Přejít na obsah

Co s Číňanama?


Bert

Doporučené příspěvky

Náhodou, Francouzská, Bratislavská a přilehlé okolí jsou dlouhodobým tajným snem místních developerů - opálené neplatiče odsunout na dočasnou (do doby než si ji sami zapálí) ubytovnu někam kde je ještě levněji, vybydlené a památkově nechráněné pavlačáky strhnout, na jejich místě postavit 16-patrové bytovky s vyhlídkou "z okna do okna" - a pak už jenom rejžovat miliardy za "nadstandardní bydlení a kanceláře v pohodlné pěší vzdálenosti od centra" 🤑

image.thumb.png.9b4e500bf6d0c90008d5db489e0894ba.png

Kdyby si měli ctění páni fejkaři vydržovat svůj server (reklamou od Alibaby?), obávám se že i oni by do roka skončili na ulici - a doména nosimfejky.cz by byla k dispozici z důvodu neuhrazení udržovacího poplatku... :whistle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 442
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

před 2 hodinami, AndyAaron napsal:

1. Plošně bych Čínu nezakazoval, co pak chudáci výrobci jako Seagull, Fiyta, Dong Feng apod.

2. Není to prostě tak jednoduché a jednoznačné.

Třeba když se podívám na tolik obhajovaný Steinhart. V sekci Diver watch mají 62 modelů hodinek, z toho nekopírek je pouhých 6 kusů (Ocean 2 a Triton). Viz: https://www.steinhartwatches.de/en/diver-watch.html?limit=36 

V sekci pilotek mají vše založeno na B-Uhr a IWC. U Marinů to až tak posoudit nedokážu. Tolik tedy k originalitě jejich výroby. 

U Davosy je to třeba kapku lepší, ale Submariner modely rozvíjejí taky (Ternos Sixties, Vintage Diver), v pilotní sekci je IWC jak vyšité, v Performance modelové řadě zase svítí AP RO Offshore nebo Daytony.

Tak tohle Vám přijde OK? Je jedno, jestli to je kopírka ze 100 % nebo 80 %, je z toho jasně patrné, co okopírovali.

Prostě a jednoduše, nechal bych to žít, ať si každý na ruku obhájí, co mu libo. Oslavné zpěvy asi nesklidí, komentáře musí být schopný unést, nadávky pak vyřeší mod.

Naprostý souhlas s Ondrou.

A hlavně, není jen o Číně.

Jak se postavíme třeba k Timefactors? Já je mám celkem rád, dávají do toho srdce, ale pořád je tam u některých modelů silná inspirace.

Osobně bych tomu, už jen kvůli začátečníkům, kteří mohou mít problém, ponechal diskuzi otevřenou.

 

willard1_1024x1024@2x.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kopírování mi nevadí. Ať už je to jakákoliv značka. V minulosti se inspirovaly i věhlasné značky. V současnosti z nich třeba i Maurice Lacroix (a podívejte se, co ta značka jinak umí), Davosa, Štajni a td...no a samozřejmě nepřeber značek z Číny (a nejen). Každému co jeho jest. Fejky NIKDY!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V dnešní době, kdy se čínské "něco" najde skoro všude a ve všem, je tato debata asi zbytečná. Navíc při prohlášení, že nikdo nic v Číně nevyrábí, nikdo nic z Číny nechce, všichni proti ní bojují a přitom opak je pravdou. Před několika lety by se to dalo pochopit, teď v "Globál-světe" už ne. To už se dostáváme k té otázce, co jsou vlastně čínské hodinky... ty z Číny nebo ty co obshaují 50% součástek z Číny nebo ty co jsou ze 30% vyrobeny v Číně atd.

Teoreticky by se to zde dalo rozdělit (tak jako to dnes třeba dělají s mobily) na nižší třídu, střední třídu a tak dále. Ať si pak každý najde tu svoji skupinu a tam si chválí, haní a hledá porozumění. Když je ta demokracie a svoboda, tak tady může být zřejmě vše, pokud to neporušuje nějaká pravidla, etiku, morálku a to si určují zdejší šéfové fóra. 100% by neměly procházet falešné hodinky. Každý zde něco hledá, každý má jiný vkus, jiné finanční možnosti, ale přesto by zde měl být jen ten, kdo doopravdy a alespoň trochu má rád hodinky. To určitě nebude ten, co si chce koupit kopie XY z Číny nebo někdo, kdo žasne u hodinek Diesel a podobně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady ale přece nikdo netvrdí, že co je čínské to je špatné. Řeší se tu parazitování na cizím úspěchu. Když někdo zkopíruje hodinky a potom si na to mlaskne svoje logo. To je podle mě špatně a na hodinkovém fóru to nemá co dělat sorry jako.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si ty San Martin musel vygooglit. Možná by stačilo diskutovat ve vší slušnosti a tam kde to má být, aby to nikoho moc nedráždilo :)

 

Přijde mi trochu divné, že tohle je/bude v "pořádku":

https://www.chronoshop.cz/steinhart-ocean-one-double-green-keramik-premium

https://www.helveti.cz/davosa-ternos-professional-tt-gmt-16157104

a tohle už ne:

https://sanmartinwatches.com/wp/product/sn017-g/

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne tu cinska sekcia (ci uz "homage", imitacia, kopirka,..) vobec nevadi. Ak ma to nezaujima, tak tam neleziem, nech si adoruju a oslavuju co chcu... Jedina cervena ciara je regulerny fejk, teda pouzitie loga/znacky originalu. 

Ja si kvalitne/luxusne/znackove veci kupujem pre svoje uspokojenie, ci pocit. Nemam ich na ohurovanie okolia, dokazovanie si svojej "movitosti", ci meranie si pindikov. Preto ma absolutne neuraza, ani neirituje, ak niekto iny nosi (hoc aj presnu) kopirku toho, co mam ja. Ak je on s tym zrovnany a vysporiadany, kto som ja, aby som ho sudil? To, ze ja by som si to na verejnosti na seba nevzal, je moj postoj, ale nebudem ho vnucovat inemu.

A aby som bol uprimny, ja som nebol, a ani teraz nie som dokonaly. Mal som aj fejkove veci, nejake "homaze" su niekde doma zalozene, holt hriechy mladosti 😆 Casom som dospel a rovnaku sancu dozriet ma dostat ktokolvek. Co ma vsak udivuje, je totalitna nekopromisnost niektorych "homážbijcov", ktori odsudzuju AKEKOLVEK pouzitie cudzieho dizajnu (dokonca aj u preslych autorskych prav/patentov/trademarkov/...) a popritom maju ako avatar (ergo ich "logo" tu na fore) obrazok, ktoreho autorske prava takmer urcite nevlastnia, ci nemaju pravo na jeho pouzitie 😅 Z ich pohladu (samozrejme u tych druhych) by to bolo pokrytectvo, oni vsak mozu 😇 Ale aj toto mam v pazi 🤣

Este poznamka k fejkom - ako som povedal, suhlasim so zakazom ich propagacie, predaja, ci diskusii o ich vlastnostiach. Co by vsak mohlo pomoct, je nejaka forma edukacie, ako taky fejk moze aj lajk odhalit a nenaletiet podvodnikom.. Lebo priznajme si - ich podoba s originalom vie byt az nebezpecne presna, naletiet mozu aj "skusenejsi" a stretnut ich mozeme aj na serioznejsich platformach, nielen na pochybnych trzniciach.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlasy pro jakýsi "demokratizační přístup" mi připadají naivní. Jasně, do vlákna chodit vlastně nikdo nemusí. Ale tím, že se zde dává prostor parazitickým firmám, dochází k jakési legitimizaci a nepřímé podpoře prodeje. Vyhledatelnost a pozice Chronomagu na cz internetu je jasná. Bavit se tady o tom, kdo za jaké peníze dokáže co zkopírovat a jako bonus má lepší chod lunety?! Jako wtf, přínos nula. Hrát si na blbýho, že to není cílená kopie 1:1. Ok, chce-li tohle Bert za svoje peníze živit, jeho volba. Také má ale právo nastavit vnitřní etický kodex vnímání těchto takyhodinářů, bez ohledu na patenty a paragrafy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, azeppelin napsal:

Hlasy pro jakýsi "demokratizační přístup" mi připadají naivní. Jasně, do vlákna chodit vlastně nikdo nemusí. Ale tím, že se zde dává prostor parazitickým firmám, dochází k jakési legitimizaci a nepřímé podpoře prodeje. Vyhledatelnost a pozice Chronomagu na cz internetu je jasná. Bavit se tady o tom, kdo za jaké peníze dokáže co zkopírovat a jako bonus má lepší chod lunety?! Jako wtf, přínos nula. Hrát si na blbýho, že to není cílená kopie 1:1. Ok, chce-li tohle Bert za svoje peníze živit, jeho volba. Také má ale právo nastavit vnitřní etický kodex vnímání těchto takyhodinářů, bez ohledu na patenty a paragrafy.

Amen!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja forum vnimam ako miesto, kde novacikovi skusenejsi poradia jak velkeho capa pripadne streli nakupom tych-ktorych hodiniek.

Takze homaz vlakna za mna urcite nezakazovat a nezakazovat ani genuineness-nacis, ktori aspon budu mat kam chodit obracat homazistov na pravu vieru. Oboje je korenim fora.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, novackovi nejlip poradit at si koupi Seiko, ktere taky vykrada, ale sebe samo a jako bonus dostanes nesedici lunetu nebo aspon potoceny armovak :D

Proti parazitovani prece existuji patenty, prumyslove vzory a podobne veci a to si resi vyrobce sam, pripadne ve spolupraci s celniky. Tak pak nechapu o cem je diskuze. Bud je to legalni a nemame co resit nebo to legalni neni a mame co resit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Exiztence napsal:

si koupí kopírku do které Seiko investovalo peníze ale pak to nějak kokosák okopíroval a Seiko z toho má hovno.

No neviem, či je to najlepší argument. San Martin do tých pseudoSeik montuje Time module NH35, ktoré vyrába a dodáva priamo Seiko Holding Group :D  Vraj, píšu na stránke. Takže peniažky im z tej kópie dokázateľne pritečú.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze preco vlastne ta Cina vadi? Hadam ze preto ze vykrada (v tomto pripade Seiko) ale ked z toho vykradania ma zaroven ten vykradany love, tak je to pomerne dolezity "stupen volnosti", ci? Alebo Cina vadi len tak z principu, bez stupnov volnosti?... to hadam nie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čína ano. Nic nezakazovat, protože stejně nejde jednoznačně rozhodnout, co ještě ano a co už ne. Každý to vnímá jinak, nepanuje shoda. Takže nechat žít. Klidně v sekci k tomu vyhrazené. Vzhledem k tomu, že se to momentálně točí hlavně kolem čísnkých kopií, tak v podstatě taková sekce už je - čínská sekce. Když to Bertovi udělá dobře, může ji označit nějakým pejorativním podtitulkem. Třeba ta "Parazitní pocta" nebo jak to někdo psal, je celkem trefná.

Podobné je to s prodejem. Kdyby se měly zakázat kopírky v prodejní sekci, asi by odtud musely vyletět i ty dvě kopie rolexek a cartierů s logem Seiko, co tam právě prodává ARMAN, nebo?

Nemyslím si, že by v čínských vláknech docházelo k nějaké přehnané adoraci a i kdyby, tak co je komu do toho? Kdyby ty hodinky stály za hovno, tak bychom to tam napsali úplně stejně, jako jsme tam psali, že nás překvapila jejich kvalita zpracování. Většina "čínomilů" chápe, že ty hodinky jsou prostě sprostá kopie. Slovo pocta/homage sami chápeme jako nevhodné a vždy jsme ho používali ironicky - dělali jsme sio z toho prdel. Bohužel se ukazuje, že ne každý má dobře vyvinutý smysl pro humor. Jak jsem psal jinde - chce to trochu nadhledu a nebrat svůj koníček smrtelně vážně.

Celé je to o tom, co napsal Andy: ŽIJ A NECH ŽÍT. Když se mi nějaké vlákno nelíbí, tak ho prostě ignoruju a nelezu tam. Nebo když už mám teda potřebu to odsoudit, tak to udělám nějak slušně. A ne neodbytným trollením jako třeba kolega azeppelin, demagogií jako kolega shewcza a zatahováním politiky jako kolega Bert. Nošení čínských hodinek přece neimplikuje souhlas s čínskou politikou. To je jako kdybych vlezl do vlákna o švýcarských hodinkách a psal tam, že švýcarské banky jsou plné zlata, co fašisti ukradli židům. To je přece úplně mimo. Rozkřikuje se snad nějaký "čínomil" ve vlákně Prim, že mají strojky okopírované od Lipu, Orlíky jsou okopírované Omegy a Diplomaty jsou okopírované Rolexy? Kdepak. Každému je to jedno. Jak jsme si ukázali v jiném vlákně, kopírujou nebo kopírovali všichni. Myslím, že zrovna tomu Seiku, jehož čínské kopie to teď zažehly, to moc nevadí, když jejich výrobcům vesele dodává strojky.

Osobně se nepovažuju za čínomila, mám daleko širší záběr, ale dost mi vadí, že tady někteří domnělí nadčlenové mají tendence zakazovat a určovat, o čem ostatní mohou diskutovat. To je poněkud nebezpečný fenomén. 

edit: oprava čárek, překlepů a jedné kostrbaté formulace

Upraveno uživatelem 5etter
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čínska produkcia mi chýbať nebude. Avšak Fórum je pomerne vzácnym zdrojom hodnotných informácií ,ale na to aby sa tá informačná hodnota udržala je potrebné dať priestor aj Čínskej produkcii a ich fanúšikom. A od toho je tu Šéf aby tomu dal pravidlá a dal po gulách fejkarom keď to bude treba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já v podstatě souhlasím až na ten prodej. Ať se tenhle brak prodává na bazoši. Jestli opravdu nevidíš rozdíl mezi hodinářskou firmou co tvořila dějiny hodinařiny a těmito parazity, tak je mi Tě upřímně líto. Máš pravdu i v tom, že náš smysl pro humor je diametrálně odlišný a nesměji se tvým plkům.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...