Přejít na obsah

Co s Číňanama?


Bert

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 442
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

@kamilb - díky za upřímnou reakci, vážím si toho. Abych odpověděl na tvoje otázky:

- Vážně to myslím. Vidím rozdíl v tom vyrobit fejk za 1000USD, hodit na něj nápis Rolex a snažit se je někomu prodat jako super výhodný kousek za 5000USD. Tohle je padělek zralej na trestní oznámení. Jiná situace je vyrobit něco za 100USD, co vypadá jako Rolex, hodit na to nápis San Martin a prodávat s marží za 150USD. Ač s tím můžu nesouhlasit, tak je to prostě v tomhle businessu standard a těch značek jsou mrtě a rozhodně ne jen Čína. Výrobci vydělávají na něčem, co je žádané, zároveň neuvádí v omyl zákazníka. Zákazník se v omyl uvádí sám dobrovolně, protože chce mít pocit, že za 150USD se bude cítit jako ten, co ty Rolexky nosí.

- Jsme tady v komunitě fanoušků hodinek, takže chápu, proč tu je ta diskuze. Jde mi tedy jen o to buď to postihovat plošně nezávisle na značce nebo zemi výroby, nebo tomu nechat volný průběh, vytvořit na to samostatnou sekci s varujícím bannerem, možná tam vést trošku osvětu, ale víc se o to nestarat. Nechat na každém, ať si závěr udělá sám. Každopádně přispívání do této sekce by mělo podléhat stejným pravidlům tolerance a gentlemanství jako na zbytku fóra. Druhá možnost je za mě to tedy netolerovat, ale zároveň to netolerovat i neČínským značkám. Prostě mít stejný metr.

- Podařený fejk v hodnotě stovek nebo tisíců USD jsem naživo opravdu neviděl, nebo o tom aspoň nevím. Vždy jen takové ty v "plážové" kvalitě.

@Radek124 - mrzet nás to bude, ale v tu chvíli už bude pozdě a určitě to nebude jen kvůli pár stovkám hodinek prodaných z aliexpresu do ČR... Chtěl bych i věřit tomu, že ten Steinhart si všechno dělá doma v Německu, ale tak nějak tuším, že snad vše kromě strojku bude vyrobené u dodavatelů v Číně. A opět, tu diskuzi stáčíš úplně někam jinam. Jde mi o stejný metr pro všechny. 

@Frantik - kéž bys měl pravdu, ale tady se útočí jen ve stylu "Čína jsou fejkaři" a to je přesně to, co se tady snažím celou dobu nastínit. Nebanujme jen Čínu plošně, ale jen konkrétní modely všech značek napříč světem. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, AndyAaron napsal:

- Jsme tady v komunitě fanoušků hodinek, takže chápu, proč tu je ta diskuze.

Tak to je dobře. Já jen k té diskuzi přidal příměr - malý škůdce, velký škůdce. A když bych to měl začít řešit.

Začal bych od toho většího.

Vidíš už i ggrand nám tu zakvičel na souhlas :)

Upraveno uživatelem kamilb
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Berte, já si nejsem jistej, jestli mám mandát. Je to těžký, když všichni "čínomrdi" maj ban na 30 dní, tak tady nikdo ani svůj názor napsat nemohl.

Navíc, jeden chytrej člověk mi jednou řekl: "Když je tvůj protihráč zároveň i rozhodčím a předsedou fotbalového svazu, tak ten mač prostě nemůžeš vyhrát."

Co můžu zopakovat je mnou již navržená varianta:

- Nechat rozdělení po zemích tak, jak je. Tudíž aby zůstala i Čína a další asijské země mimo Japonska a do ní by se klidně mohly dávat originální výrobci z dané lokality (HMT, Seagull, apod.).

- Vytvořit sekci Homage/Kopírky a do nich by se dávaly všechny tyto produkty napříč značkami (San Martin, Parnis, Tisell, Steinhart, určité kousky Davosa nebo Squale apod.). Sekci opatřit bannerem, že uživatel vstupuje do sekce, kde se vyskytují kopírované designy parazitující na designech slavných značek, a že to je na vlastní nebezpečí.

- Přidat do pravidel, že kopírky jsou možné postovat jen v této sekci a nezasírat tím zbytek fóra.

- Fejky (tzn. hodinky se značkou, za kterou se vydávají, ale nejsou - falešný rolexky z turecké tržnice) samozřejmě dál netolerovat a tvrdě postihovat.

- O možnosti prodeje se rozhodni ty. Buď bych tady prodej netoleroval nebo zase jen v rámci sekce v samostatném prodejním vláknu. Věřím, že spousta prodejů stejně půjde přes SZ. Případně bych tam možná povolil posty ve stylu: "Mám nový tuňáky od Adiesdive, ale nesedli jsme si, tak pokud je někdo chcete, tak mi napište."

- Danou sekci moderovat se stejnými pravidly jako zbytek fóra. Tudíž pokud to tam někdo přijde rozesírat, tak s ním zatočit. Je jedno, jestli půjde o vlákno Rolex nebo Tisell.

Kdo nebude chtít, tak do dané sekce chodit nemusí a až se utiší zjitřené vody, tak se tomu všichni už jen zasmějeme.

Tolik moje rada. Víc nemám, co bych do diskuze poslal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kamile, píšeš svůj komentář pod mou citaci. Tedy mám za to, že Tvá věta: Není nic lepšího než se těch ostatních zeptat....

byla odpovědi na mou otázku. Nechtěl bys mi laskavě vysvětlit, jak bych se měl ptát těch ostatních? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já citoval tvou větu, protože taky nevím za koho mluví.

Ty se ho to zeptal, protože to nevíš a chceš to vědět. Ten jeho post někam připíchni a dej hlasovat za koho mluví.

Na to já odpověděl že za mě ne, a je nutno se zeptat i ostatních, a zjistíte to oba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 hodinami, AndyAaron napsal:

Berte, já si nejsem jistej, jestli mám mandát. Je to těžký, když všichni "čínomrdi" maj ban na 30 dní, tak tady nikdo ani svůj názor napsat nemohl.

Navíc, jeden chytrej člověk mi jednou řekl: "Když je tvůj protihráč zároveň i rozhodčím a předsedou fotbalového svazu, tak ten mač prostě nemůžeš vyhrát."

Co můžu zopakovat je mnou již navržená varianta:

- Nechat rozdělení po zemích tak, jak je. Tudíž aby zůstala i Čína a další asijské země mimo Japonska a do ní by se klidně mohly dávat originální výrobci z dané lokality (HMT, Seagull, apod.).

- Vytvořit sekci Homage/Kopírky a do nich by se dávaly všechny tyto produkty napříč značkami (San Martin, Parnis, Tisell, Steinhart, určité kousky Davosa nebo Squale apod.). Sekci opatřit bannerem, že uživatel vstupuje do sekce, kde se vyskytují kopírované designy parazitující na designech slavných značek, a že to je na vlastní nebezpečí.

- Přidat do pravidel, že kopírky jsou možné postovat jen v této sekci a nezasírat tím zbytek fóra.

- Fejky (tzn. hodinky se značkou, za kterou se vydávají, ale nejsou - falešný rolexky z turecké tržnice) samozřejmě dál netolerovat a tvrdě postihovat.

- O možnosti prodeje se rozhodni ty. Buď bych tady prodej netoleroval nebo zase jen v rámci sekce v samostatném prodejním vláknu. Věřím, že spousta prodejů stejně půjde přes SZ. Případně bych tam možná povolil posty ve stylu: "Mám nový tuňáky od Adiesdive, ale nesedli jsme si, tak pokud je někdo chcete, tak mi napište."

- Danou sekci moderovat se stejnými pravidly jako zbytek fóra. Tudíž pokud to tam někdo přijde rozesírat, tak s ním zatočit. Je jedno, jestli půjde o vlákno Rolex nebo Tisell.

Kdo nebude chtít, tak do dané sekce chodit nemusí a až se utiší zjitřené vody, tak se tomu všichni už jen zasmějeme.

Tolik moje rada. Víc nemám, co bych do diskuze poslal.

Souhlas do poslední tečky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 17. 6. 2021 v 19:10, AndyAaron napsal:

Berte, já si nejsem jistej, jestli mám mandát. Je to těžký, když všichni "čínomrdi" maj ban na 30 dní, tak tady nikdo ani svůj názor napsat nemohl.

Navíc, jeden chytrej člověk mi jednou řekl: "Když je tvůj protihráč zároveň i rozhodčím a předsedou fotbalového svazu, tak ten mač prostě nemůžeš vyhrát."

Co můžu zopakovat je mnou již navržená varianta:

- Nechat rozdělení po zemích tak, jak je. Tudíž aby zůstala i Čína a další asijské země mimo Japonska a do ní by se klidně mohly dávat originální výrobci z dané lokality (HMT, Seagull, apod.).

- Vytvořit sekci Homage/Kopírky a do nich by se dávaly všechny tyto produkty napříč značkami (San Martin, Parnis, Tisell, Steinhart, určité kousky Davosa nebo Squale apod.). Sekci opatřit bannerem, že uživatel vstupuje do sekce, kde se vyskytují kopírované designy parazitující na designech slavných značek, a že to je na vlastní nebezpečí.

- Přidat do pravidel, že kopírky jsou možné postovat jen v této sekci a nezasírat tím zbytek fóra.

- Fejky (tzn. hodinky se značkou, za kterou se vydávají, ale nejsou - falešný rolexky z turecké tržnice) samozřejmě dál netolerovat a tvrdě postihovat.

- O možnosti prodeje se rozhodni ty. Buď bych tady prodej netoleroval nebo zase jen v rámci sekce v samostatném prodejním vláknu. Věřím, že spousta prodejů stejně půjde přes SZ. Případně bych tam možná povolil posty ve stylu: "Mám nový tuňáky od Adiesdive, ale nesedli jsme si, tak pokud je někdo chcete, tak mi napište."

- Danou sekci moderovat se stejnými pravidly jako zbytek fóra. Tudíž pokud to tam někdo přijde rozesírat, tak s ním zatočit. Je jedno, jestli půjde o vlákno Rolex nebo Tisell.

Kdo nebude chtít, tak do dané sekce chodit nemusí a až se utiší zjitřené vody, tak se tomu všichni už jen zasmějeme.

Tolik moje rada. Víc nemám, co bych do diskuze poslal.

rozumny pohlad, konstruktivny navrh, jasne riesenie na dosah... Az sa zacneme brat vsetci vazne, sme stari :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm. Jestli je to pravda, tak se divím, že nekteří z diskutujících ještě žijou! Berou se tak vážně, až bych u jejich avatarů čekal spíš symbol pomníčku než nějakou aktivitu. Slova těchto neúnavných strážců čistoty by se proto měla urychleně tesat do kamene, páč by lidstvo mohlo být do budoucna ochuzeno o řadu nejmoudřejších myšlenek typu: "Fejk je Fejk! A pozná se to jak? Prostě Tak! A basta! Já to Rozhod! Vlasta". Vééliký PLUS směrem k AndyAaron!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tosi, prosím, vzhledem ke zjevné idiocii Tvého příspěvku (opětný start flame), a dále s ohledem na hodinu, kdy jsi sem svůj příspěvek umístil, Tě žádám, abys do vážných vláken nepsal pod vlivem. Příště Tě už žádat nebudu.

 

Doplnění: jediné, co jsi IMHO vystihl je velké plus pro Andyho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.

Hlavní rámec bych viděl v tom, aby se z tohoto skvělého hodinkového fóra nestalo jen  "fórum o některých hodinkách".  Jakým způsobem to Roberte zařídíš, je na Tobě. 

Osobně se mi přišlo jako celkem dobrý nápad při vstupu do čínské sekce to výstražné info.  

Nějakou extra homage sekci, jak navrhoval Endy bych rozhodně nezakládal - prvak by to byl oyeb pro mody a druhak nekonečná studnice pro flejm.  Nechal bych zhruba předchozí stav. 

Při prodeji homage/kopírka bych zavedl povinnost uvést, že se jedná o hodinky více či méně inspirované modelem značky XY.

Rozumím a chápu, že cítíš potřebu edukovat hlavně nově příchozí nezkušené členy, nebo nečleny, kteří se sem prokliknou z vyhledávače tak, aby byli srozuměni, že právě ony hodinky, o které se zajímají, nebo tu chtějí koupit, vzhledově vycházejí z modelu značky XY.

Toto by podle mě stačilo minimálně k tomu, aby všem bylo jasné, že takové hodinky tu nepodporuješ, ale je možné tu o nich svobodně diskutovat, nebo při splnění Tebou nastavených pravidel i prodat.   

A klukům ban už prosím zruš a šoupni někdy ovoce i rozesíračům :) 

Radek 

 

 

 

 

 

  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky v tom názorově souzním s Andym, a nic lepšího tady asi nikdo z dotčených po těch banech už nevyplodí, takže bych to jeho vzal jako final.

Jen tedy založení humáč vlákna je otázka - co je vlastně humáč? Třeba i Squale? Na druhou stranu, když řeším třeba quartz hodinky - tak tam to dát? Do quartz nebo příslušného národního vlákna? To samé ana-digi - quartz nebo digi?  Atd. Tj., vlastně humáč vlákno proč ne, a kdo to dál bude cpát do Asie (SM, Steeldive atd.), Německa (Steinhart) nebo Swiss (Squale, Davosa...), tak to bych nechal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejsem tady zase tak dlouho, abych mohl dávat rady a tipy, jakým způsobem to tady vést a řídit (i třídit), ale hodinky mám stále rád a proto mi nebudou chybět kopie Rolex či Heuer ve zcela stejné váze a detailech vyvedených do posledního puntíku pouze s nápisem například Pagani, tak jako mi nechybí opajcovaná aku vrtačka Makita nebo Bosch.

U lidí, kteří mají hodinky rádi mi spíše přijde divný opak, tedy potlesk a chválení těchto "kousků"

Nezávidím Ti Berte.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...