Přejít na obsah

Také malé zamyslenie sa nad tým ako chce Orient nadviazať na svoju legendu Multi– Year Calendar. A chce vôbec?


danijan

Doporučené příspěvky

Pozerajúc na svoju zbierku, ktorej súčasťou sú aj kalibre legendárnych orientok, ktoré sú synonymom  tejto značky so Multi – Year Calendar  ( Obr.1 mám ich uložené v prachotesnej krabičke  ) som si položil otázku, prečo hodinári Orientu nenadviazali na úspech tohto kalibru a ako napr. u iného úspešného kalibru „Orient Weekly Auto King Diver“ alebo nedávno spusteného  retro kalibru Orient World Map? Presnejšie prečo nepokračovali vo výrobe podľa mňa v jeho vydarenej inovácii  Multi-Year Calendár  Automatik Titánium ( Obr.2 )? Namiesto toho vychrlili typ kalibru, ktorý nazvali New Multi-Year Calendár  ( Obr.3) . Našťastie po ochladení nadšenia sa orientanci pokúsili tento kaliber inovovať kde tu aj s dobrými nápadmi ( napr. Obr.4 a  5 ).Tento typ inovácie si už žije svojím životom a nepopieram, že môže mať svojich nadšencov a fanúšikov. Ale ja ho nepovažujem za pokračovanie a nadviazanie na legendu a jej  vydarenú  inováciu.  Je to už iná konštrukcia. Túto skutočnosť si uvedomili aj konštruktéri Orientu sa rozhodli opätovne vrátiť ku pôvodnej osvedčenej konštrukcii našej známej legendy a jej inovácii.  Tento pokus  ale musím konštatovať  je nevydarený ( Obr. 6 a 7 ). Ja negatívne hodnotím, že tam pre mňa nepochopiteľné bola vypustená luneta s názvami v týždni - typický to znak  legendy orientok  ako  aj bola vypustená luminisencia ručičiek a hodinových bodov. Znova ako u vyššie uvedeného kalibru aj tento typ inovácie môže mať svojich nadšencov a fanúšikov. Ale aj pre nich pre porovnanie som  ku  kalibrom tohto nového typu priložil obrázok pôvodného kalibru s bielym ciferníkom ( Obr. 8). A keď ich porovnám s vydarenou inováciou  ( Obr.2 ) tak sa musím pýtať, prečo konštruktéri Orientu sa rozhodli takto „inovovať“ tento kaliber? A je to posledná a konečná inovácia? Stále verím, že vyhrá cit pre estetiku a krásu pôvodnej legendy a dočkáme sa spojenia osvedčenej klasiky a moderného u ďalšieho pokusu tejto legendy. Nechce sa mi veriť, že zodpovední Orientu nemajú poznatky o stále neutíchajúcom záujmu o kúpu a vlastnenie nadšencov tohto kalibru na sociálnych sieťach a internetových bazároch po celom svete. Aj keby vyrobili limitovanú sériu s bakelitovým predným dýnkom a pôvodnými krásnymi farebnými ciferníkmi, tak verím, že by sa po nej len tak zaprášilo. Dočkáme sa? A chce ju ešte Orient inovovať ?!priložil obrázok pôvodného s bielym ciferníkom ( Obr. 8). A keď ich porovnám s vydarenou inováciou  ( Obr.2 ) tak sa musím pýtať, prečo konštruktéri Orientu sa rozhodli takto „inovovať“ tento kaliber? A je to posledná a konečná inovácia? Stále verím, že vyhrá cit pre estetiku a krásu pôvodnej legendy a dočkáme sa spojenia osvedčenej klasiky a moderného u ďalšieho pokusu tejto legendy. Nechce sa mi veriť, že zodpovední Orientu nemajú poznatky o stále neutíchajúcom záujmu o kúpu a vlastnenie nadšencov tohto kalibru na sociálnych sieťach a internetových bazároch po celom svete. Aj keby vyrobili limitovanú sériu s bakelitovým predným dýnkom a pôvodnými krásnymi farebnými ciferníkmi, tak verím, že by sa po nej len tak zaprášilo. Dočkáme sa? A chce ju ešte Orient inovovať ?! 


P.S. Som len začiatočník v tomto fóru a preto ta kostrbatá formálna úprava textu. Časom sa naučím. Preto privítam rady ako na to. Ale predovšetkým samozrejme Vaše názory na toto moje zamyslenie.

image.png.14ca863ddafb4b427728211b303cd7c2.pngimage.png.119d80375417eff7ea5704833f66cd91.pngimage.png.486ab02db142029deccf464fd559fece.pngimage.png.a8501bfbf03164f9456a784cf23c25c4.pngimage.png.712910851bd2dd5257da4119e613f6d7.pngimage.png.8c29522e6eaf800ce9fed8d2f11a2405.pngimage.png.8c25c86a25d997ccad42fefaa780048f.pngimage.png.5a4181ec3bbc336baf09d66780896a48.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • danijan uzavřený a odemknutý toto téma

Taky jsem kdysi četl zdejší zkazky o "autobusáckých" Orientech za pár marek, až jsem uvěřil a před 10 lety modrou variantu "modelu číslo 5" pořídil. Bohužel, vzhledem k tomu že poprvé se ten zázrak porouchal už po 6 týdnech (do plastového disku zakouslé nearetované kalendářové "tlačítko" - kdo proboha takovou kokotinu mohl vymyslet?), už týden po servisu se kousnul rotor (osazovaný strojek je dodnes nejbídnější drek bez možnosti ručního nátahu a hackingu) a za dalších 6 týdnů dovozce nedokázal zajistit servis, zlámal jsem nad tím nepodarkem hůl a nechal si radši vrátit peníze. Podotýkám že za těch pár šušňů bylo to čínské pouzdro navenek opravdu moc hezké a kombinace logára s překvapivě funkčním "multi-year kalendářem" (komplikace které ostatní výrobci drze inzerují jako "kalendář" u mě s prominutím žádný kalendář nejsou!) mi přišla i praktická - ale uvnitř to prostě byl zoufalý šmejd. Novější modely s kolečkem namísto tlačítka mě samozřejmě hned zaujaly - ale jen do uvědomnění si že "dolalový" strojek uvnitř je furt stejný hnůj, i to logáro je fuč. Celé to pak korunovalo upřímné přiznání ve zdejší inzerci, upozorňující na "detail" že to co se na tmavém modelu tváří jako luminiscence je ve skutečnosti jenom sprostá bílá barva - takže i na tom blbém svítícím nátěru se šetřilo! Orient se ve stínu mateřského Seika bohužel orientuje výhradně na nejbídnější low-end - a je fakt škoda že zrovna téhle unikátní kalendářové vychytávky (která dovede elegantně zaplnit i jinak prázdný ciferník oversized hodinek + jako bonus konstrukčně nijak mechanicky nesouvisí s osazeným strojkem) se nikdo solidnější doteď nechytnul. Každopádně o téhle modelové řadě už si u Orientu nedělám žádné iluze :thumbsdown_anim:

Upraveno uživatelem Radek124
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...
Taky jsem kdysi četl zdejší zkazky o "autobusáckých" Orientech za pár marek, až jsem uvěřil a před 10 lety modrou variantu "modelu číslo 5" pořídil. Bohužel, vzhledem k tomu že poprvé se ten zázrak porouchal už po 6 týdnech (do plastového disku zakouslé nearetované kalendářové "tlačítko" - kdo proboha takovou kokotinu mohl vymyslet?), už týden po servisu se kousnul rotor (osazovaný strojek je dodnes nejbídnější drek bez možnosti ručního nátahu a hackingu) a za dalších 6 týdnů dovozce nedokázal zajistit servis, zlámal jsem nad tím nepodarkem hůl a nechal si radši vrátit peníze. Podotýkám že za těch pár šušňů bylo to čínské pouzdro navenek opravdu moc hezké a kombinace logára s překvapivě funkčním "multi-year kalendářem" (komplikace které ostatní výrobci drze inzerují jako "kalendář" u mě s prominutím žádný kalendář nejsou!) mi přišla i praktická - ale uvnitř to prostě byl zoufalý šmejd. Novější modely s kolečkem namísto tlačítka mě samozřejmě hned zaujaly - ale jen do uvědomnění si že "dolalový" strojek uvnitř je furt stejný hnůj, i to logáro je fuč. Celé to pak korunovalo upřímné přiznání ve zdejší inzerci, upozorňující na "detail" že to co se na tmavém modelu tváří jako luminiscence je ve skutečnosti jenom sprostá bílá barva - takže i na tom blbém svítícím nátěru se šetřilo! Orient se ve stínu mateřského Seika bohužel orientuje výhradně na nejbídnější low-end - a je fakt škoda že zrovna téhle unikátní kalendářové vychytávky (která dovede elegantně zaplnit i jinak prázdný ciferník oversized hodinek + jako bonus konstrukčně nijak mechanicky nesouvisí s osazeným strojkem) se nikdo solidnější doteď nechytnul. Každopádně o téhle modelové řadě už si u Orientu nedělám žádné iluze default_thumbsdown_anim.gif
Dovolím si nesouhlasit. Své první Orienty s kalendářem jsem zakoupil v roce 1997. Odložil v roce 2014, kdy došel kalendář. Stále chodí. V praci dostávaly nářez denně a sloužily téměř dvacet let se dvěma opravami pružiny srdíčka. A jak říkám stále chodí. Nikdy se nerozbil posuv kalendáře ani posuv datumovky či čehokoli. Nevím, co je vevnitř za strojek, ale ty hodinky jsou nezmary. Koupil jsem několik dalších stejné řady a různých barev ciferníků. Chodí stejně. Spolehlivé. Tyto me první Orienty ( model ve fotopriloze) a jejich výdrž a kvalita mě přivedly ke značce a jsem její věrný dodnes. Mám mnoho modelů Orient A se všemi jsem spokojen. Dokonce i ženě a příbuzným jsem daroval několik modelů. Všichni jsou také spokojeni. Díky mým prvním hodinkám s kalendářem se ze mě stal fanda a příznivec značky, nadšenec a staly zákazník.

Odesláno z mého S60 Lite pomocí Tapatalk


68abade81b97ee8e17a33fd0c26de320.jpg
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahojte, čo mi ako náhradu za plecháč remienok originálny ku bielym multiyear calendar odporučíte? Remienok je pridlhý. Už nemám kde skracovať, dal som dole všetky odpojiteľné časti.... je to 19mm priemer. Poradíte? Takéto.

 

image.png.5a4181ec3bbc336baf09d66780896a48.png.b847b39e9385371b0bf2f1d5e8374cb7.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Venceremos1 napsal:

Ahojte, čo mi ako náhradu za plecháč remienok originálny ku bielym multiyear calendar odporučíte? Remienok je pridlhý. Už nemám kde skracovať, dal som dole všetky odpojiteľné časti.... je to 19mm priemer. Poradíte? Takéto.

 

image.png.5a4181ec3bbc336baf09d66780896a48.png.b847b39e9385371b0bf2f1d5e8374cb7.png

Nosím je na meshi 20mm koncovky jsem u pouzdra zbrousil pilníkem na 19mm 😉, jinak bílé jsou super 👍

_20210928_193745.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...