Přejít na obsah

Zbrojni prukaz


tmoris

Doporučené příspěvky

Rozhodl jsem se ziskat zbrojni prukaz, z toho co jsem vyrozumnel po lehke resersi na netu, tak mam zajem o vsechny skupiny krome D (nebo je nejaky duvod, chtit tuto skupinu, kdyz nejsem vojak/policista/ochranka/..)?

Vim, ze je tady dost chronomagoru se zbrojakem / zkusenostmi, tak pokud mate pro me nejaky tip, kde tu pripravu absolvovat (nejaky kurz apod), budu rad za doporuceni.. pripadne i jakekoliv dalsi postrehy s tim souvisejici..

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 144
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

@tmoris Celej web Zbranekvalitne.cz je užitečnej, navíc se tam můžeš proklikat na fórum, kde najdeš všemožný informace mmj. o průběhu zkoušek a reálný zkušenosti a doporučení.

Ohledně skup. D je to jak píšeš.

EDIT: I tady na fóru je vlákno Zbraně, tak by to tam možná bylo vhodné přesunout / sloučit to.

Upraveno uživatelem M.K.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za sebe bych jeste zvazil, zda potrebujes skupinu C. Ja treba, kdyz pred mnoha lety delal papiry, tak jsem vedel, ze nikdy nebudu myslivec, protoze strilet do zvirat se mi prici a tak jsem zustal u A, B a E.

Jinak souhlas s predrecniky - zbranekvalitne je dobrej zdroj temer vsech potrebnych informaci. A zejmena pak moznost zkouseni otazek na necisto. 

Potom urcite doporucuju si bud zaplatit pripravny kurz (idealne na strelnici, kde budes konat zkousky, protoze s velkou pravdepodobnosti to znamena, ze primo do ruky dostanes v ramci kurzu zbrane, se kterymi se pak bude konat zkouska) a nebo rict nekomu, kdo uz zbrojak nejakou dobu ma a aktivne strili, aby te vzal na strelnici bud se svymi zbranemi, nebo si je tam pujcil a ukazal ti zaklady manipulace, rozborku a sborku a strelbu. Urcite doporucuju si zkusit strelbu jak venku, tak v uzavrenem prostoru tunelove strelnice, je to velky rozdil.

Vidim, ze jsi z Prahy, tak na zaklade zkusenosti svych i kamaradovych (delal zkousky letos v kvetnu), doporucuji strelnici Kapslovna, kousek od Olsanskeho namesti. Jinak jsem slysel taky dobre ohlasy na Magnum na Suchdole a LERO v Mecholupech.

Jestli jsou nejake dalsi dotazy, klidne se ptej. Strelba je muj dlouholety konicek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 20 hodinami, feldkurat_Katz napsal:

Vidim, ze jsi z Prahy, tak na zaklade zkusenosti svych i kamaradovych (delal zkousky letos v kvetnu), doporucuji strelnici Kapslovna, kousek od Olsanskeho namesti. 
 

Souhlas, dělal jsem tam ZP taky.:2guns:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě jeden důvod pro některé může být vyhnout se skupině C a to že na A, B, E se střílí jen z pistole. Pokud budeš dělat C, tak u zkoušek střílíš z dlouhé kulové a brokové zbraně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, JiříR napsal:

Ještě jeden důvod pro některé může být vyhnout se skupině C a to že na A, B, E se střílí jen z pistole. Pokud budeš dělat C, tak u zkoušek střílíš z dlouhé kulové a brokové zbraně.

Pokud vím, tak dle zákona můžeš u sk. A i B vyfasovat buď krátkou, nebo dlouhou kulovou (malorážku), ale jestli to tak reálně bejvá nevím. Třeba se k tomu vyjádří @Harry..?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, M.K. napsal:

Pokud vím, tak dle zákona můžeš u sk. A i B vyfasovat buď krátkou, nebo dlouhou kulovou (malorážku), ale jestli to tak reálně bejvá nevím. Třeba se k tomu vyjádří @Harry..?

jo, na A a na B je krátká NEBO dlouhá kulová. Takže když to spojíš s E, tak krátkou splníš vše. Nemůže pak dojít k situaci, kdy bys krátkou nastřílel a dlouhou ne, protože to "NEBO" to vylučuje.

 

edit: ↑jde o střelby. Manipulace, ta se klidně může provádět s krátkou, malorážkou i brokovnicí ve všech skupinách

Upraveno uživatelem morepower
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No komisář tě může vyhodit "za všechno" a za mě jen dobře, protože je poslední pojistkou, jak eliminovat magory. Pár lidí znám a všichni to berou velmi zodpovědně.

Hlavně bych se domluvil s někým, kdo ti zbraně půjčí a vše si mnohokrát vyzkoušíš, on i ten přípravný kurz je někdy málo. Pokud podceníš přípravu budeš u zkoušek vytřepaný jak ratlík.

Připraven budeš, až nebudeš mít ze zbraní strach, ale respekt.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, midloch napsal:

Hlavne si stahni aplikaci “Zbrojni průkaz” s otazkama at to muzes drilovat ikdyz sedis zrovna na zachode.

Mne teda mega pomohla 👍

Přesně :) ale dokup si plnou verzi ať Tě pak nepřekvapí ze vidíš půlku otázek poprvé. Mě to stalo na jabko asi 50 korun :)

Jinak já šel ještě před zkouškami na střelnici kde se zkoušky pak dělaly a osahal si zbraně přímo co pak byly u zkoušky :) dělal jsem všechny skupiny takže jsem měl krátkou, dlouhou i broknu :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, je ideální osahat si zbraně přímo tam, kde budeš dělat zkoušky (pokud to lze). Pak tě tolik nepřekvapí, když jde - laicky řečeno - něco víc ztuha a něco naopak povolí hned a rychleji, než si zvyklý třeba ze zbraně kamaráda, se kterým jsi byl zkoušet na střelnici (přece jen se většinou používají hodně jeté místní kusy). Respekt ze zbraně je třeba mít pořád (jak ho ztratíš, měli by ti zbroják spíš sebrat), ale netřeba se zase zbytečně stresovat a bát. Doporučuji si trénovat mluvení, i když ti to bude připadat přehané. Jednak se vše snáze naučíš, ale hlavně - nevadí, když ti při zloušce bude něco trvat dlouho, není to na vteřiny, ale důležité je, aby komisař viděl, že víš, co děláš a že znáš postupy, jen prostě nejsi zatím takový "rychlík". Zarytě mlčící jedinec kvedlající 10 minut pojistkou není úplně ideální stav :) Držím palce a pokud jsi z Prahy, Kapslovna je fajn ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...