Přejít na obsah

Co s Číňanama?


Bert

Doporučené příspěvky

Berte, to se ti povedlo! 👍 Díky za reklamu na titulní stránce. Kdo ta čínská vlákna dosud míjel, jistě teď do nich zavítá a třeba se probere a přehodnotí dosavadní vývoj svého chronobundusu. Za mě dobrý, jen až ten banner budeš dělat příště, nemohl by ještě blikat? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 442
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 2 hodinami, elloco napsal:

Jak jsem pochopil, tak na Uhrforu se na blacklist dostaly hodinky kvůli svému názvu, což je vyšší stupeň parazitismu a ne kvůli tomu, že kopírují nějaký model...

To jsi pochopil úplně blbě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 12 minutami, Bert napsal:

To jsi pochopil úplně blbě.

Je pravda, že německy nic moc a tak jsem to dal do překladače. Jako důvod pro zařazení je udáno "Používání termínu GMT Master (Marina Militare, Submariner, Datejust, Aquatimer atd.) chráněného ochrannou známkou." Co jsem pochopil blbě? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, elloco napsal:

Je pravda, že německy nic moc a tak jsem to dal do překladače. Jako důvod pro zařazení je udáno "Používání termínu GMT Master (Marina Militare, Submariner, Datejust, Aquatimer atd.) chráněného ochrannou známkou." Co jsem pochopil blbě? 

To víš, že jsi nepochopil nic blbě. Prostě se seznam z někama vzal, abychom ho nemuseli vymýšlet a obhajovat my. Co na tom, že jsou tam kktiny na entou. Ale pořád to mohlo dopadnout hůř.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, ggrand napsal:

To víš, že jsi nepochopil nic blbě. Prostě se seznam z někama vzal, abychom ho nemuseli vymýšlet a obhajovat my. Co na tom, že jsou tam kktiny na entou. Ale pořád to mohlo dopadnout hůř.

Ahoj, používáš ve své odpovědi zájmeno MY. Jak ses na tom podílel Ty?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé, ggrandův příspěvek mi tak trochu otevřel oči. I přes mou veškerou snahu vyjít čínomrdům v ústrety, se věc nedaří. Téma je to kontroverzní, a co člověk, to názor. Celou záležitost tedy postavím jinak. Celá čínská sekce je ode dneška neviditelná. Prosím tímto nectěné homážisty aby sami navrhli pravidla, jak by si představovali tady s námi, slušnými Chronomagory, koexistovat na fóru. Prosím, aby mezi sebou vybrali někoho, kdo se mnou v této věci povede dialog, protože nemíním číst denně deset příspěvků ze země rozsypaného čaje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

průmyslový vzor
Průmyslový vzor je právní ochranou designu. Průmyslový vzor – design chrání vnější vzhled výrobku. Maximální doba ochrany designu je 25 let, a to jak u národních průmyslových vzorů, tak u registrovaných vzorů pro celou EU.

patent
Patent označuje právní ochranu vynálezu. Předmětem patentu může být pouze technické řešení. Po udělení patentu má jeho majitel účinný prostředek proti kopírování jeho řešení konkurencí. Ochrana platí maximálně 20 let od podání přihlášky patentu.

ochranné známky
Ochranná známka je označení určené k užití zejména v obchodním styku. Ochranné známky rozlišujeme slovní, slovní-grafické, obrazové. Ochranné známky platí 10 let od podání přihlášky a lze je pak prodlužovat donekonečna, vždy na dalších 10 let.

Třeba to trochu pomůže k rozhodování...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně bych čínskou sekci nechal. Resp. nazvat ji nějak ve smyslu, aby zahrnovala nejen Čínu, např. "Čínské a asijské hodinky (mimo Japonsko)". Přece je tam např. HMT (Indie) a zřejmě se něco najde i jinde. Čímž neříkám, že tam v reálu primárně nebudou čínský humáče.

S banem přes názvy konkrétních modelů dle Uhr fóra osobně problém nemám, ale stejně tak bych se obešel bez něj.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechtěl jsem se k tomu vyjadřovat, ale nedalo mě to. Jednak mám doma čínské tuňáky. Hrdý na to nejsem. Bylo to takové zaslepení chválou od kolegů. Ale na druhou stranu zajímavá zkušenost. Tuňáky jsou trošku specifické hodinky. A jsem rád, že jsem je mohl pořádně vyzkoušet na ruce - ne deset minut někde v obchodě. Navíc u nás na Moravě bych asi chvíli hledal obchod kde je mají. U nás je většinou vrcholem Casio a pak už jen šunty. Ale zpět. Po nějaké době jsem zjistil, že to nejsou hodinky pro mě a pošlu je asi dál. 

Je velmi těžké rozlišovat co je kopírka a co je ještě v pohodě. Proto bych za mě zakázal fejky to vlastně už máme a kopírky bych všechny nechal žít. Akorát bych zakázal je zde prodávat. A ponechal tam patřičnou výstrahu. A samozřejmě trestal vzájemné urážení protistran. 

Upraveno uživatelem papun
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Berte, nejsem si jistej, jestli po tom tvem poslednim prispevku s tebou nekdo bude chtit vest diskuzi. Navic z pozice majitele fora je narocne s tebou travit cas diskuzi, kdyz hrozi riziko, ze stejne veskere navrhy smetes ze stolu. Je to tvoje forum, udelej si to jak chces. Kdyz te to tu sere, tak Cinu smaz a bude klid. Za me jen nekolik postrehu:

1. Rikal jsem to uz parkrat a reknu to naposled. Neomezoval bych to na Cinu, ale na kopirky/homage. Ming, HMT, SeaGull do teto casti taky patri a neni fer, ze jsou postaveni na stejnou uroven jako kopirovaci. Nech rozdeleni dle statu a pridej sekci homage, kam pujdou v seznamu vyjmenovane modely, plus dane modely Steinhart, Davosa, treba i Squale. Tam muze byt banner pres tri obrazovky a kazdemu to bude jasne. 

2. Cinska sekce byla minorita fora. Par borcu se tu placalo po ramenech, ale celkove byl klid. Kdyby tu neprisla spousta mravokarcu kricet, tak to zase padne v zapomneni a nikoho to neurazi. Takhle mnoho povyku jen pritahuje pozornost. Tim prechazim k bodu 3.

3. Nechal bych vse jak to bylo dosud, ale mozna orodoval za vetsi praci moderatoru. Kdyz prijdu do Rolex vlakna a reknu, ze to jsou predrazene sracky a majitele jsou nabubreni snobi, tak dostanu pres prsty. To stejne bych cekal v cinskem vlakne, kdyz se do nekoho budu navazet. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, AndyAaron napsal:

Berte, nejsem si jistej, jestli po tom tvem poslednim prispevku s tebou nekdo bude chtit vest diskuzi. Navic z pozice majitele fora je narocne s tebou travit cas diskuzi, kdyz hrozi riziko, ze stejne veskere navrhy smetes ze stolu. Je to tvoje forum, udelej si to jak chces. Kdyz te to tu sere, tak Cinu smaz a bude klid. Za me jen nekolik postrehu:

1. Rikal jsem to uz parkrat a reknu to naposled. Neomezoval bych to na Cinu, ale na kopirky/homage. Ming, HMT, SeaGull do teto casti taky patri a neni fer, ze jsou postaveni na stejnou uroven jako kopirovaci. Nech rozdeleni dle statu a pridej sekci homage, kam pujdou v seznamu vyjmenovane modely, plus dane modely Steinhart, Davosa, treba i Squale. Tam muze byt banner pres tri obrazovky a kazdemu to bude jasne. 

2. Cinska sekce byla minorita fora. Par borcu se tu placalo po ramenech, ale celkove byl klid. Kdyby tu neprisla spousta mravokarcu kricet, tak to zase padne v zapomneni a nikoho to neurazi. Takhle mnoho povyku jen pritahuje pozornost. Tim prechazim k bodu 3.

3. Nechal bych vse jak to bylo dosud, ale mozna orodoval za vetsi praci moderatoru. Kdyz prijdu do Rolex vlakna a reknu, ze to jsou predrazene sracky a majitele jsou nabubreni snobi, tak dostanu pres prsty. To stejne bych cekal v cinskem vlakne, kdyz se do nekoho budu navazet. 

+1

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Bert napsal:

Ahoj, používáš ve své odpovědi zájmeno MY. Jak ses na tom podílel Ty?

Tim my, je mysleno my slusni chronomagori, vazeni clenove, gentlemani. A nepodilel jsem se na tom nijak. Prece nebudu delat neco, s cim nesouhlasim.

Kdybys z toho nedelal aferu, nechal veci jak byly, nemusels dostavat a cist hromadu zprav z obou taboru a hlavne by tu byl davno klid. Takle jakymkoliv omezenim akorat pozenes vodu na mlyn vuci Steinhartum a jinym tolerovanym kopirkam(ale ze spravne zeme puvodu) a kdo vi, kde to az skonci.

A co se tyce seznamu, nikdy nebude kompletni, nikdy nebude spravedlivy a dycky bude neco chybet nebo prebyvat. Takze jedine mozne reseni je ho prevzit z vetsi autority (uhrforum), aby opadla alespon cast nespokojencu, protoze kdyz to tak maji ve velkem svete,tak to tak prece musi byt nejlip. Tak to bylo mysleno. Ale veskere seznamy jsou v jadru veci spatne, viz vyse.

Upraveno uživatelem ggrand
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, Bert napsal:

Přátelé, ggrandův příspěvek mi tak trochu otevřel oči. I přes mou veškerou snahu vyjít čínomrdům v ústrety, se věc nedaří. Téma je to kontroverzní, a co člověk, to názor. Celou záležitost tedy postavím jinak. Celá čínská sekce je ode dneška neviditelná. Prosím tímto nectěné homážisty aby sami navrhli pravidla, jak by si představovali tady s námi, slušnými Chronomagory, koexistovat na fóru. Prosím, aby mezi sebou vybrali někoho, kdo se mnou v této věci povede dialog, protože nemíním číst denně deset příspěvků ze země rozsypaného čaje.

Proč tak ostře Berte? O tom, že Ti tohle fórum patří, víš sám nejlíp, o tom, že tady můžeš dělat, co chceš, slyšíš v každým druhým příspěvku, takže nebudu další kdo by Ti podstrojoval. Ale proč "čínomrdi"? Chtěl jsi diskuzi, ale tohle jako diskuze nevypadá. Posíláš lidi na trestnou za mnohem jemnější slova.

A nezbytné prohlášení na závěr: čínský srágory nekupuju ani nenosím. Když si pořečtu ty pohnutky, které tady členové fóra píšou (naposledy edit: čtyři příspěvky nademnou), aby vysvětlili, proč je nosí (od mladické nerozvážnosti, přes snahu vyzkoušet velikost pouzdra před koupí originálu až po výhodnou koupi výrobku, jenž svou kvalitopu předčí originál) tak se jen pousměju.

Upraveno uživatelem michalval
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...