Přejít na obsah

Co s Číňanama?


Bert

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 442
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 3 hodinami, nickolas napsal:

Tohle je samozřejmě stejný humáč jako ti Číňani...

Nevím, co se Ti nelíbí na poctě Submarinerům, Explorerům a GMT současně 😄 

Jasně, dělám si srandu. K dotazu Berta, co s Číňany, jsem se již vyjádřil na druhé stránce, tak jsem dovolil tento OT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavá diskuze, dočetl jsem to celé. Kopírky mi nikdy neseděly, ani Steiny ještě před tím, než se tu roztrhnul pytel s Čínany, ale osobně to tu toleruji. Do daných vláken prostě nelezu. Se zákazy je problém v tom, že se musí stanovit jasné hranice. Bohužel to není úplně černobílé, jak tu bylo už mnohokrát řečeno a každý tu hranici cítí někde jinde.

Každopádně nedávno jsem narazil na termín "clonage". Ten je podle mě trefný 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, děkuji Vám všem za podnětnou diskuzi, kterou jste k danému tématu zde dokázali rozvinout. Obzvláště pak děkuji těm, kteří se tématu (IMHO vážného) dokázali držet, a myšlenkově neodbíhali kamsi ...... Vlákno jsem teď, když se již trochu uklidilo, a počet příspěvků za den již poklesl, několikrát pečlivě pročetl a následně vyhodnotil. Mé rozhodnutí, je toto:

1. Bude vytvořen blacklist modelů hodinek porušujících práva duševního vlastnictví. Zdrojem informací bude německé Uhrforum. Diskuze o modelech které jsou na blacklistu nebude v rámci Chronomagu přípustná.

2. Čínská sekce zůstane. Zadal jsem Adaskovi, aby technicky zajistil umístění výstražného banneru na každou stránku nejen dané sekce, ale i tématu. Uvidíme, jak rychle se s tím popasuje.

3. Text, který bude banner obsahovat, bude upozorňovat na kontroverznost homáží, kopií, inspirovaných modelů a jim podobných. Text nebude zrovna lichotivý, slibuji však, že nebude obsahovat žádný z pejorativních výrazů jako například: čínská sračka, jebka, čínomrd a podobné.

4. U značek, které nepochází z PRC, ale trpí neduhy popsanými výše, jsem otevřen k diskuzi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prozatímní blacklist Chronomagu.

  1. Parnis, Modell "Marina Militare"
  2. Helenarou, Modell "Marina Militare"
  3. Getat - Modell Marina Militare
  4. San Martin - San Martin Pepsi circle waterproof stainless steel watch COLA-GMT
  5. San Martin - Modell Mechanical Luminous Diving Watch With Calendar SN003-G2-G
  6. Heimdallr - Submariner
  7. Burei - Datejust
  8. Paulareis - Co-Axial Chronometer
  9. Steeldive/Addiesdive - Marinemaster
  10. Pagani Design GMT/Bersigar etc. - Explorer
  11. Heimdallr - Marinemaster
  12. San Martin - San Martin SN004G podobné modely
  13. PlayShark - Aquatimer a podobné modely
  14. Tevise - Datejust
  15. Obris Morgan Explorer I

Zdroj:

https://uhrforum.de/threads/uhrforum-blacklist.403148/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, v Čínské sekci, jakožto i v každém jejím vlákně očekávejte banner s tímto textem:

Nacházíte se ve vlákně se zvýšeným výskytem hodinek, které jsou kopiemi či napodobeninami modelů jiných značek. Čtení tohoto vlákna, či přispívání do něj, poškozuje zdravý vývoj chronomagora.

Banner bude vkusně doplněn tímto obrázkem (samozřejmě v přiměřeném formátu):

 

be0130010a.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, znovu a pomalu 🙂 Zakázané budou ty modely (zdůrazňuji modely, nikoli zančky) které se objeví na blacklistu, který vzniká na základě německého Uhrforum. Pokud dle elementární logiky podřadíte daného psedo tuňáka pod cokoli z taxativního výčtu, pak jej sem nedávejte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...