Přejít na obsah

Co s Číňanama?


Bert

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 442
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Nevím o čem tu dokola debatujete. Bert to snad napsal dost jasně

"Sekce zustane po dobu, než se shodneme na samostatné sekci HOMAGE. Tam pak budou přemístěny všechny tyhle nešťastnosti BEZ OHLEDU NA ZEMI PŮVODU."

Chudák ten, který bude muset věnovat čas třízení takového odpadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Čína je prostě ČÍNA, made in copy - Čína obšlehne cokoli bez jakéhokoli uzardění, a ještě se tím pyšní. Za mou maličkost mohu říct že se snažím cokoli co má visačku made in china nekoupit. Je to fuška, ale lze to. O hodinkách ani nemluvím, osobně se kloním k názoru - ČÍNU ODSUD ODSTRANIT. Ale je to jen můj názor, a ten se nemusí shodovat s ostatníma. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyz pominu, ze hodne generalizujes, muzu se zeptat, ciste ze zvedavosti, kdyz se vyhybas vsemu Made in China, plati to treba i pro Taiwan, Thailand, Bangladesh apod. nebo ciste jen Cina?
Vyhybat se vecem vyrobenym v Cine asi v zasade jde, vecem mimo Asii uz kapku hur, ale hlavne to vyjde dost draho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, AndyAaron napsal:

Kdyz pominu, ze hodne generalizujes, muzu se zeptat, ciste ze zvedavosti, kdyz se vyhybas vsemu Made in China, plati to treba i pro Taiwan, Thailand, Bangladesh apod. nebo ciste jen Cina?
Vyhybat se vecem vyrobenym v Cine asi v zasade jde, vecem mimo Asii uz kapku hur, ale hlavne to vyjde dost draho.

Ano. Jde to dost těžko vyhnout se celé Asii, takže Taiwan apod se i u mě najde, ale pocitově to není Čína a tím i nulová podpora financování plagiátorství A že to vyjde draho? to tedy, ale s tím do toho jdu. Ale to je na dlouhou debatu, a nemyslím si že by to tady bylo vhodné.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mozna by bylo fajn oddelit politiku a dojmy. Uvedomujes si, ze ne vzdy “made in China” znamena plagiat a “made in jinde” neznamena automaticky origo? Cina je vyrobce pro celej svet. Ti kluci to tam maji za ta leta vymakane. To ani nezminuju to, ze vyroba jinde v Asii mnohdy znamena podil detske prace a jine zvrhlosti.
Vytaci me, ze se tady bere Cina = vse spatne. A vytaci me, ze me to nuti je obhajovat :)

A jeste pro zajimavost videjko z San Martin manufaktury, kde foukaji ty plagiaty:



Otrli si pak muzou pustit neco podobneho z Eltonu ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 24. 7. 2021 v 12:33, AndyAaron napsal:

Mozna by bylo fajn oddelit politiku a dojmy. Uvedomujes si, ze ne vzdy “made in China” znamena plagiat a “made in jinde” neznamena automaticky origo? Cina je vyrobce pro celej svet. Ti kluci to tam maji za ta leta vymakane. To ani nezminuju to, ze vyroba jinde v Asii mnohdy znamena podil detske prace a jine zvrhlosti.
Vytaci me, ze se tady bere Cina = vse spatne. A vytaci me, ze me to nuti je obhajovat :)

A jeste pro zajimavost videjko z San Martin manufaktury, kde foukaji ty plagiaty:
 

 


Otrli si pak muzou pustit neco podobneho z Eltonu ;)

 

Nechci se tady dohadovat o politice, popř. státním zřízení KS-Č. Asi si neumíš představit čeho je vlastně Čína schopna, když už mluvíš o dětech, málokterý stát řízeně zabíjel novorozence ( holčičky ) pod záštitou státní moci a reguloval tím v 70tých letech populační růst. Tristní stravovací návyky, nerespektování čehokoli at už jde např o ekologii a konče plundrování moří rybolovem, vlastně světové epidemie jako ptačí chřipka - pracečí mor i covid má na visačce made in CHINA. A plagiátorství už je jen trapná třešinka na dortu týhle skvělý země... takže promiň, ale ČÍNA je fakt vše špatně. Ale je tam ještě zatím levná pracovní síla, a o tom to celý je. Jde jen a jen o peníze. Tak to je můj názor k Číně jako takový, tím i k Čínský hodinařině a trapným fejkům z Číny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ti zopakuju to, co jsem psal pred tim. Je potreba oddelit politiku a tvoje dojmy od vyroby hodinek/homagu/fejku.

To, co jsi tady popsal, tak jsi shrnul poslednich 100 let historie Ciny? Co ty stovky a tisice let pred tim, kdy byly oproti Evrope vyspela civilizace?

To, jak argumentujes, tak touhle optikou bych si nemohl koupit ani nic vyrobene v CR, Slovensku, Nemecku, Italii, USA, Japonsku dokonce ani v tom Svycarsku, protoze vsude na svete se dely ruzne nespravedlnosti. Nektere zeme vyspely a posunuly se jinam, jine to teprve ceka.

Tahle debata by mela byt primarne o homage hodinkach na Chronomagu - chceme je / nechceme je a jak to osetrit. To odkud jsou tu vubec nehraje roli. Pro me je Steinhart a San Martin na stejne urovni. Mne osobne nevadi a jsem pro tady homage trpet. Ale pokud je trpet nechceme, tak je to v poradku, ale potom tedy plosne a ne zrusit jen SM, protoze je Cinskej a nemeckej Steinhart nechat. O to mi jde celou tu dobu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Nazdar čínomilové, po delší době Vás opět nepříliš laskavě zdravím. Díky toleranci čínských jebek na fóru vznikl i níže zkopírovaný inzerát. Mám na Vás, kteří se nestydíte nosit produkci potomků strýčka Maa, jednu velkou prosbu. Uchylte se s začínajícím dorostem do ilegality, a vysvětlete těm, kteří to ještě nechápou, co je fejk, a co se na Chronomagu opravdu nesmí. Taktéž, prosím, vykonejte osvětu na téma: nejen prodej, ale i koupě fejku je věc zavrženíhodná, a v rámci Chronomagu bude krutě postihována. Jsem pevně přesvědčen o tom, že ta hrůza, kterou si níže přečtete souvisí s tím, že vůbec nějaká čínská produkce je zde trpěna. Vím, problematika je to složitá, ale: ještě jednou se stane takovýto exces, a celá Čínská sekce půjde nenávratně do háje.

 

Dobrý den, prodám tuto skládačku/MOD Heimdallerů. Původní ciferník vyměněný za originální Seiko, stejně tak ručky. Hodinky vypadají skvěle. Myslím, že by je případný kupec mohl využít i jako zdroj náhradních dílů. Stroj je Seiko, originální cifr a ručky by šly využít v originálním pouzdru, safírové sklo by šlo zase použít při vylepšování stávajících hodinek 🙂 Dávám k nim Seiko gumový řemen a oranžový NATO řemen. Jo a abych nezapomněl, samozřejmě i původní cifr a ručky. Cena je 4200,- včetně zásilkovny.

IMG_1259.jpg

IMG_1261.jpg

  •  
  •  
  •  
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ggrande, zatímco čína je mi docela volná, Primky považuji za svou srdcovou záležitost. Takže se to sem nedostane, a pokud ano, budu tento neřád potírat individuálně.

Pokud nějaký čínomil nyní začne řvát, že uplatňuji dvojí metr (princip kolektivní viny šikmooků versus individuální přístup u Primu), tak má naprostou pravdu, ale to je asi tak vše, co s tím může dělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

I když to přímo sem nepatří, ale lepší místo jsem nenašel.

Jak to, že se na tomto fóru nepotíra adorace hodinek Prim Orlík?
Je to opajcovaný dizajn Omegy, který je poháněný kradeným strojem od Lip-u, tak jak to,
že o tom se tu můžou pět oslavné ódy?

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...