Přejít na obsah

Co s Číňanama?


Bert

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 442
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 3 hodinami, Honza.manta napsal:

Nechtěl jsem sem nic psát, ale nedá mi to -kdyby firma SM byla německá nebo evropská a ne čínská, jako třeba Steinhart nebo Ocean nebo mnoho dalších, kteří se jen inspirují, tak by byli taky takhle na pranýři?

Já bych na pranýř klidně Steinhart přidal, pokud jde o tohle.

Je to kandidát do sekce "Parazitující hodinářské firmy".

Upraveno uživatelem geometr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

At si každej nosí co chce, čím jsem starší tím jsem tolerantnější. Nicméně z mého pohledu je výrobce houmáží  potencionální výrobce fíků a nerozlišuju kde se vyrábí, jen bych si to nekoupil. 

K otázce Berta: Nechal bych čínskou sekci jak je, jen bych ji zviditelnil až po přihlášení

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Som toho názoru, že aj v Číne robia aj kvalitné hodinky. Aj HongKong je už vlastne Čína a predsa tu nik nič  nemá napríklad proti značke Spinnaker.  Taká značka San Martin - robí homage , ale kvalitne, za dobrú cenu a možnosť je vybrať si z troch rôznych strojčekov, včetne švajčiarskej Sellity.  Diskriminovať hodinky iba preto, že je Čína komunistickým štátom je podľa môjho názoru hlúposť. S Čínou obchoduje aj USA aj EU, vlastne celý svet. Najrenomovanejšie svetové firmy tam majú fabriky, uvediem Puma, Adidas Nike. Tak budeme preto aj tieto firmy bojkotovať? Asi nie. A je toho samozrejme podstatne viac. A ešte čosi. Politika sem na toto fórum nepatrí.  Máme tu členov rôznej výšky, rôzneho veku, rôzneho zamestnania, rôzneho svetonázoru. Tak buďme natoľko múdri a túto skutočnosť rešpektujme, lebo je to fakt. Aj Švajčiari vedia urobiť zlé hodinky. Tak rešpektujme existenciu čínskych hodiniek. Sú aj kvalitné, aj nekvalitné, tak, ako inde. Je to jednoducho fakt.

Upraveno uživatelem Hannes
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale to tobí aj XY nečínskych firiem a nikomu to nevadí. Robí to aj Steinhart aj Tisell a nik ich nebojkotuje.  Ja to nekupujem, ale má to právo na život. Tu treba bojkotovať totálne fejky ako Geneva a pod. To sú potkani. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Začal jsem tu diskusi teď sledovat a je to furt dokola. Ať si Bert nastaví svoje pravidla, když je to tu jeho a hotovo.

Případně s předchozím hlasováním, ať to máme demokraticky podložené.

Mně osobně čína nevadí, pokud to není fejk s logem origo výrobce. Když mně číňánek udělá kopii mercedesu

v té samé kvalitě (spíš nekvalitě u nových aut) a řekne si milion místo 2, které chce mercedes, šáhnu po kopii,

protože na značky si už dávno nehraju. A jestli tam místo hvězdy bude šulínek, je mně šumák.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mlho, čti pořádně! Píšou tady majitelé Steinhartu, že jsou jejich hodinky daleko lepší než Rolex, potažmo že jenom jitrnice by si mohla koupit originál? Tady vůbec nejde o to co se kde vyrábí, ale o tom kam se adorace těchto kopírek vyhrotila. Jinak je mám (Steinhart) ve stejné škatulce jako všechny kopírky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 15 hodinami, Karussell napsal:

To je jak se zacalo rikat “vole” tak casto, ze uz je z toho spojka bez vyznamu, tak uplne stejne tady dopadlo slovo “gentleman”. 😀

A já jsem si říkal, proč mi mladý furt říká "ty vole", když má něco udělat a on to má jako spojku 🤣  A to chudák málem dostal po čuni :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mlho, čti pořádně! Píšou tady majitelé Steinhartu, že jsou jejich hodinky daleko lepší než Rolex, potažmo že jenom jitrnice by si mohla koupit originál? Tady vůbec nejde o to co se kde vyrábí, ale o tom kam se adorace těchto kopírek vyhrotila. Jinak je mám (Steinhart) ve stejné škatulce jako všechny kopírky.
Nebyla tu kdysi podobna Steinhart sekta diskuze a argumenty jako ted s SM?

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 minutami, miccalek napsal:

Začal jsem tu diskusi teď sledovat a je to furt dokola. Ať si Bert nastaví svoje pravidla, když je to tu jeho a hotovo.

Případně s předchozím hlasováním, ať to máme demokraticky podložené.

Mně osobně čína nevadí, pokud to není fejk s logem origo výrobce. Když mně číňánek udělá kopii mercedesu

v té samé kvalitě (spíš nekvalitě u nových aut) a řekne si milion místo 2, které chce mercedes, šáhnu po kopii,

protože na značky si už dávno nehraju. A jestli tam místo hvězdy bude šulínek, je mně šumák.

Cize schvalujes, ze niekto natrepe do produktu kopu penazi na vyvoj, dizajn, napady, nasledne ho vyrobi - a potom to niekto na drzaka okopci a preda za polovicu? Bez namahy? 

Kazdy priemyselny produkt nie je iba o vyrobe! Ak nevidis celu tu poctivu robotu na vyvoji a dizajne, je lahke povedat, ze to "Cinan" vie vyrobit lacnejsie a je ti jedno, aku znacku mas "na mieste hviezdy..."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 minutami, xbraj19 napsal:

A já jsem si říkal, proč mi mladý furt říká "ty vole", když má něco udělat a on to má jako spojku 🤣  A to chudák málem dostal po čuni :)

 

Tohle už nemůžeš přece brát jako nadávku? Kde jsi byl doteď? :cheers:

Až tě osloví "kamarádštěji" to se teprve zapotí. Viz má včerejší seznamovačka se známostí mé neteře- nejdříve jsem si myslel, že slyším špatně a přeslechl jsem se, když mu to uklouzlo potřetí tak jsem rovnou přešel k poznámce, že stále obstojně běhám a že bych uvítal lepší oslovení, dal si pak pozor.

Upraveno uživatelem kuncák7
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 25 minutami, miccalek napsal:

Začal jsem tu diskusi teď sledovat a je to furt dokola. Ať si Bert nastaví svoje pravidla, když je to tu jeho a hotovo.

Případně s předchozím hlasováním, ať to máme demokraticky podložené.

Mně osobně čína nevadí, pokud to není fejk s logem origo výrobce. Když mně číňánek udělá kopii mercedesu

v té samé kvalitě (spíš nekvalitě u nových aut) a řekne si milion místo 2, které chce mercedes, šáhnu po kopii,

protože na značky si už dávno nehraju. A jestli tam místo hvězdy bude šulínek, je mně šumák.

Nevěřím 🤣

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mlho, čti pořádně! Píšou tady majitelé Steinhartu, že jsou jejich hodinky daleko lepší než Rolex, potažmo že jenom jitrnice by si mohla koupit originál? Tady vůbec nejde o to co se kde vyrábí, ale o tom kam se adorace těchto kopírek vyhrotila. Jinak je mám (Steinhart) ve stejné škatulce jako všechny kopírky.
Třeba ty hodinky zkrátka nejsou lepší než Rolex, tak to holt nepíšou default_smile.gif
A to s tou jitrnicí bych prosil ozdrojovat.

Edit: Sakra, porušil jsem své předsevzetí, že už sem nebudu přispívat :(
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doslovně to tam takhle nikdo nepsal, ale vyplynulo to z textu. Ozdrojovat to teď půjde těžko, nicméně asi víš na co narážím a já to nechci pitvat. Na to seš expert ty, aby jsi vytahoval co se Ti hodí do krámu printscreeny atd. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, miguel napsal:

Cize schvalujes, ze niekto natrepe do produktu kopu penazi na vyvoj, dizajn, napady, nasledne ho vyrobi - a potom to niekto na drzaka okopci a preda za polovicu? Bez namahy?

Vždycky mě zajímalo, kolik je ta pomyslná kopa peněz, protože tenhle argument už jsem slyšel mockrát. Nevím, kolik peněz si vezme dobrý architekt za komplet custom projekt domu. Dostane víc než designér, který dá své nápady do nějakého modelu hodinek? Těch hodinek se pak prodají tisíce, krát stotisícové ceny za kus.. Jen mě to tvé tvrzení zaujalo, protože mi přijde, že se to pořád opakuje dokola, ale nikdo to nepodloží prostými počty. Když vidím, co umí Beeman a za jaké ceny, tak začínám pochybovat o těch horentních nákladech na vývoj, design a nápady ve velkých hodinářských firmách se stoletou tradicí. Tímhle ovšem nijak nezastávám homáží ani fejků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prečítal som si túto diskusiu od začiatku až do konca. Vyšlo mi z toho asi toto: Každé téma má svojich zástancov aj oponentov. Bolo to vždy a aj tak to zostane. Pokiaľ šéf tohto fóra stanovil presné pravidlo, že sa o čínskych hodinkách písať na tomto fóre nebude, tak to treba rešpektovať. V tom prípade ale nech je to jasne napísané na titulnej strane zvýrazneným písmom.  Pokiaľ to rigorózne stanovené nie je, má to miesto aj na tomto fóre, či sa to niekomu páči alebo nie. V oboch prípadoch sú vylúčené totálne falzá ako Cetezen, Seako, Rolax a podobne. Basta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@dykmore Tak zrovna mezi Beemanovými multi-kreacemi se dá taky tušit pár “designových zápůjček” - nicméně jeho hodinky rozhodně nejsou opajcované shora dolů a jejich produkce není 1-100000 kusů měsíčně (jak rádi inzerují Čínští naháněči zakázek). A přiznejme si konečně že averze k předmětu vlákna není dána jenom tamním přístupem k fejkům...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, dykmore napsal:

Vždycky mě zajímalo, kolik je ta pomyslná kopa peněz…

Například Ostrava vyplázla před pár lety za tři vykřičníky 1,8 milionu, to máš 600k za jeden, s inflací za 13 let už to bude kolem milionu. Tak si to můžeš spočítat. 😀

V reálu to bude jako u všeho - něco vymyslet, navrhnout, postavit prototypy, na několikrát opravovat chyby… ono se to nasbírá… 

popravdě mě překvapuje, že ti homážníci nejdou cestou nějakého vlastního designu, protože velkou část vývoje musí zaplatit i tak, fejkaři to mají ještě těžší v tom, že jejich produkt musí vypadat stejně jako originál. A že ty nejnovější AAA kopie opravdu vypadají k nerozeznání i pod lupou… 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...