to slušně nazvat "zlepšováků", co teď produkujou automobilky, jsem už dost dlouho nezažil. A těch odfláknutých dlouhodobých testů, které se provádějí PC simulací,........ No, hanba mluvit.

Vidíš. A stejně vývoj třebas takové klimatizační jednotky do fáze funkčního prototypu, který může automobilka testovat, stojí baj voko 5m €... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 22 minutami, kamilb napsal:

To bude asi ggrand :)

Hoď to za hlavu, tam je na vině hluboké, letité, trauma.😁

Já to napsal taky :D 

To, že Seiko udělá levný a drahý model, co na sobě kanibalizuje, budiž... Ale že udělají limitku a chvíli poté, co jí vyprodají vypustí to samé nelimitované? Nebo že limitku za 120k releasují pomalu ob dva roky? Dobře, možná není správnej výraz "vykrádání sebe sama", jako spíš "s*aní fanouškům na hlavu".

Ale to ani v nejmenším samozřejmě nelegitimizuje San Martin Hom/vnage.

Edit: A taky je to na úplně jinou debatu a jinde :) 

Upraveno uživatelem VojtaB
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, Honza.manta napsal:

Nechtěl jsem sem nic psát, ale nedá mi to -kdyby firma SM byla německá nebo evropská a ne čínská, jako třeba Steinhart nebo Ocean nebo mnoho dalších, kteří se jen inspirují, tak by byli taky takhle na pranýři?

No, tohle by nemělo zapadnout....musím se přiznat, že to mám tak, jak píše Manťák. Když je to číňan, tak to prostě beru jako fejk, když je z Říše, nebo Švajcu, tak to beru taky jako fejk, ale tak nějak něžněji ;o) Vím že je to špatně, ale mám už takový mindset, no...

Totální kopírky od Štajnů jsem si tuším vědomě nikdy nekoupil (totálními kopiemi myslím suby i s mercedes ručičkami - tohle už ne), jednou jsem od nich koupil nějaké bizáry s polovypouknutým sklem a to mi někdo říkal, že to jsou taky rolby, ale starší... Davosa jde úplně mimo mne.

Číňany kupuji vlastně jenom mikrobrandy. A tam je taky solidní výběr. A nemusí jít o fejky.

Co se týče diskuze o té mrtkovitější části čínské produkce - no nevím, osobně jsem proti regulacím a zákazům, myslím, že zrovna na CHMG funguje celkem solidně princip samoregulace (jasně, občas se ujede, ale to je imho tím kořením fora). Zákazů a nařízení máme plný reálný život, proč to, ve zvýšené míře, tahat i do toho virtuálního (a ještě tomu tleskat).

A ještě jedna poznámka na konec. Osobně se mi hnusí takové to "správné" udávání - viz Miccalkovy mrtkomonstra. Takových hodinek prošly inzercí bez povšimnutí  mraky a najednou "uvedomělý člen" vykonal svou povinnost a hodinky jsou fuč. Proč? No protože je teď zrovna aktuální období fejkobijců (neříkám, že to je špatně, jen že je holt zrovna sezóna). Četl jsem ten inzerát, a jestli je pravda, co tam Miccalek psal, tak i s ním někdo vydrbal. Chtěl mu v dobré víře koupit hodinky, a borec se na něj vykvajkznul. Já vím, půlka z vás si řekne "to má za to, že nenechal Seiku vydělat a koupil mrtkomonstra od strýčka Minga", ale kdyby koupil třeba Armidy, tak co? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 40 minutami, wizard-ov napsal:

A ještě jedna poznámka na konec. Osobně se mi hnusí takové to "správné" udávání - viz Miccalkovy mrtkomonstra. Takových hodinek prošly inzercí bez povšimnutí  mraky a najednou "uvedomělý člen" vykonal svou povinnost a hodinky jsou fuč. Proč?

Tiež na to hrdé udávanie aj tu vo vlákne pozerám s otvorenými ústami. Pritom iné kópie od európskeho kopírovača výrobcu tam veselo trónia ďalej... Tak kde je tá hranica, vysvetlí mi už niekto? Naozaj tomu nerozumiem.

Aby bolo jasné, je mi jedno, kto čo predáva, akékoľvek kópie idú mimo mňa. Ale nerozumiem, prečo jedny áno a druhé nie. Asi by bolo lepšie normálne priznať, že problém je Čína a neschovávať sa za to, že sa rieši kopírovanie. Teda asi, možno mi ten princíp konečne niekto osvetlí.

Upraveno uživatelem wawrik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 43 minutami, wizard-ov napsal:

No, tohle by nemělo zapadnout....musím se přiznat, že to mám tak, jak píše Manťák. Když je to číňan, tak to prostě beru jako fejk, když je z Říše, nebo Švajcu, tak to beru taky jako fejk, ale tak nějak něžněji ;o) Vím že je to špatně, ale mám už takový mindset, no...

Totální kopírky od Štajnů jsem si tuším vědomě nikdy nekoupil (totálními kopiemi myslím suby i s mercedes ručičkami - tohle už ne), jednou jsem od nich koupil nějaké bizáry s polovypouknutým sklem a to mi někdo říkal, že to jsou taky rolby, ale starší... Davosa jde úplně mimo mne.

Číňany kupuji vlastně jenom mikrobrandy. A tam je taky solidní výběr. A nemusí jít o fejky.

Co se týče diskuze o té mrtkovitější části čínské produkce - no nevím, osobně jsem proti regulacím a zákazům, myslím, že zrovna na CHMG funguje celkem solidně princip samoregulace (jasně, občas se ujede, ale to je imho tím kořením fora). Zákazů a nařízení máme plný reálný život, proč to, ve zvýšené míře, tahat i do toho virtuálního (a ještě tomu tleskat).

A ještě jedna poznámka na konec. Osobně se mi hnusí takové to "správné" udávání - viz Miccalkovy mrtkomonstra. Takových hodinek prošly inzercí bez povšimnutí  mraky a najednou "uvedomělý člen" vykonal svou povinnost a hodinky jsou fuč. Proč? No protože je teď zrovna aktuální období fejkobijců (neříkám, že to je špatně, jen že je holt zrovna sezóna). Četl jsem ten inzerát, a jestli je pravda, co tam Miccalek psal, tak i s ním někdo vydrbal. Chtěl mu v dobré víře koupit hodinky, a borec se na něj vykvajkznul. Já vím, půlka z vás si řekne "to má za to, že nenechal Seiku vydělat a koupil mrtkomonstra od strýčka Minga", ale kdyby koupil třeba Armidy, tak co? 

+1. Víc nemám co dodat 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 minutami, wawrik napsal:

Tiež na to hrdé udávanie aj tu vo vlákne pozerám s otvorenými ústami. Pritom iné kópie od európskeho kopírovača výrobcu tam veselo trónia ďalej... Tak kde je tá hranica, vysvetlí mi už niekto? Naozaj tomu nerozumiem.

Aby bolo jasné, je mi jedno, kto čo predáva, akékoľvek kópie idú mimo mňa. Ale nerozumiem, prečo jedny áno a druhé nie. Asi by bolo lepšie normálne priznať, že problém je Čína a neschovávať sa za to, že sa rieši kopírovanie. Teda asi, možno mi ten princíp konečne niekto osvetlí.

No, a právě proto je tato diskuze, abych dokázal nastavit pravidla plošně, a co nejsprávněji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Osobně mi to nevadilo do chvíle, než se to začalo přehánět s adorací a porovnáváním, které je úplně mimo mísu. To je v mých očích celý ten problém. Vadilo by mi to stejně u Steinhartu i Davosy a jiných kopírek. Potom přijde začátečník a přečte si, jak se tu dává do jedné roviny SM a Seiko nebo Steinhart a Rolex chcete-li. To podle mě není dobře. Na mě nezáleží, je to tady Bertovo a já to plně respektuji. Nejsem pro přehnané restrikce na druhou stranu si myslím, že tyhle parazitické hodinky patří na bazoš, ne na úzce specializované fórum. Sám mám máslo na hlavě, naštěstí jsem rychle procitnul, ale stydím se do dnes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, Honza.manta napsal:

Nechtěl jsem sem nic psát, ale nedá mi to -kdyby firma SM byla německá nebo evropská a ne čínská, jako třeba Steinhart nebo Ocean nebo mnoho dalších, kteří se jen inspirují, tak by byli taky takhle na pranýři?

To je taky zajímavé - asi je těžké z evropy žalovat nějakou firmu z ali, co má sídlo někde uprostřed číny. Ale Steinhart má přece sídlo v DE, a nikde jsem nedohledal, že by je někdo žaloval za nějaké plagiátorství. Takže zjevně asi právníci v Rolexu se Steinhart Ocean problém nemají. Davosu taky nikdo nežaluje. Chápu problém s čínskými fejky a diskuzi nad osudem homáží zde, ale proč s nimi házet steinhart do jednoho pytle? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...